Kai kurių gyvūnų spermatozoidai ilgesni už juos pačius (4)
Prieš 100 mln. metų gyvenusių į kriaukleles panašių sutvėrimų spermatozoidai buvo kur ilgesni už jų kūnus, rašo naujienų agentūra „Reuters“. Tai rodo, kad kalbai pakrypus apie dauginimasį, kai kuriems gyvūnams visada buvo svarbus dydis.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Mūsų laikais tebėra gyvūnų, kurių spermatozoidai yra didžiuliai. Vaisinės muselės dydis – vos keli milimetrai, tačiau jos gali išskirti 6 centimetrų ilgio susisukusį spermatozoidą. Jei žmogus norėtų prilygti šiai muselei, jo spermatozoidas turėtų būti 40 metrų ilgio.
Mokslininkai svarstė, ar ši keista ypatybė būdinga tik vaisinėms muselėms.
Dabar atliktas tyrimas parodė, kad viena jau išnykusi nariuotakojų rūšis pasižymėjo tokia pačia ypatybe. Tai rodo, kad milžiniški spermatozoidai nuo senų laikų užtikrino sėkmingą dauginimąsi.
„Nuo senų laikų kelios (gyvūnų) rūšys išskirdavo didžiulius spermatozoidus, nors tai sukeldavo daug sunkumų tiek patinams, tiek patelėms“, – aiškino Miuncheno universiteto profesorė Renate Matzke-Karasz.
Daugelio gyvūnų, taip pat ir žmonių vyriškas organizmas gamina daug mažų spermatozoidų, o moteriškas – kelis didelius kiaušinėlius. Tai ir lemia sėkmingą dauginimąsi.
Tačiau kai kuriais atvejais, kai po sueities patelės kūne išsaugoma kelių patinų sperma, didesnė tikimybė, kad kiaušinėlį apvaisins didesnis spermatozoidas.