Tikras stebuklas iš gamtos – manuka medus: kuo jis toks ypatingas ir kodėl gydytojas rekomenduoja jį turėti savo namuose (Video) (2)
Medus slopina bakterijų ir grybelių veikimą bei veikia kaip antioksidantas, tai idealiai tinka gydyti žaizdas, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ kalba gydytojas Alvydas Unikauskas. Pavyzdžiui, JAV dermatologijos moksle priimta, kad manuka medus naudojamas gydančiuose žaizdų ir nudegimų tepaluose.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Vargu ar yra namų, kuriuose nerastume bent vieno stiklainio medaus. Laidoje gydytojas pasakojo apie dar negirdėtas šio produkto naudas sveikatai. Anot A. Unikausko, gal ir nepradėsite užsiimti bitininkyste, bet medaus atsargomis pasirūpinsite visada.
Medus – puikus vaistas nuo kosulio. Pasaulinė sveikatos organizacija medų įvardija kaip substanciją, turinčią švelninamųjų savybių esant gleivinės dirginimui. Medus slopina gerklės dirginimą sudarydamas tarsi apsauginę plėvelę ant gleivinės.
„Tyrimai rodo, kad medus veikia taip pat puikiai kaip dekstrometorfanas, tai yra plačiai naudojamas, į vaistus dedamas kosulį mažinantis ingredientas. Medus švelnina kosulį ir šalina su juo susijusius miego sutrikimus, jis taip pat gydo viršutinių kvėpavimo takų infekcijas“, – kalba gydytojas.
Medus taip pat gydo žaizdas. Jis slopina bakterijų ir grybelių veikimą bei veikia kaip antioksidantas, tai idealiai tinka žaizdoms gydyti. Pavyzdžiui, JAV dermatologijos moksle priimta, kad manuka medus naudojamas gydančiuose žaizdų ir nudegimų tepaluose.
„Manuka medus yra gaminamas iš žiedadulkių, surinktų nuo šluotinio seklučio. Klinikiniai tyrimai nustatė, kad šios rūšies medus gali efektyviai išnaikinti daugiau nei 250 bakterijų tipų. Kas įdomu, šis medus gali būti veiksmingas netgi tada, kai bakterijos yra atsparios antibiotikams“, – pasakoja A. Unikauskas.
Medus gerina galvos odos būklę. Tyrimai rodo, kad medus, praskiestas su trupučiu šilto vandens, žymiai palengvina sergančiųjų, kaip pavyzdžiui, seborėjiniu dermatitu būklę. Tyrėjai teigia, kad medaus tirpalu keturias savaites tepant galvos odą, visiems pacientams galvos odos būklė žymiai pagerėjo, taip pat sumažėjo plaukų slinkimas, odos niežėjimas ir pleiskanojimas.
Daugiau apie medaus naudą – vaizdo įraše: