Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Sniegcius 2011-07-21 13:34
tai išeinas kad „New Horizons“ zondas per 9 metus pasieks Plutoną o kai Voyager panašų kelia apie 30 metu skrenda ?
assassin 2011-07-21 18:44
Voyager seniai praskrido
Sniegcius 2011-07-21 19:43
Aš sakiau panašų atstumą. Bet Voyager ir dar nepalinkę Saulės sistemos
Muskietininx 2011-07-21 21:32
Taigi, kaip čia yra ?
"Palyginimui, Plutono skersmuo siekia kiek daugiau nei 2,3 tūkst. kilometrų, Charono – 1,2 tūkst. kilometrų"
Tai Plutono skersmuo tik du kartus didesnis už jo palydovo skersmenį ? Kaip tai veikia patį Plutoną ? Aišku, jų sudėties mes nežinome, bet galbūt kas nors turi kokios nors informacijos ?
rwc 2011-07-28 13:47
Yra teorijos, kad Plutono, Haumeos palydovai susidarė panašiai kaip Mėnulis - susidūrus jaunai planetai su stambiu kosminiu kūnu. Į kokius gumulus ištaškyta masė sulimpa - ribų nėra. Gali susidaryti vėl viena planeta be palydovų, arba su mažais palydovais, arba kelios panašios masės planetos.
Taigi taip, Mėnulio skersmuo sudaro ketvirtį Žemės skersmens, Charono - pusę Plutono. Tačiau tai vis tiek labai skirtingų mastelių kūnai: jei palydovų tankis daugmaž sutampa su planetos, tai jų masės skiriasi skersmens santykio kubu.
Charono masė yra ~1.5×10²¹ kg, Plutono ~1.3²², taigi skirtumas - apie 9 kartus. Žemės ~6×10²⁴, Mėnulio ~7×10²², skirtumas apie 80 kartų. Mėnulis (palydovas) už Plutoną ("planetą") masyvesnis ~6 kartus (tingiu skaićiuoti). Ar vis dar nuostabu?
Vat kas mane labiau stebina: kodėl Žemė teturi vieną didelį palydovą, o ne kaip Plutonas (bent 4). Gal tokie asteroidai kaip Cruithne - pirmykštės Žemės pabėgusios atplaišos?
O kaip Charonas veikia Plutoną, tai aišku: kažkada buvo galingi potvyniai, kurių energija ilgainiui juos sinchronizavo. Dėl tos pačios jėgos, Mėnulis žvelgia į Žemę viena puse. Plutonas ir Charonas, jei neklystu, visada žvelgia vienas į kitą ta pačia puse. Dėl potvynių energijos, kažkada ir Žemėje Mėnulis bus matomas tik viename pusrutulyje - bet taip atsitiktų gerokai vėliau, nei Saulė išeikvos energiją ir sprogs. Galima sakyti, kad Plutonas ir Charonas vienas kitam potvynių nesukelia, ir tiesiog ramiai sukasi vienas aplink kitą kaip parišti virvute.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Aptiktas ketvirtas Plutono palydovas