Kai vietoj prakaito ima bėgti kraujas: itin paslaptinga liga hematidrozė ir pirmosios hipotezės, nuo ko ji atsiranda  (1)

Hematidrozė - tai labai retas sutrikimas, nuo kurio kenčiantys žmonės prakaituoja krauju. Kai kurie mokslininkai aktyviai domisi šia keista liga, tačiau kiti netiki net ir jos egzistavimu. Kodėl taip yra? Naujas tyrimas parodė, kad prakaitavimą krauju gali sukelti ir depresija.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Canadian Medical Journal“ publikuotas tyrimas apie 21 metų italę, kuri gausiai prakaituoja krauju (jos ligos nuotrauką galite pamatyti čia). Jos būklė, šiuo atžvilgiu, yra tokia intensyvi, kad moteris bijo išeiti į viešumą. Ji nenori pradėti kraujuoti iš veido odos, kuomet ją mato kiti. Tačiau mokslininkai nelabai kuo gali padėti.

Kuomet pacientė apsilankė pas gydytojus, jie apžiūrėjo jos odą ir patvirtino - jokių įbrėžimų, įplyšimų ir kitų pažeidimų tiesiog nėra. Pasikalbėję su mergina gydytojai įsitikino, kad ji serga depresija, nerimo sutrikimais ir stengiasi save kiek įmanoma labiau izoliuoti nuo visuomenės. Tąkart gydytojai diagnozavo hematidrozę, nors taip būtų pasielgę ne visi.

Pats Jėzus Kristus prakaitavo krauju melsdamasis prieš nukryžiavimą. Religiniuose raštuose tokia būsena minima dar 300 metų prieš mūsų erą, todėl nemažai mokslininkų šią būklę nurašo kaip netikrą. Pasak jų, psichologinės būsenos sukeltas prakaitavimas krauju neturėtų būti įmanomas - tai tik religinės pasakos. Tačiau dabar atsiranda įrodymų, kad būtent taip ir nutinka. Šios italės depresija gali būti ne ligos pasekmė, o priežastis.

Mokslininkai peržiūrėjo iki šiol parašytus modernius tyrimus apie prakaitavimą krauju. Jie pastebėjo, kad anksčiau ši būklė tapatinta su isterija, menstruaciniais ciklais ir kai kuriomis psichologinėmis būklėmis. Jie mano, kad depresija ir hematidrozė gali tūrėti tą pačią priežastį. Tačiau blogiausia yra tai, kad mokslininkai šia tema domisi nepakankamai, nes liga yra per daug reta ir dar papildomai apipinta religiniais mitais.

Italė yra gydoma antidepresantais ir beta blokatoriais. Patvirtinto hematidrozės gydymo nėra, todėl tenka šalinti tik simptomus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(2)
(2)
(0)

Komentarai (1)