52,2 mln. metų senumo fosilija primena superkontinento Gondvanos laikus  (0)

Patagonijos regione, Pietų Amerikos pietuose mokslininkai atrado 52,2 mln senumo visžalio medžio fosilijas, iki šiol rastas tik tūkstančius kilometrų nutolusiose Australijoje bei Azijoje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rastieji Agathis genties spygliuočiai, galintys užaugti iki 60 metrų aukščio, yra tvirtos medienos ir turi storus kamienus. Šiandien jie plyti kalnuotuose drėgnuosiuose miškuose tarp Sumatros salos ir Naujosios Zelandijos.

Suakmenijusių agatmedžio lapų, šakų bei kankorėžių atradimas vulkaninių pelenų bei ežero nuosėdose Laguna del Hunco vietovėje Argentinoje atskleidžia, kad šie medžiai jau egzistavo priešistoriniu laikotarpiu ir buvo paplitę milžiniškoje teritorijoje. Dar tada, kai šie žemynai buvo susijungę ir sudarė superkontinentą – Gondvaną. Penn State universiteto profesorius Peter Wilf mano, kad agatmedis Australijos per Antarktidą iki Pietų Amerikos ir išplito būtent tuo laikotarpiu, tačiau, dėl drastiškų klimato pokyčių kitose žemynuose, išliko tik Australijoje bei išplito į Pietų Aziją.

Nors iki šiol agatmedis atlaikė aplinkos spaudimą, tačiau nėra aišku kiek dar laiko bus pajėgus pasipriešinti vis didėjančiai žmogaus keliamai grėsmei – taršos, besaikio miškų deginimo bei kirtimo padariniams.

(20)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: