Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
kiesza 2009-07-01 23:46
nu tai pirmyn maziau kalbu!
Zigzaueris 2009-07-02 09:56
Kiesha,tu kieciausias Tavo postas afigienas,kaip ir visada
Man tos nuotraukos irgi nekliuna
kikilis 2009-07-02 11:04
Kazin ar is mano komentaru galima matyti mano savikritikos lygi.
Genijaus as nevaizduoju, kiekvienas cia pasisako savo nuomone jei straipsnyje randa menka netiksluma ar siaip jei turi ka pasakyti is savo varpines.
Mes cia diskutuojame, o ne kritikuojame vienas kita ir as nieko nesmerkiau ir savo poziurio nelaikau sventu.
Beje, jei tu nesupranti ka kitas sako, tai nereiskia kad jis "vaizduoja geniju".
Daug idomiu isvadu padarei.
Tir4elis 2009-07-02 11:29
Dėl tokio dalyko Cezario pjūvis visiškai nereikalingas. Vaikui tradiciniu būdu einant lauk yra būdai tai pastebėt ir apsivyniojimą atkabint. Be to apsivynios ar ne priklauso kiek stresuoja motina gimdymo metu ir kiek to streso perduodama vaikui. Taigi gimimui reik pasiruošt iš anksto psichologiškai. Be to ir gimdyt ten, kur motina jaučiasi geriausiai.
Pastaruoju metu gana stipriai su žmona domimės ir netgi drysčiau teigt, studijuojam, gimdymus, gimimus, skiepus ir panašius dalykus. Kuo daugiau sužinom tuo stiprėja nuomonė, kad gimdymas ligoninėje reikalingas tik kraštutiniu atveju kada viskas tikrai blogai. O daugiau nafig į tą "mėsos kombinatą" važiuot? Gal ir per stipriai išsireikšta, bet pasidomėjus kiek psichologinių problemų pridaroma naujagimiams ir jų motinoms ligoninėje, kaip veikia per prievartą, kada motina nieko nejaučia, brukami skatinamieji.. Vėliau brukami beveik visada nereikalingi skiepai (kurie dėl įmuniteto gaunamo su motinos pienu pradžioj tik kenkia). Taigi kitaip pavadint bent kol kas negaliu..
Kas dėl nuotraukos, tai yra realybė. Taip, ji ne visada džiuginanti. Bet deja yra kaip yra..
rwc 2009-07-02 13:11
Kiek matau, vienintelis kikilis užsiima komentavimu, taip kad gidme82 praleidai progą patylėti. Į nuotrauką neatkreipiau dėmesio, kažkaip tas kruvinas kūdikis nepagavo akies. Skirtingų fobijų turime visi, o ši nuotrauka tikrai reikalinga, jei ji kažkam padaro įspūdį. Dažnai gydytojai siūlo pjūvį kaip "komforto" ar gimdymo rizikų "sumažinimo" priemonę, nors tai visai nebūtina - taigi nuotrauka turi tam tikrą misiją.
Beje, nors šiek tiek žinau apie genetiką ir DNR mechaniką, nelabai suprantu, kaip psichologinis sukrėtimas gali įtakoti leukocitų DNR. Kikili, gal apšviestum? Gal čia DNR ne prie ko, juk imuninė sistema "mokosi" įvairiais būdais.
Nerkashis 2009-07-02 15:46
Keista, kodėl tvirtinat kad cezaris nereikalingas???
Žmona gimdė būtent taip. Dar nebuvo laikas ir grėsė naujagimio gyvybei. Laimei dukra gimė visiškai sveika, be jokių patologijų. Tiesa dar virkštelė buvo aplink galvą apsisukus. Dabar likę paraudimai.
Gimdymas žinoma buvo didelis stresas ne tik mamai, bet manau ir vaikui. Pritariu "Tir4elis" dėl pasiruošimo gimdymui. Pas mus buvo taip, kad buvo drumzlini vandenys ir grėsė kūdikio gyvybei. Be to žmonos kraujo spaudimas siekė 210ant kažkiek (nepamenu). Gimdant natūraliai buvo rizika nukraujuot. Todėl į palatą suėjo gydytojų komisija. Vienas pamatavo spaudimą, susiėmė už galvos ir išbėgo ieškot anesteziologo. Žmoną "supakavo" ir operacinėn. Taigi stresas ne tik mamai, bet ir vaikui. Juk viskas persiduoda.
Narkozė kaip žinia neprideda sveikatos. Taigi kai man atnešė dukrelę, ji paprasčiausiai miegojo, kai tuo tarpu kiti rėkė be paliovos. Slaugė paaiškino, kad čia gali būt narkozės poveikis ir negerai, kad ji nerėkia (nesiventiliuoja plaučiai).
Bet kaip jau minėjau dukra sveika ir guvi, žmona taipogi nenukentėjo. Dėkingas daktarams už nepriekaištingą darbą ir slaugą. Labai norėjau dalyvaut gimdyme, tačiau taip jau išėjo.
Ilgas pasisakymas gavosi, bet užpykau ant tų kurie pareiškė, kad cezaris nereikalingas.
