Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
salemas5 2014-02-19 23:51
man idomus vienas dalykas pasidare. Jugi kuo didesnis atstumas tuo labiau lazerio spindulys sklaidosi, tai koki ten turetu tureti lazere kad jis pvz iki marso sugebetu nusiusti duomenis ju neprarasdamas ..
rwc 2014-02-20 07:11
Pirma, optinės ir dar trumpesnės bangos turi keletu eilių didesnį dažnį nei radijo. Reiškia, tiek pat eilių daugiau informacijos galima sukišti.
Antra, Žemės atmosfera skaidresnė radijo bangoms. Vakuumas vienodai skaidrus abiems.
Trečia, kryptinės antenos negali tobulai sufokusuoti spindulio, kad jis neišsisklaidytų per tūkstančius kilometrų - energijos kiekis "saulės zuikučio" ploto vienete atvirkščiai proporcingas atstumo kvadratui. Lazeris visiškame vakuume beveik nesisklaido. Parabolinės antenos šaltinis turi būti mažas, todėl neįmanoma sukurti kartu ir labai galingo, ir tiksliai sufokusuoto radio bangų spindulio. Lazeriui tereikia "susitvarkyti" su difrakcija spinduliui išeinant pro angą - tą galima kompensuoti kad ir lęšiais.
"Įprastose" optinėse ar radijo sistemose korekcija būtų žymiai keblesnė, nes lazerių spinduliai pasižymi erdviniu koherentiškumu - t.y. per vieną tašką judantys fotonai visuomet juda tuo pačiu kampu. Lemputės ar radijo antenos išspinduliuotas tą pačią lęšio vietą gali kirsti įvairiais kampais (todėl antenos šaltinis ir turi būti kuo artimesnis taškiniam, kad signalą būtų galima sufokusuoti "apytiksliai į begalybę").
Kitaip tariant, lazeris atmosferoje sklaidosi daugiausia dėl pačios atmosferos turbulencijos, triukšmų ir nevienalytiškumo. Kosmose tokios problemos nėra.
Galų gale, kiek to sklaidymosi, pavyzdžiui, šviečiant Lunar Laser Ranging eksperimentu iš Žemės į Mėnulį? Išspinduliuotas lazerio impulsas turi divergenciją ~1 arcsec (1/3600 laipsnio). Mėnulyje (~380 000 km) tai sudaro ~2 km skersmens "zuikutį". Vadinasi, norint sugauti visus išspinduliuotus fotonus, reikėtų 2 km skersmens antenos. 1 m skersmens antena sugaudytų tik 1/4 000 000 pradinio signalo galios - ir visa tai beveik vien dėl Žemės atmosferos poveikio!
salemas5 2014-02-20 08:47
Thx man, mano fizikos destytoja nesugebejo taip aiskiai isaiskinti
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
NASA mokslininkai apstulbę: interneto ryšio su Mėnuliu sparta žymiai didesnė nei Žemėje (Video)