Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Aquarius 2014-06-03 12:06
Tai tik ledkalnio viršūnė. Viskas yra kur kas kraupiau. Esat matę tą kraupų sovietinį eksperimentą su šunimi, tiksliau su atskirta jo kūno dalimi?
ra2 2014-06-03 13:19
- Yra šaltinių, kad tokie "bandymai" daromi ir su žmonėmis.. Paprastai su nuteistais mirti, bet pasitaiko ir "grobimų", itin kūdikių..
Arthuras 2014-06-03 13:34
Jei tie bandymai yra pagrįsti ir padeda/padės atrasti naujus gydymo metodus - pirmyn! Be abejo, turi būti aiškūs tikslai, ko siekiama ir t.t.
Aquarius 2014-06-03 14:27
2014 m. Fantastiniame filme, robotas policininkas atrodo įspūdingai kai jį vienoje scenoje dalimis išardo ir parodo, kas iš jo beliko. Tik įdomu kaip jo plaučiai kvėpavo, jei nebuvo matyti diafragmos. Mechaninė pompa? Gal.. vis tik vaizdelis apetito nekelia.
Pypkiu 2014-06-03 16:33
ar ne juokinga? kai žmogus suserga vėžiu tai pyksta kur vaistai, kur gydymas, o kad tyrimai blogai kačiukams tai dar biausiau. jei norit nesirgt ir naujų vaistų, tai yra tam tikra kaina. mokslo pažanga be aukų nevyksta
jijami5 2014-06-03 16:45
Jeigu tie aktyvistai nori jog gyvunai nekentetu tai tegul patys uzima ju vieta, tada ir tyrimai bus tikslesni, pritaikyti zmonems ir gyvunai nenuskriausti, win win situacija
Pakalęs 2014-06-03 18:26
Isgamos blem.. yra ir kitu budu atrasti vaistu ir juos testuoti,kam kankinti gyvunus? Vezi sukelia viskas aplinkui, gal pirma tiesiog reikia stengtis sukurti sveika ir saugia aplinka zmonems ir dings tos visos baisios ligos.. zodziu isgamos jie
Arthuras 2014-06-03 18:36
Pats tu išgama. Mokslininkams geriau žinot, kokie būdai yra efektyviausi ko nors ieškant.
Skeptikas 2014-06-03 18:47
Ajajai, kaip negerai. Kačiukai ir šuniukai šiais laikais daug svarbesni už mirštantį vaiką. Cats rulz!
Pakalęs 2014-06-03 20:22
Siaip jo, gyvunai svarbesni, zmoniu ir taip per daug, be to gyvunas negali apsiginti. Tai ok tegul daro eksperimentus su vaikais ar zmonem. Nezinau, mano nuomone zmogus nevertas ant zemes vaikscioti, labiausiai issigimes padaras visatoj turbut
Aquarius 2014-06-03 20:49
Geriau suprasti žmogaus kūno galimybes galima ir čia https://www.youtube.com/watch?v=tOcNz_ren6Q vis linksmiau ;]
pekalzz 2014-06-03 20:50
Aukų, deja, visą laiką buvo ir dar tebėra.
Ką daryti reikėtų žmogui, jeigu jo vienintėlis kelias iš ligos - nauji gydymo būdai (t.y. reikalaujantys tyrimų)? Kas, jeigu kiekviena minutė prie ribos, kuomet jau darosi nebepakeliama?
Pypkiu 2014-06-03 21:31
Kokių kitų būdų??? kaip kitaip juos bandyt ir ieškot DD matos mokslo neragavęs žmogus
Melyna 2014-06-03 22:12
Nuskausminama (gal ne visuomet, bet priklausomai nuo tyrimo). Užmigdoma (ne akmenimis uždaužo). Humaniškiau jau negali būti! Myliu gyvūnus, bet suprantu, kad čia dar tikrai pagarbiai ir tinkamai elgiamasi su tiriamaisiais. Tuo tarpu vykdoma kur kas baisesni dalykai su žmonėmis ar vėlgi gyvūnais ir nieks apie tai nežino. Kai kur taupumo ar rezultatų "tikslumo" sumetimais nieks nieko nenuskausmina. Prabilo, mat gyvūnų "mylėtojai", tuo tarpu, kai žiurkėms implantuoja mikroschemas, dirbtinai užkrečia ligomis tai nieko tokio, pilna mokslinių straipsnių apie tai ir niekam neužkliūva.
