Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
AAA000 2020-03-21 19:51
mane juokina ta % israiska, "kiek sutampa" su kazkuo panasaus genomo. kai realiai is to nauda tik kad pavadinima gali prikabint prie kazkokios virusu grupes... tokia klasifikacija yra nesamone. o cia prie nesamones dar kabina kita beprasme nesamone.
reikia visa genoma kaip sistema bandyt skaidyt i kazkokias atsakingumo grupes. arba daryt pilno genomo sistema ir analizuot ne %, o kurios konkrecios dalys sutampa. kiek sutampa - cia net nesvarbu poveikiui. tik kilmei. daug svarbiau kas sutampa - kurios atsakingos uz kazka dalys. jau sitoj vietoj save priklaidina, o paskui pateikia kaip "informacija"
ten straipnio gale pamineta kaip kaitaliojasi mutacijos. ir nesuprasi is % kas realiai vyksta. nes neaisku kuri ten atsakinga uz kazkoki prisitaikyma dalis mutuoja. nu tai velniop tokia "supaprastinimo" sistema... laika gaista beprasmiam suskaiciavimui beprasmio dalyko... prilindo visokiu buhalteriu ir i moksla ir suda mala... skaiciuoja matai genus ir statistini apdorojima apmaudineja... cia net ne mokslas... cia sudo malimas. cia reikia indentifikacini metoda taikyt smulkejimo kryptim, o ne stambint.
nu atseke mutaciju seka, rado naturalia ekosistema is kur kilo. turi pavyzdziu. viskas. nera cia daugiau ka veikt - akligatvis. sitos dalies info apie virusa viesinimas smulkesniu lygiu - beprasmis... ir cia "vedantysis specialistas" kazkoks tipo viesina su kruva specializaciniu priedu prie pareigu... ar kaip cia suprast? nu ir zemas lygis... vyt tokius n****
kita straipsnio dalis idomesne.
VirtualGadget 2020-03-22 16:47
Tas inaktyvuoja tai turbūt iš anglų kalbos inactive kas reikštų neaktyvus. Arba galima palaikyti tokį žodį, kad tai sudurtinis kažkoks barbarizmas ir sudarytas iš angliško prielinksnio, in ir aktyvuoja. Tada prasmė gaunasi kaip įaktyvuoja. Tai šiuo atveju žodį galima interpretuoti ir taip ir taip. Tai galiausiai kai supranti kad kalba eina apie viruso nukenksminimą "prišyla". Bet šiuo atveju taip išeina, kad įvardintos priemonės padaro virusą tik neaktyvų . Bet jo nesunaikina. Vėliau jis tikriausiai gali puikiausiai atsigauti. Dėl UV-C spindulių poveikio ir laiko, skirtingi šaltiniai rašo skirtingai, bet niekur nėra tiek daug kaip 15 minučių. Greičiau nuo 15 iki 40 sekundžių priklausomai nuo atstumo ir kitų dalykų. Tai čia nežinau kaip reikia vertinti, ar tai kažkokia klaida, arba reikalingas patikslinimas nurodant kokiomis sąlygomis.
Giedriax 2020-03-22 22:05
Šis straipsnis nėra skirtas plačiajai publikai, kadangi patalpintas universiteto puslapyje, jį skaito savo srities specialistai ir studentai. Jie labiau susipažinę su naudojamais terminais ir žargonais.
AAA000 2020-03-23 07:55
tu ziuriu net nesupranti mokslo paskirties
jo paskirtis - isspaust valdoma rezultata is chaosines sistemos.
kas liecia genoma - principas jau senai suprastas - tai tiesiog biologine programa.
bet ji sudetinga - taigi reikia sistemint zinias. va cia ir yra siuolaikines medicinos vienas is metodu, kaip galima gydyt. pasinaudot tiesiog milijonu metu evoliucijos atsitiktiniu pastangu rezultatu. evoliucija to nedare sistemingai - ji jau senai isbande visus metodus ir atrinko geresnius. nebutinai geriausius - bet efektingus. ir viskas is esmes genome...
dabar ka reiktu pagal mane daryt - nu tai paprastai - paimt atskirus genomo gabalus ir ziuret poveiki. ne tik individualu poveiki, bet ir sistemini. virusai juk "uzpuola" butent sistemiskai. ir organizmo imunitetas kai pradeda veikt pries virusus - tai irgi - sistemine ginyba. mes vakcinu turim visokiu - bet ju kurimo principas gana idiotiskas. kuria individualia vakcina pries individualu virusa. kuria vos ne atsitiktiniais principais. kazka ten kopijuoja ir pan. visoki slamsta bando supylinet i organizma. o reiketu kurt tiesiog sistemini atsaka. issinagrinet pvz jau persirtgusi zmogu - kokie jo organizmo imuniteto buvo atsakai. ypac jei jo persirgimo forma lengva. juk pagal tai dabar tik istiria - serga ar ne. o reikia ismokt dirbtinai sukelt reikiamus atsakus. pvz jau yra visokiu kitokiu patvirtintu vakcinu, nuo kitu ligu. jei organizmo imuniteto atsakas kazkuria dalim sutampa. nu ten pvz prasideda reikiamu antikuniu gamyba ir pan, kaip pas persirgusi... nu tai galima skiepyt tomis kitomis vakcinomis. kurios sukelia bent viena is atsako komponentu gamyba organizme. ir manau persigs situ "nauju" virusu tada daug lenviau. be jokiu mirtinu atveju. nes butu bent dalinai aktyvuotas imunitetas. nesvarbu kad neteisingai. nera cia joks naujas virusas. ir nera jokia nauja apkretimo versija. cia nauja tik uzpuolimo kombinacija. virusai labai paprasti organizmai...jie neturi didelio uzpuolimo arsenalo - kaip cia visa zurnalistika trydauja istisai... vienintelis virusu ginklas tera daznas taktiku kaitaliojimas, nors mes turim imunitete faktiskai visus variantus nesusirgt. butent pries sita "nauja" virusa.
kitas variantas - arstatinet organizma i pirmine bukle. sutrikusias sistemas remontuot - cia butu dar pazangesne medicina... pas mus jos net uzuomazgu beveik nera... tera tik protezavimas... kas is esmes net ne organizmo remontas... o turim naturalia remonto programa genome... vystyta evoliucijos milijonus metu... tik nemokam ja naudotis - nes idiotai medicina vysto... ne ten lesas nukreipineja, nes dar didesni idiotai ne ten prioritetus taiko...
va tai ir yra siuolaikinis mokslas. jo paskirtis - sistemint, ir ispesinet PRAKTINI rezultata. o idiotai galvoja, kad virusam pavadinimus gerus duot mokslo esme ir surast kiek % jo genomas su kuo nors sutampa, ir paskelbt tai siaurai mokslo bendruomenai ar kaip cia suprast komentarus?
moksle nera jokiu "siauru" bendruomeniu. jas sukure idiotai - pateke ten atsitiktinai, kad uzsimaskuot savo parazitavima mokslui skirtu resursu svaistyme...
straipsnyje dalis - cia deja ne rezultatas... cia tik mokslo imitacija... buhalterizmas ar fasadinimas. sunku net ivardint tiksliai beprasmiskas veiklas... zinot terminus ir zargonus - cia irgi beprasme veikla. kvaksejimas. jei tu moki "moksliskai" kvakset - nereiskia kad tu mokslininkas. mokslininkas moka paaiskint esme bet kokiais zodziais. nebutinai terminais. o tie kur sneka terminais, kuriu net patys nesupranta - tai tiesiog kvaksetojai... tai va, pagal mane - straipsny nemazai prikvakseta o as faktiskai isvis pasalinis skaitytojas...
menten 2020-03-23 09:15
Čia gali sau prisitaikyti. Nuolat kvaksi - genai, mutacijos, vakcinos - nors akivaizdu, kad net nesupranti, ką šie terminai reiškia arba vartoji neteisingame kontekste, arba labai buitiškai, supaprastintai.
HardAxe 2020-03-23 09:55
tai va kodėl teslos baterijojs ilsisi... AAA dabar užsiėmęs bioinžinerija
AAA000 2020-03-23 10:05
juokinga skaityt. "viskas nustatyta" ir "istirta" - o net nesugebi apie tai zodzio parasyt, isskyrus abstraktu termina "viskas"...
ta sutapima su siksnosparniu nustate ne sistemiskai, o tik pagal pavyzdziu palyginima. as apie visai kita principa sneku - turi matytis sistemiskai is bendro genomo lyginimo. tau klasifikavimo sistema turi aiskiai parodyt kur ju gali but.
principas mazdaug turi but toks: atsirado nauja viruso versija - istraukei virusa, istraukei genomo seka, perleidai per klasifikacine sistema - ismete rezultata kur panasiu ieskot. viskas.
atvirkstinis budas, ieskot kazkur dziunglese ar pas gyvunu veisejus specifiniu virusu ir daryt ju klasifikacijas pagal isvaizda - cia ne tas metodas kuris duoda greita rezultata.
vakseris cia tu. as butent is tu, kur bent kazkiek supranta kaip kuriami vaistai ir supranta kad ten didele dalis isvis net nebutina. nors ji ir nezalinga - ji pertekline. as uz poveikio optimizacija - nes pagal mane tai efektyviau ir pigiau, ir greiciau.
del poveikio greicio nuslopinimo - taigi nereikia poveikio visam gyvenimui. reikia butent poveikio i konkretu uzpuoleja. kad jis trumpalaikis, cia net nesvarbu. svarbu kad ne trumpesnis uz epidemijos trukme. o cia sezonine pandemija. arba jei laikyt tai gydimu - svarbu tik paciam isgijimui, o cia laikotarpis isvis - 24 paros kazkur... tada galimetu suleist, iskart dirbtinai apkrest paciu virusu ir stebet kaip pagyja. ir taip suformuot imuniteta sezonui. cia butu tiesioginio apkretimo metodas, cia gal net ir tokiems kaip tu per baisus vakseri tu jei toks metodas butu naudojamas - galimetu visa populiacija perkarantinuot valdomu budu ir suplanuoytais etapais. nereiketu jokiu pertekliniu ligoniniu, del kuriu Veryga teisinosi tiesiog vaikiskai - kad "Europa taip rekomenduoja, statyt minimaliai" - tai mes isvis nestatem - vykdem griezciausia varianta, net perteklines lovas supjaustem i metalo lauza... ane o dabar tegalim tik visus nervint draudimais, sukisinet i kazkokias savivaldu patalpas (tipo ne daktarai, o kazkokie savivaldu politinio pasitikejimo ukvedziai ir policininkai ten infekcini tinkamuma daba vertins). ir toliau nestatyt perteklines(buferines) ligonines. ta galim - bet NET NEDAROM!!! nors galima butu padaryt tinkamai - turet kokiu super sanatoriju-globos namu centru bent pora-trejeta. kartu su kurortu funkcijom. arciau Vilniaus, Kauno ir Klaipedos. va dabar puikiai tikru perdaryt i laikina karantina ir suvezt ten visus uzsikretusius. daba i kazkokias skyles sugrus cia auksciasias siuolaikines medicinos lygis - visiskai nebezdzioniska - ane viskas istirta ir suplanuota ....
su terminai tai isvis nusisnekejai visiskai...
mokslo paskirtis yra sukurt rezultata, kuriuo galetu pasinaudot dauguma. terminam kurt irgi turi but sistemines taisykles. jei tai daryt moksliskai. lempinius terminus delioja buten bezdziones. kuriuos tu vadini siaurapofiliais specialistais.. pavadinimas gali but ir belenkoks - bet turi but ir kazkoks kodas prisirtas prie termino, ar ip adresas, ar telefono numeris, ar UTP koduote, ar dar kaip nori gali pasivadint - tu cia terminu kurimo specialistas juk didesnis as i tai ziuriu labai paprastai ir visada galiu aprasyt zodziais, ka turejau minty va tada ir susisnekes visi... be interpretaciju.
isrado gi skaicius galu gale kazkas nekvailas--- iki siol idiotai nemoka naudot ju pagal pirmine paskirti... specialistai... nors "COVID-19" cia jau sioks toks progresas....
AAA000 2020-03-23 10:33
taigi kliuvinys islindo baterijoms - negi nematai?... pasidomek labiau - vel vien specializuoti idiotai sulinde...
siaip Veryga manau pragmatikas - dirba bent jau logiskai ant to kas yra. cia jam pliusas
tik as kazkaip manau cia ilgam ta pandemija - jau gal net ir metams kokiems viska siks nu tai logiska butu i ta laikotarpi viska ir projektuot... pinigu bus daug prasikta - verta ir i ilgalaike infrastruktura net orientuotis. ne tik pirkinet reagentus, kaukes ir aparatus.
---------
P.S. dar del terminu.
man labiausiai siaip patinka astronomu zvaidziu ten visokiu ir galaktiku zymejimo sistema. va jos principus galimetu pritaikyt ir mokslinei terminologijai+liaudisku pavadinimu priklausiniams sistemint. jei sprest "susisnekejimo" moksle problema nes ji tikrai yra.
menten 2020-03-23 11:19
- visai su mutacijomis nesusiję.
Gal kažkam, kas su medicina nedraugauja ir atrodo, kad tu čia siūlai kažkokias revoliucines, genialias idėjas, bet realiai parodžiau bent 10 vietų, kur tiesiog akivaizdžiai nusišneki ir to paneigti nesugebėjai šiuo savo postu, tik dar krūva kažkokių filosofinių pamąstymų, be jokio ryšio su realiu mokslu/ medicina.
Išvis manau, kad tu trolis, kuriam rūpi tik paerzinti kitus ar "iššaukti" kažkokių reakcijų. Kaip pavyzdžiui jau labai seniai, šioje temoje: viewtopic.php?f=72&t=54818&start=25
kur tipo pasiskelbei matematikos genijumi, išsprendusiu millennium problemą, bet galiausiai paaiškėjo, kad eilinį kartą nusišneki. Keista, kaip tada rwc turėjo tiek kantrybės terliotis su arogantišku beraščiu.
menten 2020-03-23 11:26
lygis.
HardAxe 2020-03-23 13:08
Būtų nuostabus straipsnisi šių dienų aktualijoms. Skiepų istorija ir jų veikimas, populiariojo mokslo kalbos stilium. (Y)
AAA000 2020-03-23 17:50
zinai ka man geriau parasyk - savo asmenine nuomone. nu tu cia tipo gaudaisi situacijoje geriau - as sito ir neginciju - tai va parasyk pvz del vokieciu mirimo statistikos. nes neikertu niekaip - kame cia reikalas? nu nesueina man galai. reikia kazkokio paaiskinimo...
uzkretimu tendencija labai panasi i sakykim Italijos, Ispanijos, Prancuzijos, Austrijos, Irano ar net UK su USA. uzkresta irgi labai daug. ir labai panasiais budais - ten festivalis kakzoks buvo kur 700+ neatsakingai uzsikrete ir t.t. nu nesvarbu cia. tipo bardakas kaip visur. medicina panasiam lygyje. bet mirsta itartinai nedaug. VIENETAI. ir tas skirtumas gal 10 kartu !!! maziau!!! nu dar ten pas sveicarus kazkiek salyginai maziau nei aplink, apie 2 kartus grubiai - bet cia paklaidos ir mazo paplitimo gal pasekme. tipo sakykim "itelpa" i logikos normas. nu bet vokieciai nenormaliai jau cia iskrenta is mirimo statistikos. ir kritiniu pas juos ten vos ne vienetai tik... savaite tik po 2 gal tebuvo...
tai va - prasom menten papostint nuomone - KAME CIA REIKALAS? kad vokieciu neima covid-19. ka nors taip is esmes pavaryk moksliskai man tikrai bus labai idomu paskaityt ne kazkokius pezalus
--------------
statistika, nu pvz kad ir is cia:
https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries
--------------
menten 2020-03-24 08:57
Atkreipk dėmesį, kad Italijoj sergančiųjų (78,9 %) yra gerokai mažiau nei Vokietijoje (98,0 %). Kai Italijoje buvo panašiai sergančiųjų kaip Vokietijoje, mirštamumas buvo 4x mažesnis, todėl Vokietioje, tikėtina, mirštamumas didės bent kelis kartus. Apskritai, Italijoje epidemija anksčiau prasidėjo, todėl lyginti tikslius duomenis bus galima, kai baigsis epidemija.
https://www.wired.com/story/why-the-cor ... y-so-hard/
https://www.theguardian.com/world/2020/ ... es-experts
Manau čia gerai paaiškintos pagrindinės priežastys:
1) Italijoje infekcija koncentruota keliuose židiniuose ir jų sveikatos apsauga nesugeba susitvarkyti, Vokietijoje perkrovos kol kas nėra.
2) Kultūriniai skirtumai - jauni italai (dažnai gali būti besimptomiai nešiotojai) labiau linkę bendrauti su vyresniais; Italijoje labiau įprasta apsikabinti, bučiuotis net mažiau pažįstamiems žmonėms (?). Gal vokiečiai labiau linkę laikytis disciplinos, karantino, nešioja respiratorius (?).
3) Italijoje daugiau rūkančiųjų (rizikos faktorius).
4) Sena visuomenė (kaip ir Vokietijoje) - dauguma mištančių >65 m., o mirtingumas > 70 m. tikrai bus didesnis nei JAV, UK...
5) Vokiečiai testuoja ir lengvesnius COVID-19 atvejus
6) Italioje, priešingai nei Vokietijoje, paplitęs postmortem testavimas. Todėl vokiečiai dalies mirusių nuo COVID-19 neįskaičiuoja, jei jie mirė prieš patvirtinant diagnozę. Kaip, pavyzdžiui, Maskvoje praeitais metais nuo plaučių uždegimo mirė 5000 žmonių, šiemet - 7000, bet oficialiai jie neregistruojami kaip COVID-19.
AAA000 2020-03-24 18:08
taigi yra grafikai. vokieciai atsilieka gal tik kokiom 3-4 parom daugiausiai nuo italu pagal plitima. gali lygint atmetes ta skirtuma. vistiek mirciu atvejai skiriasi tuos pacius desimtis kartu...
as ten ziurejau smulkiau kai kurias salis. dar galiu pasakyt yra mazdaug tokia tendencija - kuo arciau surios juros tuo mirciu daugiau. pas vokiecius Hamburge tik kazkas panasiau statistiskai kaip Italijoje - mirciu pirmam etape daug. visur kur zemyne ar nera arti suriu juru-vandenynu - daug maziau mirciu. irgi sakyciau idomu - panasu i geografini faktoriu. pas kitaicus panasiai -tik ten jau perstumta epidemija. ir net pas amerikonus - mirimo zidiniai didziausi prie juros...
bet vokieciai aplamai issiskiria... net ir atmetus daugmaz sita pastebejima... nu nemirsta - nors tu ka "standartiskai" kaip visi
neitikino tavo argumentai - ten nu gal 2 kartus keistusi, bet ne 10 kartu. net iki 20 kartu maziau kai kuriom dienom, nei butu pasaulinis vidurkis... ir nelabai keiciasi tendencija - as ir manaiau 2-3 dienas palaukt. nu palaukiau jau (pastebejau ta anksciau - treciadieni-ketvirtadieni gal, nes tik 2 critiniai buvo ir uzkliuvo akis ) - taspac - nemirsta...
po savaites parasyk nemanau, kad keisis tendencija.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas paskelbė svarbiausią informaciją, kas jau žinoma apie SARS-CoV-2 virusą