Marsaeigis „Curiosity“ patraukė tyrinėti daugiau kaip 5 km aukščio kalno (0)
JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (angl. NASA) valdomas marsaeigis „Curiosity“ pagaliau pradėjo kelionę link savo pagrindinio misijos tikslo – Geilo kraterio viduryje esančio 5,5 km aukščio Šarpo kalno (angl. Sharp), praneša BBC.co.uk.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pasiekęs Šarpo kalną, robotas bus pasiųstas tyrinėti iš anksto numatytos teritorijos, kurioje, kaip rodo palydovų surinkti duomenys, esama nuogulų sluoksnio, būdingo vandens telkinių dugnui. Ši teritorija nuo ankstesnės marsaeigio buvimo vietos yra nutolusi per 8 km. Planuojama, kad važiavimo metu, mokslininkai, susidomėję pakeliui pamatytais akmenimis, nurodys „Curiosity“ atlikti jų tyrimus, o dėl to kelionė gali prailgti iki metų.
NASA astronomų teigimu, nuokrypis nuo pagrindinio „Curiosity“ tikslo buvo naudingas moksliniu požiūriu, mat keletą mėnesių tyrinėjant Jelounaifo įlankos (angl. Yellowknife bay) paviršių, buvo aptikta nemažai argilito uolienų, kurios prieš milijardus metų galimai buvo nusėdusios didelio ežero dugne. Be to, keliaujant šios įlankos link, tyrėjams pavyko išsiaiškinti, kad pakeliui esantys akmenys buvo suformuoti kadaise tekėjusio vandens srovių.
Visi šie atradimai patvirtina hipotezę, kad Marse kažkada būta vandens telkinių, tinkamų įvairiems mikroorganizmams gyventi. Kaip teigiama NASA išplatintame pranešime, šiuo požiūriu „Curiosity“ jau įvykdė svarbiausią savo misijos užduotį.