„Iki pat asteroido katastrofos.“ Tyrimas atskleidė priešingą vaizdą nei iki šiol manėme ()
Tyrimo metu buvo išanalizuota daugiau nei 8000 fosilijų.

© pixabay (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/illustrations/dinosaur-meteor-a-hit-apocalypse-5277285/
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ilgą laiką vyravo įsitikinimas, kad dinozaurų įvairovė pradėjo mažėti dar prieš katastrofišką asteroido smūgį prieš 66 mln. metų. Tačiau naujas Londono universiteto koledžo tyrimas pateikia priešingą vaizdą – prieš susidūrimą dinozaurai klestėjo ir rūšių gausa buvo netgi didesnė, nei atskleidžia fosilijos.
Tyrimo metu buvo išanalizuota daugiau nei 8000 fosilijų iš Šiaurės Amerikos, kur aptinkama daugiau nei pusė visų vėlyvojo kreidos dinozaurų.
|
Mokslininkai daugiausia dėmesio skyrė keturioms grupėms: ankilozaurams, ceratopsams, hadrozaurams ir tiranozaurams.
Naudodami teritorinio paplitimo modeliavimo metodą, jie suskirstė žemyną į tinklelį ir stebėjo, kiek teritorijos galėjo būti apgyvendinta per 18 mln. metų iki išnykimo.
Rezultatai parodė – galimas užimamas plotas liko beveik nepakitęs. Kitaip tariant, dinozaurai buvo stabiliai išplitę iki pat asteroido katastrofos.
Tyrėjai pažymi, kad fosilijų skaičiaus mažėjimą reikėtų aiškinti geologiniais veiksniais: nykstančiais atidengimais, erozija ar augalijos danga.
Šis tyrimas keičia požiūrį į dinozaurų pabaigą. Jie ne nyko – jie gyveno savo aukso amžių. O jei ne asteroidas, jie galėjo gyvuoti iki šiol.