„Galima apsisaugoti nuo 264 ligų. Darykite tai savaitgaliais“  ()

Savaitę nešiojo prietaisus aktyvumui matuoti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Fizinė veikla savaitgalyje gali apsaugoti nuo daugiau nei 200 ligų.

Dėl įtempto darbo grafiko ir kitų įsipareigojimų daugelis žmonių sportuoja tik vieną ar dvi dienas per savaitę, dažnai savaitgaliais. Naujas Masačusetso bendrosios ligoninės mokslininkų tyrimas parodė, kad šis metodas, žinomas kaip „savaitgalio kariai“, taip pat gali būti toks pat veiksmingas mažinant riziką susirgti 264 skirtingomis ligomis, kaip ir tolygiau pasiskirstęs per savaitę sportavimas. Tyrimo rezultatai buvo paskelbti žurnale „Circulation“.

„Žinome, kad fizinis aktyvumas sumažina riziką susirgti įvairiomis ligomis“, – sakė tyrimo bendraautorius daktaras Shaanas Khurshidas iš Masačusetso bendrosios ligoninės aritmijų centro.

[Kuponas+Vokietija] Atlaiko 200 kg! Didžiulės SUP irklentės už rekordinę kainą - ribotas kiekis (Video)
10938 6

Specialus kuponas

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Išsamiau

„Šiame tyrime ištyrėme, kaip koncentruota savaitgalio mankšta gali būti naudinga ne tik širdies ir kraujagyslių būklei, bet ir daugeliui kitų ligų, įskaitant lėtines inkstų ligas ir psichikos sveikatos sutrikimus.“

Sveikos gyvensenos rekomendacijose rekomenduojama bent 150 minučių vidutinio sunkumo ar intensyvios fizinės veiklos per savaitę, kad išliktumėte sveiki. Tačiau kyla klausimas: ar tie, kurie kasdien sportuoja 20-30 minučių, gauna daugiau naudos nei tie, kurie sportuoja ilgiau, bet tik kartą ar du per savaitę?

Komanda, įskaitant daktarą Patricką Ellinorą, peržiūrėjo duomenis iš beveik 90 000 JK „Biobank“ dalyvių, kurie savaitę nešiojo prietaisus fiziniam aktyvumui matuoti. Dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes: savaitgalio karius, reguliariai sportuojančius ir neaktyvias grupes, atsižvelgiant į tai, ar jie atitiko rekomenduojamą 150 minučių fizinio aktyvumo per savaitę lygį.

 

Tada mokslininkai įvertino, kaip skirtingos fizinės veiklos formos buvo susijusios su 678 skirtingų ligų, apimančių 16 kategorijų, paplitimu, įskaitant psichinę sveikatą, neurologines ir kitas. Rezultatai parodė, kad ir savaitgalio kariai, ir tie, kurie reguliariai sportuoja, turėjo žymiai mažesnę riziką susirgti daugiau nei 200 ligų, palyginti su žmonėmis, kurie nebuvo fiziškai aktyvūs.

Ryškiausi rezultatai buvo susiję su kardiometabolinėmis ligomis. Pavyzdžiui, hipertenzijos rizika sumažėjo 23% tarp savaitgalio karių ir 28% tarp reguliariai sportuojančių, o diabeto rizika sumažėjo atitinkamai 43% ir 46%. Be to, fizinio aktyvumo nauda apėmė visas ligų kategorijas.

 

„Mūsų rezultatai buvo nuoseklūs, nepaisant to, kaip buvo apibrėžta savaitgalio veikla, ar kiti kriterijai buvo naudojami klasifikuojant žmones kaip aktyvius“, – sakė S. Khurshidas. Tai rodo, kad bendras fizinio aktyvumo kiekis, o ne jo paskirstymas per savaitę, yra svarbesnis mažinant ligos riziką.

Mokslininkai pabrėžia, kad norint patikrinti tokios koncentruotos veiklos efektyvumą gerinant visuomenės sveikatą, reikia atlikti tolesnius tyrimus. Tuo tarpu pacientai gali būti tikri, kad fizinis aktyvumas, nesvarbu, koks jiems tinkamas formatas, yra naudingas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(8)
(1)
(7)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: