Keistai seksualios ir kraupios XVIII amžiaus „Anatominės Veneros“: išimamais vidaus organais, stiklinėmis akimis ir tikrais žmogaus plaukais (Foto, Video, N-14)  ()

Šie gražūs jausmingų moterų, gulinčių ant nugaros, atlošusių galvas ir ekstazėje pravėrusių lūpas, vaško modeliai atrodo lyg iš Renesanso tapybos. Bet kiekviena jų turi kraupią paslaptį.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kiekvienai iš pažiūros seksualiai, svajingai ir dailiai moters vaškinei figūrai yra prapjautas pilvas, todėl atvirai matomi jų organai, o žarnos pasileidusios.

Šios keistos grožybės, vadinamos „Anatominėmis Veneromis“, XVIII a. 9-jame dešimtmetyje buvo sukurtos skulptoriaus Clemente Susini, kaip priemonė mokyti žmogaus anatomijos, nereikalaujant skrosti tikrus žmogaus kūnus, kurie daugumai buvo šlykštūs ir varė baimę.

Pilno dydžio moterų anatominiai vaško modeliai pirmą kartą pasirodė XVIII amžiaus pradžioje, o chirurgai ir menininkai juos viešai demonstravo – kartais už žiūrėjimo mokestį, nes susidomėjimas anatomija itin išaugo Renesanso laikais.

Kai kurie iš išsamiausių ir smulkiausiai sukurtų darbų buvo iš „La Specola“, Florencijos fizikos ir gamtos istorijos muziejaus dirbtuvių. Vienas iš geriausių ir garsiausių ceroplastikų, arba vaško menininkų, buvo Clemente Susini.

Youtube sprogdinantis ir lietuvių puikiai vertinamas! Štai ką sugeba 5in1 robotas iš „Xiaomi“ ekosistemos (Video, „Roidmi EVA“)
6328 3

„ROIDMI EVA“ yra „Xiaomi“ ekosistemos kompanijos produktas, sulaukęs stulbinamo dėmesio ir sėkmės. Ir dabar šis neregėtų galimybių įrenginys už specialią kainą.

Išsamiau

 

Vaškinės moterų figūros, „Anatominės Veneros“, buvo natūralaus dydžio ir visiškai išardomos, o jų išimami organai buvo visiškai atviri visiems panorėjusiems daugiau sužinoti apie žmogaus vidų.

Tęsinys kitame puslapyje:




Neįtikėtinai tikroviški Susini vaško modeliai, dažnai papuošti tikrais žmogaus plaukais, buvo ir anatomiškai tikslūs, ir labai meniški, sulaukę pagyrų tiek iš gydytojų, tiek iš meno istorikų.

Per savo puikią medicinos vaško modelio skulptoriaus karjerą, trukusią kelis dešimtmečius, Clemente Susini sukūrė ir prižiūrėjo daugiau nei 2000 modelių gamybą.

Originali „Anatominė Venera“ buvo sukurta 1780–1782 m., ir ją vis dar galima pamatyti Zoologijos ir gamtos istorijos muziejuje, geriausiai žinomame kaip „La Specola“, Florencijoje, Italijoje. Kiti egzemplioriai taip pat eksponuojami įvairiuose Europos medicinos muziejuose.

 

„Nuo pat jų sukūrimo XVIII amžiaus pabaigoje Florencijoje, šios vaškinės moterys viliojo, intrigavo ir buvo tyrinėjamos. Šiandien jos taip pat glumina ir kelia nerimą mūsų tvarkingų kategoriškų takoskyrų kraštuose: gyvenimas ir mirtis, mokslas ir menas, kūnas ir siela, efektas ir pedagogika, reginys ir edukacija, kičas ir menas“, - rašo Ligonių anatomijos muziejaus Niujorke įkūrėja Joanna Ebenstein.

„Vienas iš įdomiausių „Anatominių Venerų“ aspektų buvo tai, kaip jos buvo lengvai prieinamos visuomenei. Ji buvo sužavėta šiais modeliais ir netgi Viktorijos laikų moterims buvo leista apsilankyti to meto anatomijos muziejuose.

 

Nors moterys buvo priimtos atskirai nuo džentelmenų, Viktorijos laikų Anglijos moterys buvo raginamos apsilankyti muziejuose ir išmokti anatomijos, kad geriau pasirūpintų savimi ir savo šeima.

Tačiau ši praktika buvo šiek tiek skandalinga, kai kurie teigė, kad gerbiamoms moterims anatomija buvo per daug nedelikati“, - rašo AnatomyWarehouse.com.

Daugiau nuotraukų galite pamatyti čia.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(52)
(5)
(47)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()