Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
bahuriux 2011-11-06 14:56
Super, bakterijos turi variklius sujungtus su "propeleriais", o as maniau, kad gyvojoje gamtoje tik pirmyn/atgal judantys "motorai" egzistuoja, kojos, pelekai, tie patys ziuzeliai ir panasiai. Nesupratau koks to "motoro" veikimo principas?
faktas 2011-11-06 17:14
Kiek aš žinau, yra trijų tipų tokios motorinės sistemos, žinoma, neskaitant labai specializuotų, pvz., haptonemos ir pan. Taigi yra trumpi žiuželiai, kurie sinchroniškai kilnojasi aukštyn-žemyn ir taip organizmą varo į priekį. Ilgi žiuželiai, kurie mojuoja kaip botagėliai ir organizmą varo į priekį ir žiuželiai, kurie sukasi spirale. Kai organizmas plaukia link to, kas jam naudinga, pvz., cukraus kristalo, tai žiuželiai veikia sinchroniškai, be jokių "kluptelėjimų". Kai organizmas plaukia link kažko kenksmingo, pvz., streptomicino, žiuželiai vis dažniau netvarkinga pasisuka taip pakeisdami organizmo plaukimo kryptį. Pasikeitusi kryptis yra atsitiktinė, todėl gali būti, kad jis ir toliau plauks link streptomicino. Kuo didesnė antibiotiko koncentracija, tuo dažniau bakterijos žiuželiai pasisukinės į kitą pusę, kol galiausiai organizmas bus pasuktas tokia kryptimi, kad plauktų streptomicino koncentracijos gradiento mažėjimo kryptimi.
O patį veikimą, kaip naudojama ATP ir kokie baltymai ten veikia aiškinti sunku. Ten labai svarbi hidrofobinė sąveika ir baltymų konformacijos. Skaityk knygas.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Evoliucijos mitai: Bakterijų žiuželiai yra nesupaprastinamai sudėtingi