Rusijos verslininkas milijardieriams siūlo nemirtingumą

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

g3n1us 2012-07-23 15:36
Teoriškai viskas įmanoma, bet tam prireiks tikrai daugiau metų nei išgyvensime. Neišdegs, taip paprastai ir greitai įgyvendinti šią idėją. Šiandien daug patraukliau atrodo užšaldymas keliems šimtams metų. O dėl užšaldymų, tai man rodos jau galima kažkur... Tik neaišku ar užsišaldę žmonės nepasmerkė savęs mirčiai.
šakės 2012-07-23 16:30
Leidžiama užšaldyti tik mirusius žmones, o pačios organizacijos registruojasi kaip kapinės, nes šiuo metu jos tik kapinės ir tėra. O jei tie žmonės nebūtų užsišaldę, tai jau garantuotai supuvę būtų. Kiek man yra žinoma, užšaldytus žmones pasaulyje kol kas laiko tik 2 organizacijos iš JAV (Alcor ir Cryonics Institute) ir viena iš Rusijos. Ir kainos kosminės - Alcor $100k, CI - $40k ir Rusijoje $10k.
g3n1us 2012-07-23 17:15
Hmmm... Sakyčiau, kad nebrangiai, nes užšaldyti neužtenka, reikia dar ir palaikyti temperatūrą. Nebent čia kaina vieneriems metams..
šakės 2012-07-23 17:26
Iš tikro ne. Lavonai laikomi diuaruose (dideliuose termosuose). Diuarų temperatūra palaikoma tik pilant skysto azoto kas kelias savaites. O pramoniniu būdu išgauto skysto azoto kaina yra apie 10 centų už litrą. EDIT: pagooglines radau, kad per dieną vienam diuarui reikia 10-15 litrų azoto. Tai šaldymo kaina per dieną turėtų būti apie porą dolerių.
blizzard 2012-07-23 17:35
Ši naujiena man priminė
g3n1us 2012-07-23 17:54
Na, tikrai nėra jau toks brangus šaldymas, kaip pagalvojau, net rusai galėtų išlaikyti mažiausiai 10 metų. Žinoma, jei nekils kainos ir nereikia mokėti už patalpas ir samdyti darbuotojų, o norinčių užsišaldyti daug, "termosai" ir kažkiek kainuoja, greičiausiai reikia ir licenzijų, tokiems darbeliams atlikinėti.
eimantasks 2012-07-23 18:22
Neskaičiau komentarų, tai gal jau minėjo kas ką panašaus bet išrėksiu ir savo nuomonę, TAI NESĄMONĖ!!! ir visas šis projektas pasmerktas žlugimui, pagr. kūno "valdikliai" yra hormonai, kurie įtakoja jausmus, kurie įtakoja mąstymą, kaip jūs dirbtiniame kūne atkursite hormonus ir jausmus?? aš manau kad informacija, na per 30 metų iš smegenų jie tikrai sugebės perkelti BET jie neprivers tos informacijos "veikti" jie TIKRAI neatkurs sąmonės, kuri tą informaciją kuria ir naudoja. Na bet jeigu aš vis gi klystu (nes esu ne mokslininkas) ir jie išras kažką tokio, aš net ir už dyką to neimčiau. Mirtis yra natūralus procesas, ir jos aš nebijau, bet gal svarbiausias aspektas tai socialinė aplinka. Kas man iš to robotiško kūno? juk tai mašina be jokių poreikių, o pvz man db yra gera apkabint savo panelę, mėgautis jos dėmesiu, svarbiausia jausti. Mašinos niekada to nesugebės, ir vien jau dėl to aš esu pasirengęs rinktis trumpesnį bet malonesnį gyvenimą, aš rimtai nenorėčiau gyventi amžinai.
šakės 2012-07-23 18:37
Kiekvienam savo. Gerai tau, jei tu manai, kad 80 metų ir žmogiškas kūnas su savo problemomis tau yra daugiausiai, kiek gali gyvenimas suteikti. Aš noriu gyventi kiek galima ilgiau ir kokybiškiau Hormonus, chemines reakcijas ir signalus tarp neuronų teoriškai galima simuliuoti. Riba yra kompiuterių skaičiavimo galia, kurios, kaip tikimasi, užteks simuliuoti žmogaus smegenims apie 2045 metus, jei dabartinis galios eksponentinis augimas tęsis kaip lyg iki šiol. Iš čia ir 2045 data. Bet mano nuomone, čia yra pernelyg optimistiška prognozė, datoje turėtų būti 1 vietoj 0. Kur kas realesnis variantas yra SENS foundation vykdoma veikla, kuria genu terapija bandoma kuo labiau nutolinti senėjimą. Jos vedlys Aubrey de Grey yra Kembridžo Universiteto profesorius ir yra skaitęs nemažai paskaitų: http://www.ted.com/talks/lang/en/aubrey ... aging.html
g3n1us 2012-07-23 18:53
Prieš kokius 5 metus kažką skaičiau apie bandymus su karvėm, neva veikia kažkoks metodas, kuris stabdo senėjimą. Bet klausimas ar tikrai norėtum gyventi papildomus 50 metų su šizofrenija ar net psichiatrinėje? Man, kažkaip sunku patikėti, kad be papildomos medicinos žmogus nesukvailėtų. Per didelis laiko tarpas, per daug prisiminimų. O ką jau kalbėti apie tai, kad palaidoji visus savo draugus ir vaikus. Kažkada suprastum, kad gyvenimas nebėra prasmingas, kai prarandi viską ką turėjai. Ką veiktum vienas? Kokia būtų prasmė? Suprasčiau jei būtum kokio fantastinio filmo kosminio laivo įgulos narys, kuris keliauja į begalybę ieškodamas prasmės ar dar kokio tikslo, kuris nukreipia visą mąstymą į vieną vienintelę aistrą gyvenime, o įgulos nariai lygiai tokie pat entuziastingi kaip tu ir vieni kitus motyvuojate depresijos momentais.
šakės 2012-07-23 19:26
Mano draugai yra daugiausiai mano bendraamžiai, o būsimi vaikai bus jaunesni už mane (savaime suprantama), todėl turi tokius pačius arba geresnius šansus gyventi ilgiau, nei aš. Todėl tikiuosi, kad jie irgi išliks, jei išliksiu aš. Na o be papildomos medicinos ir taip nepavyktų papildomų 50 metų išgyvent. Ir sveikos smegenys turi mechanizmą susidoroti su informacijos pertekliumi - pamiršimą. Laikui bėgant, mažai naudojamų prisiminimų ir atminties smulkmenos pamirštamos, lieka labai apibendrinta informacija. Tuo tarpu dažnai naudojama atmintis lieka beveik nepakitusi, todėl iš esmės nemanau, kad mąstymo kokybė turėtų pablogėti ar kaip nors kardinaliai pasikeisti.
g3n1us 2012-07-23 19:52
Iš dalies, tai kokie vaikai tokie ir tėvai, todėl jie turėtų pasekti panašiomis pėdomis. Medicina gerėja, evoliucija vyksta su lig kiekviena karta. Dėl mąstymo, tai galiu prisiminti Napaleoną, kuris vieniems kariams liepdavo iškasti griovį, o kitiems užkasti, kad nesukiltų. Pensininkai nedirba, o vieniši sėdi ir mąsto, o tada žiūrėk, kad jau šizofrenijos ir kiti nemalonumai. Tiesiog smegenys turi būti smarkiai sukoncentruotos į kažkokį tikslą antraip neturi šansų pragyventi normalų ir prailgintą gyvenimą. Kaip taisyklė, dauguma rašytojų nėra ilgamečiai. Jei ketini gyventi ilgą ir laimingą gyvenimą, tai turi turėti tikslą, kuris dalinai atribotų nuo daugumos aplinkos veiksnių, dar reikia susikurti palankią aplinką, o tai reiškia, kad isterikė žmona ir daugeliu atvejų vedybos iki 25 metų tau tikrai būtų neprotingas žingsnis. Kaip tau patinka tokia idėja?
reality 2012-07-23 22:42
žmogus ir taip yra pasmerktas amžinybei o jei rimtai tai niekas nemiršta. tik kėbulas susidėvi o vairuotojas su patirtimi išlipa. po to į sekantį kėbulą tęsti pamokų.
eimantasks 2012-07-23 22:54
100% sutinku, ir NETIKIU kad žmogus yra pajėgus tą "vairuotoją" perkelti pats. Teko girdėti minty iš metafizikų, kad viskas yra energija, o energija niekada neišnyksta, tik pakeičia formą, tai čia tavo mintis, kad mes pasmerkti amžinybei yra teisinga.
