„Padariniai bus baisūs.“ Griūva pagrindinės Žemės sistemos  (3)

Padariniai bus baisūs Europos žemės ūkiui.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Įsivaizduokite šį baisų scenarijų: Atlanto vandenyno srovės, atnešančios šiltą vandenį į Europą, pranyksta, todėl dideli žemyno plotai tampa tokie šalti kaip poliarinis ratas.

Apie tokį liūdną scenarijų Europos mokslininkų komanda įspėja naujame tyrime, paskelbtame žurnale „Nature Communications“. Tai būtų katastrofiška griūtis, kartu su Amazonės atogrąžų miškų sunaikinimu ir poliarinio ledo ištirpimu, jei eisime dabartiniu civilizacijos keliu.

[Mega gimtadienio rinkinukas] Bent 200€ pigiau nei Lietuvoje „OnePlus“ išmanieji telefonai ir „Xiaomi“ kameros (Video)
7763 3

Specialus gimtadienio rinkinukas

Kuponai

Labai ribotas kiekis

Greitas ir saugus pristatymas

1) „OnePlus 12“ - 16GB+1TB, globalios versijos išmanieji telefonai, dovanų 100W įkrovikliai

2) „Xiaomi Outdoor Camera BW300“ + 4W, 5V saulės panelė

3) „OnePlus Nord 4“ - 12+256GB, globalios versijos išmanieji telefonai

4) „OnePlus Nord CE4 Lite 5G“ - 8+256GB, globalios versijos išmanieji telefonai

Išsamiau

Mokslininkai teigia, kad šioms pagrindinėms Žemės sistemoms, svarbioms, kad pasaulinis klimatas būtų stabilus, per ateinančius 300 metų gresia 45 ar daugiau procentų tikimybė, jog jos žlugs, net jei laikinai sumažinsime visuotinį atšilimą žemiau 1,5 laipsnio Celsijaus slenksčio. Dar blogiau, žlugimas gali būti negrįžtamas.

Tyrėjai modeliavo įvairią klimato kaitos būklę, atsižvelgdami į anglies dioksido išmetimo normas, įvesdami klimato duomenis apie Amazonės atogrąžų miškus, Grenlandijos ir Vakarų Antarktidos poliarinį ledą ir Atlanto vandenyno cirkuliaciją, kuri reguliuoja šilto vandens srautą iš tropikų į Europą.

„Reikia priimti ir įgyvendinti vidaus politiką, skirtą išmetamųjų teršalų kiekiui mažinti, o ne tik įsipareigoti, bet reikia dėti daugiau ir skubesnių pastangų, kad būtų sumažinta rizika“, – rašo mokslininkai.

 

Nereikia nė sakyti, kad visa tai skamba gana blogai. Lėtėjančių Atlanto vandenyno srovių ir galimo jų sustojimo padariniai bus baisūs Europos žemės ūkiui, kur bus sunkiau ką nors užauginti.

Dėl visuotinio atšilimo tikėtinas poliarinių ledynų tirpimas ir Amazonės atogrąžų miškų pavirtimas sausa savana pablogintų ir taip prastą situaciją.

Mokslininkai ragina skubiai sumažinti anglies dvideginio išmetimą iki nulio, nes tai padės išvengti blogiausių klimato kaitos padarinių. Nors tai neatrodo įgyvendinamas dalykas, ypač kai daug energijos naudoja dirbtinis intelektas, o tokios nafta turtingos valstybės kaip Saudo Arabija blokuoja politiką, kuria siekiama atpratinti pasaulį nuo iškastinio kuro.

 

Tai ne tik blogos naujienos, nes įvairios valstybės didina saulės energijos gamybą, o kiti mokslininkai dirba su anglies dvideginio surinkimo būdais, vystomos ir kitos ekologiškos technologijos.

Kai kurie tyrinėtojai netgi siekia atlikti geoinžinerijos eksperimentus, šaudyti į stratosferą smukias daleles, kad pritemdytų Saulę – nors tai yra nevilties ženklas, ir tokia idėja net svarstoma.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(6)
(3)
(3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (3)

Susijusios žymos: