Vegetarizmas – raktas į ilgaamžiškumą? Kas gyvena ilgiau

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Hm 2013-06-09 23:51
Na ne be reikalo pabrėžiau, kad smegenų veiklai pagerinti palankiausios daržovės. Pamėginkite... O tai vieno paklausiu, kitą atsakote... Be abejo, kad žmogus visaėdis, nes žmonija seniai būtų išmirusi. Bet kalba apie tai - kas palankiau. Faktai krypsta į tai, kad žmonijai palankiau mažinti mėsos vartojimą, o gal ir ateityje atsisakyti. Buvo paminėta, kad mėsos vartojimas mažai prisideda prie klimato šiltnamio efekto, bet yra kitaip - mėsai ir pienui auginamų gyvulių išmetamos metano dujos sukelią didesnį šiltnamio efektą, negu visi žemės rutulio nuosavi automobiliai. Taip pat labai apsimokėtų 2/3 sumažinti žemės dirbamus plotus ir energetinius išteklius, žmonijai išmaitinti. Negi vėl tvirtinsite, kad tai juokingai nereikšmingi skaičiai??? Neabejoju, kad už tuos sutaupytus pinigus galėtume tiek išplėtoti kosminę programą, kad kosmines bazes greitai turėtume Mėnulyje, Marse, o gal ir toliau... Apie tai reikia galvoti...
MrT 2013-06-09 23:52
Na žmogus gali puikiai funkciuonuoti ir be mėsos, todėl vegetarai savęs nežudo. Tačiau rūkaliai ir alkoholikai ne tik save žaloja, bet dar kelia grėsmę sau ir aplinkiniams. Taipogi, prasigėrę degradai, narkomanai ir vėžiu sergantys rūkaliai nemanau jog patys susimoka už savo gydymą. Jeigu narkomanas, neturintis pinigų, neis apiplėšinėti žmonių, jeigu rūkalius pats susimokės už vėžio gydymą ir nenuodys manęs savo dūmais, jeigu alkoholikas išgėręs neis ieškoti "kablių" ir netrukdys man gyventi, tuomet tegu gyvena kaip nori.
Pypkiu 2013-06-09 23:54
o jeigu žmogus daug valgantis susimokės už cukraligės gydymą? už išemijos gydymą? vadinas atsiranda kažkokia atsakomybė už mitybą. tad atsiranda sveikos mitybos guide line'ai. ir kažkodėl atsiranda vegetarai, kurie sako, kad tai nesąmonė.
Hm 2013-06-10 00:19
http://www.lengvasbudas.net/?p=393 - smegenų veiklai pagerinti... Jūs tai čia daug svarstote teoriškai, o aš tai nuo 1982 metų be mėsos, be paukštienos, be žuvies, be maisto papildų, aišku nerūkau, alkoholį vartoju tik kaip vaistą ir vaistų dozėmis, ir labai retai. Pakutiniu metu (keletas metų) nekimba jokia infekcija, nei gripas nei sloga (nesu nei dienos pasiėmęs ligonlapio). Įdomus pastebėjimas - mano kūno temperatūra dabar nuo 35 iki 35,6, jei pakyla iki 36,6, jaučiuosi kaip su temperatūra. Vadinasi suletėjo oksidacijos procesai, organizmas senėja lėčiau... Kraujas, spaudimas - norma. Man natūraliai kyla klausimas - per kiek laiko turėtų pasijausti "nesveikos" vegetariškos mitybos pasekmės? Jei per 30 metų nepasijautė, tai gal jau ir nepasijaus???
Kirtiklis 2013-06-10 00:22
Ir jūs siūlot apsurdiškus 2 dalykus, prieštaraujančius vienas kitam : a.Kad dauguma taptų vegetarais (daugiau žemės plotų teks naudoti) b.2/3 sumažinti dirbamos žemės plotus. Tai kaip išmaitinsi žmoniją, sumažindamas žemės plotus? Tręšdamas ir didindamas azotą? Žolės nevalgys vegetarai.
MrT 2013-06-10 00:23
Pataisykite, jei klystu, bet mitybos piramidėse yra pienas, kurio ten net netūrėtų būti. Taigi tų gidų teisingumu irgi galime abejoti. Beje, ne visi vegetarai sako, jog tai nesąmonė - jie vegetarizauja dėl kitų priežasčių (grįžomė ten kur pradėjome).
Pypkiu 2013-06-10 07:20
kaip mane nervina tokie praktikai..... pagal tamstos samprata, jei randu rūkanti žmogų, kuris rūko virš 40 metų ir jis neturi sveikatos problemų, tai vadinas rūkyti yra sveika? genialu, tiesiog genialu
Pypkiu 2013-06-10 07:55
pienas yra nors neturėtų būt. geras argumentas. saulė šviečia nors neturėtų šviest
Acme 2013-06-10 13:28
Kodėl neturėtų būti pieno?
MrT 2013-06-10 13:30
Tu kvailas ar tik tokiu apsimeti? Pažiūrėk kiek žmonių netoleruoja laktozės, bet pienas vistiek yra rekomenduojamas gerti kasdien. Tai rodo, jog mes nesame prisitaikę gerti pieną. Taipogi, pienas tvirtina kaulus? Tai yra mitas, nes žmonės geriantys daug pieno yra linkę į osteoparozę. Kinai, Japonai beveik nevartoja pieno, bet savo kalcio normą gauna iš daržovių. Jie jo gauna mažiau, negu Amerikiečiai, bet serga osteparoze žymiai rečiau. Taipogi, tyrimai rodo, jog pienas yra kancerogenas didinantis prostatos, krūtų vėžio riziką. Kas nusimano, manau ir daugiau pasakys. Tai tiesiog yra įsišaknijusi tradicija ir pienas turi daug galios tarp politikų.
Pypkiu 2013-06-10 13:34
omg yra kas netoleruoja riešutų, vadinas riešutus ir reikia išbraukt. ir kakavą ir apsksritai visus produktus, kuriem kas nors yra alergiškas ot logika, ir dar drįstat kvailiu vadint? O kaip tik azijatai labiausiai netoleruoja laktozės, dėl to ir nevartoja. mūsų dauguma toleruoja. pienas kancerogenas? prašau parodyt, kad taip nustatė. prostatos vėžys tik yra koreliacija su kalcio konc. nesiremkit prašau propoganda
immortallt 2013-06-10 13:38
Kirtiklis, mėsai užauginti reikalinga kas? Grūdinės ar kitos kultūros auginamos žemėje. Išauginti mėsai reikia iki 10x daugiau žemės (priklausomai nuo kokia mėsa) nei tai pačiai vertei augalinės kilmės maisto, tai visam pasauliui atsisakius visiškai mėsos, sumažėtų poreikis žemei.
Acme 2013-06-10 13:39
Žmogau tu čia trolini ar ką, numeti "bomba" ir paskui pabėgi? Pienas tvirtina kaulus, nes jame yra kalcio, bet tam kad įsisavintų kalcį reikalingas vitaminas D. Sveikos gyvensenos piramidė sudaryta vakariečių, kurie toleruoja laktozę. Ir kur tie straipniai, apie pieno kancerogeniškumą?
Acme 2013-06-10 13:40
Bet mes turime pakankamai žemės, tai kam mažinti jos naudojimą?
MrT 2013-06-10 14:38
Pypkiau, kodėl tu bėgi prie kraštutinumų? Kaip pienas gali būti būti vienas iš pagrindinių dienos produktų kai 60% pasaulio žmonių jo netoleruoja? "Azijatai" jo nevartoja, bet osteparoze serga rečiau negu Amerikiečiai vartojantys daug pieno. Azijiečiai suvartoja 300mg kalcio, o amerikiečiai virš 1000mg, tačiau azijiečiai osteoparoze serga rečiau. Beje, osteoparoze rečiau serga ne tik azijiečiai, bet ir amerikiečiai suvartojantys mažiau pieno. + pienas yra riebus, todėl tą patį kiekį kalcio galime gauti iš daržovių, riešutų ir negauti didelio kiekio kalorijų, kuris veda link širdies ligų. Bent jau aš asmeniškai stengiuosi vartoti liesą pieną ir šiek tiek rečiau, negu vartodavau. Visiškai atsiriboti nuo jo kolkas nepavyko. Šiame Harvardo
Kirtiklis 2013-06-10 14:50
Nesumažėtų. Kodėl? Todėl kad tampa 7 milijaradai vegetarais. Kokios problemos kiltų; 1. Didelėje dalyje teritorijų žemės naudingumas yra labai menkas ar iš vis beveik neįmanoma žemdirbystė kuri sugebėtų tenkinti visos šalies vegetarų poreikius. Importas iš kitų vietovių kur galima gauti gerus rezultatus - didinsi esamas Europos/Š.Amerikos plotus miškų/pievų ir kitų rezervatų sąskaita? Ar patręšime taip kad efektyvumas padidėtų, ir pagelbėsim aplinkai tokiu būdu. O koks tu vegetaras būsi valgydamas tokius produktus. Be to augindami masiškai mono kultūras naudosim pesticidus dėl kenkėjų, kurie kaip žinom labai mėgsta tokius augalus. 2. Auginam grūdus - jais šeriam gyvulius ir juos valgom. Ar Vegetarai gyvens ant miltinių produktų? Na kad nelabai, reikia daržovių ir vaisių, kurie kaip žinia ne visur gerai ir vienodai auga dėl klimato sąlygų. Ko nepasakysi apie grūdines kultūras kurios beveik visur gerai auga + lengvas prižiūrėjimas, nei daržovių. 3. O apie įvairias sausras/ per daug lietingus sezonus. Kaip Rusijoje ir Ukrainoje buvo, o tai kas nutiks kitoms kultūroms kurios yra daug lepesnės nei grūdai. Grūdai gali stovėti kelerius metus ir būna tinkami pašarui, kopūstai nestovės 2-3 metus kaip atsargos. 4... Žodžiu, ar žmonės gali būti vegetarais - Taip gali. Ar visa žmonija gali būti vegetarais - Ne.