Justas116 2014-06-04 00:57
Va va. Kai žmogus yra taip prisirišęs prie tokių naminių gyvūnų kaip katės ir šunys, įsijungia gana stiprus empatijos jausmas. Pats turiu katiną, ir galiu suprasti kodėl žmonės taip piktinasi, bet kaip jau minėta, mokslas reikalauja aukų. Pats ne kartą turėjau atlikti tyrimus, kartais su gyvais organizmais. Neurobiologijos tyrimai apskritai nėra labai gražus reikalas. Prileisi migdomųjų - sutriks smegenų veiklą. Naudosi išorinius elektrodus? Negausi jokių tikslių parodymų. Nori ištirti kaip veikia specifinė smegenų dalis? Be metalinių ar stiklinių elektrodų, kišamų tiesiai į smegenis neapseisi. Taip tai negražu ir vaizdas apetito nekelia, bet kokios alternatyvos? Norime ištirti aukštesniųjų smegenų funkcijas? Pelių neužteks, tenka naudot kitus gyvūnus. Jei jau "gyvūnų mylėtojai" taip myli gyvūnus, gali ateit pasisiūlyt. Žiauriai pagelbėtų mokslui.
Ir žinoma, visuomenės pasipiktinimas šiek tiek atsiduoda dvigubais standartais. Jei naudojame įvairias pėles ar varles ar kokius vėžlius, niekas nieko nesako. Vis dėl to tie gyvūnai ir jaučia skausmą ir kančią. Bet nelabai kam rūpi. Bet kai jau kas nors daro tyrimus su katinu, va čia jau perlenkta lazda. Darydavo gana klaikius tyrimus net su beždžionėm, nelabai kilo nepasitenkinimai. Žinau, kad katės kietos ir mielos ir gražios ir t. t. bet come on, negalima žiūrėti į visą tai taip šališkai...
sub 2014-06-04 08:41
Kodėl norma yra tai, kad gyvūnus galima aukoti žmonijos labui. Kodėl nenormalu aukoti žmonių, kad pvz. išgelbėtume kates nuo kokios ligos. Nes ęsame dominuojanti rūšis? Kas taip sakė, bent vienas čia yra tuo tikras, kad "žmogus svarbiausia būtybė"? Pamąstymui
dawid90 2014-06-04 09:46
Situacija po truputį keisis.
ra2 2014-06-04 09:49
Aquarius 2014-06-04 10:52
Užskaitau.
Pamąstymui. Tokiuose barbariškuoe tyrimuose užslėptas įmantrus psichologinis mechanizmas. Kadangi tikslas pateisina priemones. Truputį po truputį, gal net pavyks ištreniruoti žmones manyti, kad visai nieko tokio eksperimentus daryti ir su uošviene. Juk vis mokslo labui... Problema atsiranda, kuomet tai tampa norma. Tai iš istorijos matyti visuose gyvenimo aspektuose. Tarkim moters rūkymas. Kadaise tai buvo nepopuliarus ir smerkiamas užsiėmimas. Ypač tarp moterų. Bet žinkgsnelis po žingsnelio marketingo specialistai pakeitė šiuos žmonių įsitikinimus. Ir padarė tai norma. O taip išeina, pakeitė žmonių požiūrį į rūkymą. Tie, kurie leidžiasi būti kvailinami mokslo labui, tegul pagalvoja ar tik nemėginama pakeisti (ugdyti) jų požiūrio. Jei taip, kaip žinoti ar ugdomas požiūris yra teisingas?
P.S. Vaistų ir kosmetikos, kurie išmėginti su gyvūnais nevartoju. Skatinu būti sąmoningais ir aplinkinius.
Pumper 2014-06-04 10:59
Kai gali kankinti gyvūnus tai ir net nesivargina ieškoti geresnių būtų tyrimam vykdyti. Galiu garantuoti, kad per kelis metus atsirastų alternatyvos nereikalaujančios jokių gyvūnų rezultatam stebėti, jei būtų numatytas terminas visiem tokiem bandymam uždrausti.
Kam investuoti milijonus ar milijardus į alternatyvų kūrimą, kai priimtinas gyvūnų kankinimas.
Kaip ten bebūtų, čia bent kažkoks pateisinamas tikslas yra, kitaip nei kailio nulupimas gyviem, kad bobom kailinius švelnesnius pasiūti arba kokie kitaicų lokių tulžies čiulpimai juos pastoviai laikant narvuose, kur pajudėti negali su vamzdžiais pilvuose, nes kažkokiem debilam nestovi pimpalai ir galvoja, kad lokių tulžis padės.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Britus pašiurpino mokslininkų tyrimai su katėmis