Stiprinti imuninę sistemą – nesveika?  (6)

Nepaisant to, kad oficialios rekomendacijos kovojant su peršalimo ir kitomis ligomis visuomet nurodo stiprinti organizmo atsparumą, Mičigano universiteto mokslininkai perspėja, jog tai –klaidinga informacija. Jie atliko eksperimentą ir nustatė, kad silpnesniu imunitetu peršalimo ligoms pasižymintys graužikai po infekcijos pradžios kur kas rečiau susirgdavo ūmiomis kvėpavimo takų uždegimų formomis ir bronchų spazmais, skelbia meddaily.ru.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Mokslininkai akcentuoja, kad aktyvus imuninis atsakas iš tikro tik padidina vidinius uždegimo procesus. Tuo tarpu sumažėjus atsparumui savo ruožtu sulėtėja ir infekcinių rinovirusų plitimas organizme. Kaip paaiškėjo, esant aktyviai imuninei sistemai organizme pradeda gamintis junginiai, kurie išprovokuoja astmos simptomus – kosulį ir švokštimą.

Eksperimento metu tyrėjai panaudojo rinoviruso 1B štamus, kurie dauginasi plaučiuose. Specialistai įvedė šiuos virusus į bandomųjų gyvūnų kūnus, kartu pakoregavę jų receptorių MDA5 ir TLR3 funkcionavimą. Šie receptoriai aktyvuoja organizmo atsparumą virusams ir kitiems ligų sukėlėjams.

Atjungiant receptorius buvo pastebėta uždelsta gynybinė reakcija į infekciją. Dėl to nežymiai išaugo viruso koncentracija plaučiuose, tačiau mokslininkai užfiksavo mažiau uždegimų kvėpavimo takuose bei bronchinių spazmų. Vadinasi, imuninis organizmo atsakas gali dar labiau pabloginti ligonio būklę.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (6)