Acme 2013-06-10 15:18
Problema yra per didelis kalorijų suvartojimas, kuris verčiamas į riebalus, bet pagrindinis faktorius yra neaktyvus gyvenimo būdas. Gyvenant aktyviai gali vartoti kiek nori riebalų, bet jie bus sudeginti, o nenusės ant kraujagyslių.
MrT 2013-06-10 16:54
Vietoj riešūtų (taip riešutai kaloringi) gali gauti kalcio iš daržovių. Argumentas pagrįstas, tiesiog pažkiūrėk produktus turinčius kalcio. Taip gautume mažiau riebalų. Riebalų reikėtų stengtis atsisakyti kuo įmanoma daugiau. Taip vitaminas D padeda absorbuoti kalcį, bet tuomet norint vartoti norimas kalcio dozes ir neišvystyti osteoparozės reikia derinti mytybą, kad gauti vitamino D? Šiauriečiai, negaunantys daug saulės, ir mityboje neturintys daug vitamino D kenkia sau vartodami didelius kiekius kalcio. Beje, vitaminas D priklauso ne tik nuo to ką vartoji, o nuo kiekvieno žmogaus organizmo. Kaikuriem reikia suvartoti žymiai didesnius kiekius vitamino D. Tiesą pasakius aš nežinau kiek suvartoju vitamino D ir ar aš galiu vartoti 1300mg kalcio ar ne. Tiesiog pasidalinau tuo, ką radau. Remdamasis straipsniais sakau, jog pienas turi įtakos vėžiui bei yra riebalų šaltinis, kurį galime pakeisti kitu. Šios diskusijos esmė buvo ta, jog pienas neprivalo būti maitnimosi piramidėje. Jį galime pakeisti daržove ir gauti reikiamą kiekį kalcio, tuo pačiu metu negaunant riebalų ir mažinant vėžio riziką (jei pienas ir nėra ta priežastis ar kas kitas - tebūnie, bet atsarga gėdos nedaro. Remiuosi tyrimais). Gal ir tavo tiesa apie vėžį ir medžiotojus, bet jų gyvenimo būdas labai skiriasi nuo šiuolaikinio žmogaus (fiziškai). Manau tai pagrindžia mano argumenta, jog pienas netūrėtų būti toje piramidėje, nes jis yra riebus, o žmonės nebejuda tiek daug kiek judėdavo mūsų protėviai.
Acme 2013-06-10 17:28
Kaip sakiau, riebalai nėra problema, problema yra judėjimo trūkumas, pakeitęs riebalus angliavandeniais, problemos neišspręsi, nes angliavandenių perteklius bus perdirbamas į riebalus. Šiauriečiai, kaip mes gali gauti gauti vitamino D, valgydami riebią žuvį, kaip silkę ir būdami saulėje. Ir gaudamas per daug kalcio, organizmas neįsisavins kalcio, ir pašalins perteklių per žarnyną, taigi jokios žalos nebus. Ar žinojai, kad žuvyje randamos riebalų rūgštys, priverčia aterosklerozę regresuoti? Taip pat atliktas tyrimas parodė, kad vartojant riešutus, nepablogėja aterosklerozė? Taigi problema nėra riebalai ir tai kad riebalai yra blogai yra mitas. Kaip sakiau, koreliacija, neparodo ar pienas sukelia vėžį, ar kitas dalykas, ir vėžį sukelia daug dalykų ir neapsisaugosi nuo visų. Raudonos mėsa vartojimas irgi koreliuoja su storosios žarnos vėžiu, bet ar todėl reikėtų mėsą pašalinti iš maitinimosi piramidės? .
Pypkiu 2013-06-10 17:29
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15166119 va galiu pamėtyt, kaip gerai tas pienas. kad po pavadinimu harvardas, nereiškia, kad ten galima už gryną pinigą imt. o vėžys. yra žinoma koreliacija su kalcio koncentracija. čia nėra naujiena. tavo argumentai yra kažkokie poveikio, įteigt kad priešininkas nesąmones šneka nesvarbu kas.