„Istorija kartojasi.“ 5,6 milijardo žmonių 119 šalių. Gali būti didžiausia žmonijos katastrofa  ()

PSO ragina vyriausybes nedelsiant reaguoti.


PSO
PSO
© United States Mission Geneva, CC BY 2.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Logo_of_the_World_Health_Organization.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pasaulio sveikatos organizacija perspėjo apie rimtą naujo didelio masto Čikungunijos viruso – pavojingos infekcijos, perduodamos per uodų įkandimus, – plitimo grėsmę.

Šios ligos, nuo kurios vis dar nėra vaistų, užsikrėtimų skaičius jau didėja daugelyje pasaulio regionų.

Kaip praneša „Reuters“, protrūkiai registruojami ne tik tropinėse šalyse, bet ir Europos žemyne, o tai kelia papildomą specialistų nerimą.

PSO ragina vyriausybes nedelsiant reaguoti, kad būtų išvengta prieš dvidešimt metų įvykusio scenarijaus pasikartojimo.

[EU+Kuponai] Mažiausia kaina istorijoje! Aukščiausia klasė. Obliavimo staklės, kurių seniai ieškojote. Paskutiniai vienetai (Video)
2751 4

Mažiausia kaina istorijoje

Specialūs kuponai

Galioja iki 2025-07-21

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Pasak PSO medicinos pareigūnės Dianos Rojas Alvarez, virusas plinta sparčiai.

Ji pažymėjo, kad pasaulis jau susidūrė su panašia grėsme maždaug prieš dvidešimt metų, o dabar „istorija kartojasi“.

Pasak organizacijos ekspertų, šiandien apie 5,6 milijardo žmonių 119 šalių gyvena užsikrėtimo rizikos zonoje. Dar vienas atvejų padidėjimas užfiksuotas 2025 metų pradžioje.

Didžiausias atvejų skaičius iš pradžių buvo pastebėtas Indijos vandenyno salose, tačiau vėliau virusas pradėjo aktyviai plisti Madagaskare, Kenijoje, Somalyje ir keliose Pietryčių Azijos šalyse, įskaitant Indiją. PSO ypač nerimauja dėl didėjančio sergamumo Europos šalyse.

 

Taigi, vien Prancūzijoje nuo gegužės 1 d. užregistruota apie 800 atvejų. Daugelis jų susiję su žmonių grįžimu iš endeminių regionų, tačiau infekcijos užfiksuotos ir šalies viduje.

Praėjusią savaitę vienas iš šių atvejų buvo nustatytas Italijoje. PSO pabrėžia, kad nuo Čikungunijos virusao nėra specifinio gydymo, o jo pasekmės gali būti itin sunkios sveikatai. Pasak Dianos Rojas Alvarez, virusas gali sukelti staigų ir labai stiprų karščiavimą, sąnarių skausmą, o sunkiais atvejais net ir negalią. Tarptautinės organizacijos ir nacionalinės vyriausybės turi skubiai sustiprinti ligos plitimo kontrolės priemones.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(8)
(-6)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: