Medikai parodė, kaip vos per kelias dienas koronavirusas pažeidžia plaučius  ()

Rentgeno nuotraukoje, kurią paviešino kinų medikai, užfiksuoti 33-ejų moters plaučiai: blyškios dėmės rodo, kaip per kelias dienas organą paveikė naujasis koronavirusas.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2020-02-03 Medikai parodė, kaip vos per kelias dienas koronavirusas pažeidžia plaučius  ()

Ši kinė dirbo Uhano mieste, kuriame ir prasidėjo koronaviruso „2019-nCoV“ epidemija. Likus šešioms dienoms iki tol, kol moteris kreipėsi į medikus, ji atvažiavo į Lančžou miestą, esantį už 1600 km nuo Uhano.

Ji skundėsi iki 39 laipsnių pakilusia temperatūra, plaučiuose buvo girdėti ūžesiai. Tyrimai parodė, kad koronavirusas jai sukėlė plaučių uždegimą.

B nuotraukoje matyti, kaip po trijų dienų dienų gydymo liga vis tiek apėmė dar didesnę plaučių dalį.

Gruodį Kinijoje, Uhane aptiktas koronavirusas oficialiai įvardijamas kaip „2019-nCoV“ ir sparčiai plinta visame pasaulyje.

Iki šiol mirė daugiau kaip 300 žmonių, o daugiau nei 14 tūkst. – užsikrėtę.

Sekmadienį patvirtinta pirmoji koronaviruso auka už Kinijos ribų – Filipinuose mirė 44 metų vyras, jau užsikrėtęs virusu atvykęs iš epidemijos centro Uhano. Sekmadienio duomenimis, virusas, neskaitant Kinijos, fiksuotas 23 pasaulio šalyse.

Užsikrėtusius koronavirusu vargina karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas – požymiai panašūs pneumonijai (plaučių uždegimui) priskiriamiems simptomams.

Parengta pagal Radiological Society of North America

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(8)
(3)
(5)

Komentarai ()