Prastas miegas žaloja paauglių sveikatą  (0)

Ir vėl rašome apie miegą. Ne todėl, kad būtų labai jau novatoriški tyrimų rezultatai, bet tiesiog nors truputi ir patys norime prisidėti prie sveikesnio gyvenimo būdo propagavimo. Tuo labiau, jog dabar žmonės ir ypač jaunimas, dažnai pamiršta žodį poilsis ir normalus, sveikas miegas. Tyrėjai teigia, jog labai daug paauglių mažai miegodami bei užmigdami prie veikiančių elektros prietaisų kenkia savo sveikatai. Trečdalis apklaustų 12–16 metų paauglių miegojo tik 4–7 valandas per naktį. Tuo tarpu ekspertai (kaip ir mūsų mamos vaikystėje) rekomenduoja miegoti bent 8 valandas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Miego taryba, atlikusi 1 tūkst. paauglių apklausą, teigia, jog tokie prietaisai miegamuosiuose kaip kompiuteriai ir televizoriai – svarbiausi prasto miego veiksniai. Beveik ketvirtadalis paauglių prisipažino, kad bent kartą per savaitę užmigo žiūrėdami televizorių, klausydami muzikos ar su kitu veikiančiu elektros prietaisu.

Beveik visi savo miegamuosiuose turi telefoną, muzikos centrą ar televizorių, o du trečdaliai – visus tris prietaisus. Trys iš keturių (58 proc.) 12–14 metų berniukų savo miegamuosiuose turėjo telefoną, muzikos grotuvą, televizorių bei žaidimų valdymo pultą. 40 proc. paauglių prisipažino, kad dienos metu jie dažnai jaučiasi pavargę, o tik 10 proc. daug dėmesio skiria geram nakties miegui.

Miegas svarbus tiek fiziniam, tiek psichiniam organizmo funkcionavimui. Ankstesni tyrimai rodo, kad mažai miegantiems žmonėms paprastai kyla problemų dėl viršsvorio, jie linkę nutukti. Jungtinės Karalystės tyrėjai nustatė, kad miego trūkumas gali lemti hormonų pakitimus, kurie skatintų organizmą valgyti saldumynus bei daug krakmolo turintį maistą.

Deja, bet klaidinga daugelio žmonių nuomonė, jog neišsimiegojus, tą bus galima atlikti savaitgaliais ar švenčių dienomis - apie tai mes jau rašėme. Besidomintiems miegu ir jo atskiromis fazėmis, paskaitykite šį anksčiau publikuotą straipsnį.

Plačiau: MokslasPlius

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)