Zigzaueris 2009-07-02 16:08
Kam nereikalingas,kas išvis siūlo sveikus kūdikius išžudyt.Tave kiesha patį pakast reiktų.
meslinukas 2009-07-02 20:46
atsiprasau, tir4eli. čia nenusimanau, tiesiog tai, kaip pvz (kad ir durna) pateikiau...
kikilis 2009-07-02 21:35
Kaip supratau zmonai buvo sunki preeklampsija, tai yra gyvybei gresminga situacija, cezaris siuo atveju butinas. As pritariu, kad cezaris nereikalingas kaip "mados" ir "komforto" operacija, kuria neretai pasirenka mamytes. Bet esant butinybei, cezaris kartais yra issigelbejimas ir mamai ir vaikui.
kikilis 2009-07-02 23:13
Straipsnyje neparasyta apie tirtus Cezario pjuvio atvejus, ar tirti sveiki atvejai, kai mama norejo Cezario (Lietuvoje taip buna retai- valio) ar tyrineti butinieji Cezario pjuviai, kada vaisius buvo sunkioj hipoksijoj (ar grese pavojus mamai), tuomet pati hipoksija galejo salygoti leukocitu dnr pokycius, galbut aktyvinancius anaerobinius procesus ar pns. Straipsnis kiek netikslus, reiktu atrasti originalaus tyrimo teze.
Tir4elis 2009-07-03 09:26
Na kai jau mirtinas pavojus, tada aišku kas lieka daryt.
Bet pasižiūrėkim kiek gi gaunasi tokių "cezarių" kurių buvo galima išvengt? Paskutiniu metu gana daug tenka bendraut tiek su gimdžiusiomis ligoninėse, tiek su gimdžiusiomis namuose. Labai praverčia lyginant gaunamą informaciją tiek apie gimdymus tiek apie tai kaip viskas fiziologiškai veikia. Labai jau dažnai susidaro įspūdis, kad ligoninėse "gelbėjami" visi nors tie gelbėjimai reikalingi tik tokiais atvejais kaip pas Nerkashį kada jau gaunasi pasirinkimas ar liks gyvi mama su vaiku.
Va nesenai girdėtas atvejis. Būsimajai mamai 30-31, tai nusprendė, kad kam jai kankintis geriau "cezaris" ir viskas dzin. Švelniai tariant nesuprantu tokių žmonių..
Dėl stresų. Kiekvienas atvejis žinoma individualus. Bet išankstinis psichologinis pasiruošimas, informacija apie tai kas bus, kaip tai vyksta, kiek laiko vyksta ir t.t. tikrai gali daug padėt ramiau priimt patį gimdymą. Tuo labiau daug kas priklauso nuo pozos kurioje gimdoma. Nesenai peržiūrėjau dar keletą filmuotų natūralių gimdymų. Vieni lindo į jūrą, kiti baiseinėlyje, dar kiti vonioje, kai kam ir taip gerai buvo. Buvo leidžiama moterims gimdyt taip kaip joms patogiau. Nei vienos gulinčios ant nugaros.
Viena pažįstama gimdydama pabandė per sąrėmius specialiai atsigult kaip ligoninėje. Iškentė tik 1 sąrėmį. Daugiau pareiškusi, kad ji ne durna, jog taip kankintusi vėl užsiemė kvėpavimo pratimais ir vaikas gimė be kažkokių didelių problemų.
Kiek jau tenka lygint atsiliepimus, laaabai daug lemia aplinka kurioje gimdoma. Kai kurioms ligoninė nesudaro problemų, bet didesnei daugumai visgi jaukiau be viso to šurmulio..
Razer guy 2009-07-04 22:05
Nu jo astma yra blogai o vezys tai wapse
punktyras 2009-07-05 00:57
O, tikrai?
Nesusilaikiau nepakomentavęs tokio komentaro
Dėl straipsnio
Nenustebčiau, jei nuodugnesni tyrimai parodytų, kad čia lemia epigenetika. Idealiu atveju reikėtų besilaukiančias homozigotinių dvynių motinas paprašyti, kad jos sutiktų, jog vienas vaikas gimtų natūraliai, o kitas - per Cezario pjūvio operaciją. Ir tada stebėti skirtumus
rwc 2009-07-05 02:03
Ta prasme, kad DNR sutampa, tik jų išraiška skiriasi organizmuose - genų aktyvavimas, reakcija į proteinus, jų gamybos skirtumai? Čia jau kažkas labiau suprantama, tada straipsnis kreivas.
kikilis 2009-07-05 09:51
Taip, metilinimo budu pati dnr seka nekinta, tik aktyvuojami/inaktyvuojami genai, siuo atveju leukocituose. Kad per cezari gimusiu vaiku vaikai paveldes kazka blogo- utopija.
Zigzaueris 2009-07-05 11:13
Gerą posakį viršuj kartais parašo :"jaigu tiki viskuo ką skaitai-geriau neskaityk" Tiktų dabar labai...
rwc 2009-07-05 15:03
Gal kartais įsivaizduoji, koks mechanizmas išlaiko tokį ilgalaikį poveikį? Nes visos ląstelės, metabolizmas, biochemija būna susiformavus dar gerokai prieš gimstant. Taigi poveikis turėtų būti trumpalaikis, kelios ląstelių kartos. Nebent kažkas smarkiai pažeidžiama, arba kreivai suveikia koks nors autoimuninis mechanizmas.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Cezario pjūvis keičia kūdikio leukocitų DNR