Mėnulio artimiausia ateitis: į Žemės palydovą planuojamos ir privačios misijos (0)
Panašu, jog Mėnulis netrukus susigrąžins pasaulio dėmesį, kuriame maudėsi prieš daugiau kaip keturiasdešimt metų, ir greitu metu taps vienu geidžiamiausių kūnų netoli Žemės. Taip manyti leidžia pasigirdę kalbos apie tai, jog privati firma išsikėlė tikslą – iki 2020 m. į Mėnulį nuskraidinti astronautus. Internete jau kurį laiką skelbiamos žinutės, jog buvę NASA astronautai ir inžinieriai apie tokius užmojus netrukus paskelbs viešai.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Reaguodami į tokias puse lūpų minimas naujienas, tinklaraštininkai žvalgosi į bendrovę „Golden Spike“. Ji registruota Kolorado valstijoje ir priklauso Alanui Šternui (Alan Stern), buvusiam NASA Mokslinių misijų direktorato vadovui. Jis šiuo metu darbuojasi Pietryčių tyrimų institute (Koloradas, JAV), viename iš labiausiai intriguojančių projektų – jau vykstančioje zondo „New Horizons“ misijoje į Plutoną.
„Golden Spike“ kol kas savo planų neatskleidžia, o pats A. Šternas „Newscientist.com“ atsakė apie misiją „bet kuriuo atveju negalįs nieko komentuoti“.
„Vis dėlto, niša privačių bendrovių žmonių pilotuojamiems skrydžiams į Mėnulį yra pakankamai reali“, - samprotauja „Google Lunar X Prize“ konkurse dėl teisės Mėnulyje nutupdyti mėnuleigį dalyvaujančios kompanijos „Team Frednet“ vadovas Fredas Burgua (Fred Bourgeois).
Apie tai, jog netrukus ir vėl nuskraidins žmogų į Mėnulį, dar 2005 m. garsiai triukšmavo garsiojo režisieriaus Džeimos Kamerono (James Cameron) palaikoma korporacija „Space Adventures“. Tačiau visa tai ir liko tik kalbomis.
Miglotus su Mėnuliu siejamus planus rezga JAV ir Kinija. Tačiau, anot F. Burgua, privatūs pretendentai skrydžius vykdytų pigiau. Pavyzdžiui, „Scaled Composites“ tapo pirmąja privačia kompanija, išsiuntusi žmogų į suborbitinę erdvę (tai įvyko 2004 m.) ir pelnė „Ansari X Prize“ premiją, nors išleido tik maždaug trečdalį tiek, kiek būtų išleidusi vyriausybės finansuojama aerokosminė organizacija.