Vandenynai perkaito. Klimatologai perspėjo apie katastrofišką Super El Niño (Grafikas, Žemėlapis)  ()

Dėl precedento neturinčio pasaulio vandenynų įkaitimo Žemei gresia nenuspėjamos stichinės nelaimės.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Dėl nuolatinio vandenynų temperatūros kilimo labai tikėtina, kad sustiprės El Niño efektas, kuris turi įtakos sezoniniams orų pokyčiams Žemėje.

Klimatologas Leonas Simonsas apie tai paskelbė socialiniame tinkle „Twitter“, pagrįsdamas savo argumentus autoritetingų tyrimų institutų žemėlapiais.

Anot jo, šiemet vidutinė vandenynų temperatūra aukštesnė nei per visą stebėjimų istoriją, išskyrus 1997 ir 2015 metų anomalijas, vadinasi, laukiame naujo super El Niño.

„Visas 40 000 000 km² Šiaurės Atlanto vandenynas šią dieną yra 0,7 °C šiltesnis nei bet kada anksčiau! Ir 1,3 °C šiltesnis nei vidutiniškai“, – rašė Simonsas.

 

 

Paprastai prireikia metų, kol El Niño poveikis pasireiškia, todėl karščio padidėjimas greičiausiai bus jaučiamas 2024 m. Be to, El Niño reiškiniui Rytų Azijoje būdingi dideli krituliai ir uraganai. Pietų Amerikoje Rytų Afrikoje, Australijoje, Indonezijoje ir Rusijoje – užsitęsusios sausros. Be to, šis poveikis turi įtakos pasatų ir musonų stiprumui.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(15)
(1)
(14)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()