nondescript 2012-07-23 23:21
Rašot apie smegenų persodinimą, bet jie jokio smegenų persodinimo nesiruošia daryti, ar nematot, kad tas žodis parašytas kabutėse? Perskaitykit praeitą straipsnį, jie tiesiog nori perkelti informaciją į robotą. Origanalas bet kokiu atveju bus pasmerktas biologiniai mirčiai, liks tik robotas. Asmeniškai man atrodo, kad jie eina sunkesniu keliu, ar ne paprasčiau būtų patobulinti žmogų biologiškai - genų, nano technologijom? Beje, ar čia yra biologų, kas man pasakys, kokios kliūtis šiuo metu trukdo persodinti smegenis?
g3n1us 2012-07-24 01:05
Vyručiai, nenoriu jūsų nuvilti, bet... Visų pirma, tai žmogui mirus, kūnas tampa maistu kitiems organizmams, dėl energijos, tai pasakysiu paprasčiau, didžioji dalis virsta šiluma, kuri išsisklaido į visas puses, o kūnas supūva pavirsdamas maistu ir žemės dalimi. Iš dulkių į dulkes. Iš energijos į energiją. Vis gi, norėčiau prasiplėsti. Įsivaizduokite vabaliuką ar elementarią bakteriją ar paprasčiausią jūsų organizmo ląstelę. Kodėl Jūs nusipelnote būti išrinktaisiais ir "nemirtingais"? WTF? Dabar įsivaizduokite, klonuojate žmogų ir tipo jis jau mirtingasis, o mes ne? O jeigų Jūs klonas, tai tada perdėliojam visas mintis kitaip? Prisiminkime iš ko kilome. OK, mes nemirtingi, mes esame visatos dalis. Iš mūsų kūno energija pereis į žemę, orą ir vandenį. Puiku. Jei sakysite, kad žmogus yra žmogus, tai pasakysiu, žmogus yra mažesnis už bakteriją, jei lyginsime su visatos mastais. Pagal dabartines žmogaus žinias, tai turėk energijos ir turėsi viską, iš energijos atsirado materija, tarp jos ir mes. Todėl net akmenukas Jums po kojomis nėra kažkuo mažiau ar daugiau nusipelnęs. GAME OVER, try again? Na, gal per daug griaunu principus, kurie iš esmės pakloja daugelio gyvenimo ritmus. Todėl visiškai nėra blogai tikėti, kad mirus pereisite į kitokį gyvenimą, o iš jo į dar kitokį ir tai tęsis iki begalybės. Kiekvienas atgimimas bus jaudinanti staigmena. . Aš ir manau, kad patobulinti būtų daug paprasčiau ir tikslingiau ir manau, kad taip ir bus. Žinoma, čia jei genetika nesugebės greičiau vystytis už mūsų technologijų ir mokslo žinias.
rwc 2012-07-24 03:04
Norint perkelti sąmonę, ją pirmiausia reikia "nuskaityti". Kol kas nė labiausiai pasiutęs fantastas nepasiūlė, kaip tą būtų galima padaryti, nes niekas nesuvokia nė menkos viso mąstymo proceso dalies, o jau ką kalbėti apie momentinę gyvo žmogaus neuronų būsenos "hologramą". Skaičiavimų pajėgumai ir Moore'o dėsnis čia ne prie ko, nes smegenys nėra surėdytos pagal Von Neumanno modelį. Apskritai, tegu pradžioje sukuria dirbtinę akį ar dirbtinį pirštą su visais receptoriais.
šakės 2012-07-24 17:49
, bet forma ir yra tai, kas mes esame. Atomų krūva nėra sąmoninga. Jų išsidėstymas ir judėjimas yra tai, kas mums suteikia būtį.
rwc 2012-07-24 18:56
, FPGA irgi yra Von Neumann'o architektūra, ji paralelizacijos nedraudžia. Dar nemačiau neuroninio tinklo, kuriame būtų daugiau nei keliolika sluoksnių. FPGA čia nelabai ką mačyja. GPU, klasterių ir pan. lygiagretumas taip pat. Nebent tam tikruose neuroninio tinklo modeliuose vieno "neuronų takto" perskaičiavimą galima pakeisti iš polinominio sudėtingumo į logaritminį. Bet jei imsime GPU, tai kiek ten juose nepriklausomų branduolių - 64 ar pan.? Juokas. O branduolių skaičius luste niekad nėra tiesiškai proporcingas tranzistorių ir jungčių skaičiui. Reikia kažkokios visiškai naujos architektūros. 3D lustų ar panašiai. Hm... smegenų žievės forma kažkuo primena Hilberto fraktalą - gal iš čia galima pasisemti idėjų?