Ar esate matę ką nors panašaus? Žmonės negali atsistebėti penį primenančiais gyviais (Foto, Video)  ()

Urechis caupo dėl gana akivaizdžių priežasčių geriau žinomas „žuvies-penio“ pavadinimu. Tai yra jūrinių kirminų rūšis, didžiąją gyvenimo dalį praleidžianti minkštose jūros dugno nuosėdose.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2021-03-05 Ar esate matę ką nors panašaus? Žmonės negali atsistebėti penį primenančiais gyviais (Foto, Video)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šie kirminai, dar vadinami „riebiaisiais smuklininkų kirminais“, gali gyventi smėlyje iki 25 metų, rūpindamiesi savo reikalais ir maitindamiesi planktonu, bakterijomis ir kitomis mažomis dalelėmis, kurios patenka į jų gleivių gaudyklės.

„Šie keistai atrodantys kirminai iškasa U formos duobes smėlyje ar purve. Kai kirminas lenda giliau į savo urvą, jis išskiria lipnų tinklą, kuris slenka visą kelią nuo įėjimo iki kirmino burnos. Tada, naudodamas tris raumenų sluoksnius, kirminas į savo skylę pumpuoja vandenį, siurbdamas planktoną, bakterijas ir kitą gyvybę į savo tinklą, o tada pasisotinęs, jis viską išspjauna atgal“, – paaiškino biologas Ivanas Parras.

Josie Jonesas užfiksavo ir pasidalijo jūrinių kirminų vaizdais.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by IFLScience (@iflscience)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by NOO (@noo.media)

 

 

 

 

 

Prieš kelerius metus vaikštantieji Drake paplūdimio (Kalifornija) pakrantėje nustebo radę tūkstančius šių padarų.

„Aš net neįsivaizdavau, kas tai... tai tęsėsi dvi mylias paplūdimiu. Aš ėjau apie valandą su puse, o šie gyviai buvo visur. Žuvėdros buvo išsirikiavusios paplūdimyje. Jos jų tiek priėdė, kad vos pastovėjo“, – tąkart sakė vietinis gyventojas Davidas Fordas.

Urechis caupo yra vienintelė rūšis, aptinkama Šiaurės Amerikoje; kitos trys Urechis rūšys yra Azijoje, kur šie kirminai valgomi kaip delikatesas.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(23)
(2)
(21)

Komentarai ()