Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
DJ_LFS 2014-07-17 12:05
Alus kartus, tiesa apie jį – dar labiau
Alutį žmogus protingasis sriūbčioja jau seniai, apynio galimybes jo gaminime europiečiai irgi žino jau apie 1000 metų, bet kaip šis „gėrimukas“ įtakoja žmogaus organizmą niekas per daug nesiaiškino. Tradiciškai rašomos odės „tai, ką turime geriausio“, knygiūkštėse ar internete galime rasti net pasiūlymų alų vartoti nėščioms moterims, maitinančioms krūtimi mamoms, yra net pasiūlymų naujagimius pavaišinti „kad geriau miegotų“...
Ne AIDS, ne tuberkuliozė ar kokia kita ...ozė žudo visuomenę, bet jaunimo alaus alkoholizmas.
Kad aluje yra alkoholio ir apie jo poveikį žmogaus organizmui pakankamai gerai žinome, tačiau apie kitus alaus „privalumus“ žinome mažai.
Seniai buvo pastebėta, kad alkoholį ar alų vartojantys vyrai moteriškėja, o moterys atvirkščiai – vyriškėja. Ypatingai šia linkme veikia alus. Nuo jo vyrai tampa savo išore moteriškesni – pilvukas, krūtinytė, šlaunytės... ir impotencija. Moterims priešingai – balsas tampa grubus, charakteris irgi, kai kurioms padidėja veido plaukuotumas. Ir visa tai dėl to, kad alus turi priedą – apdainuotąjį kartųjį apynį, kurio sudėtyje yra fitoestrogeno 8-prenilnaringenino, medžiagos, kuri pasirodo ir yra tų lytinių „virsmų“ kaltininkė, savo „gabumus“ mokslo žmonėms apreiškusi tik 1999 metais.
Panašūs junginiai yra ir kai kuriuose kituose augaluose. Pavyzdžiui, liucernoje, raudonajame dobile. Liaudis nuo seno žinojo apie šį reiškinį, todėl piemenys buvo atidūs ganydami gyvulius ir sekė, kad šie perdaug neprisiėstų šių augalų, nes po to grėstų gyvuliams nevaisingumas. Toks reiškinys buvo labai akivaizdus Australijoje, kai avis ėmė šerti tik raudonaisias dobilais.
Vienas iš stipriausių fitoestrogenų yra būtent apynyje. Jo fitoestrogenas savo aktyvumu yra beveik toks pats kaip žmogiškasis lytinis hormonas estrogenas. Lytiniai hormonai reguliuoja lytinių organų formavimąsi ir funkcionavimą, antrinių lytinių požymių formavimąsi ir kai kurias žmogaus elgesio puses. Vyro organizme dominuoja hormonas testosteronas, moters – estrogenas. Būtent šių hormonų veikla vyrui suteikia vyriškųjų savybių – raumenų masę ir jų jėgą, veido plaukuotumą, balsą ir charakterį, moteriai – moterišką figūrą, švelnų balsą ir moterišką charakterį.
Jeigu žmogus ima vartoti jam nebūdingą lytinį hormoną, tai jo išorė, balsas, charakteris keičiasi. Taip elgiasi asmenys, sąmoningai norintys pakeisti savo lytį. Lytinių hormonų kiekis organizme yra labai mažas, bet poveikis jų labai stiprus – per parą sveikos moters organizme estrogeno pagaminama tik 0,3-0,7 mg. Tai tik pusės cukraus kruopelės svoris! Štai tik tokio kiekio reikia, kad žmogus būtų moterimi. Moteriško hormono veiklioji koncentracija viename litre alaus gali siekti 0,15 mg, perskaičiuojant į estrogeną. Apie 90% fitoestrogeno aluje yra neveiklioje formoje, bet 30% europiečių žarnynas veikia taip, kad paverčia jį į veiklią formą organizmo viduje – plonajame žarnyne. Kas atsitinka, kai toks žmogus vartoja alų? Jis pakeičia organizme vyrišką hormoną į moterišką.
Vyriškas hormonas jam suteikė aktyvumo, valingumą, pergalės ir lyderiavimo siekimą, o vartojant alų, po kurio laiko jis tampa bevale, apatiška ir neaiškios lyties būtybe, gebančia tik drybsoti fotelyje prieš TV ekraną ir bukai vėpsoti kas jame vyksta. Ilgainiui būtybė tampa irzli, kurios figūra irgi pasikeičia – platėja klubai, ant jų kaupiasi riebalai, pilvo raumenys silpsta ir pasirodo „alaus pilvukas“. Apauga riebalais krūtys, kai kuriais atvejais iš jų netgi ima sunktis priešpienis. Širdis kasdien priversta perpumpuoti visai bereikalingą skysčio kiekį padidėja, jos sienelės suplonėja, iš išorės apauga riebalais, vystosi išeminė liga, padidėja infarkto rizika. Toks žmogus tampa fiziškai silpnu, greit uždūstančiu. Gydytojai šį sindromą vadina „alaus“ arba „bavariška“ širdimi. Vystosi impotencija, trauka moteriai pasikeičia į trauką alkoholiui. Vokietijos pirmojo reichskanclerio Bismarko žodžiai „Nuo alaus tampama tingiais, kvailais ir bejėgiais“ (turima omenyje lytinę potenciją) atitinka realybę.
O ką padaro alutis su moterimi? Moters organizmas funkcionuoja sudėtingiau už vyro, jame mėnesio bėgyje vyksta hormonų kitimas ir papildomų hormonų vartojimas iš išorės gali turėti liūdnas pasekmes – nevaisingumą. Normaliai moters organizmas estrogeno gamina tik tiek, kiek jam tuo metu reikia. Jei moteris geria alų, tai gali sukelti gimdos ir makšties padidėjimą, padidinti sekreto ir gleivių išsiskyrimą, menstruacinio ciklo sutrikimą
Apynių poveikis moteriai buvo žinomas jau seniai ir apynių plantacijose moterys stengdavosi nedirbti, nes tai sukeldavo kraujavimą ir tarp mėnesinių.
Jeigu vyrams alus mažina lytinį potraukį, tai moterims atvirkščiai – moteris ima „rujoti“. Beje, tabake taip pat yra fitoestrogenų.
Ne tik alus, bet koks alkoholis darko žmogaus hormoninę sistemą. Skirtumas tik toks, kad gerdamas degtinę, žmogus pirmiau tampa amoralus, o po to impotentas. Gerdamas alų atvirkščiai – pirmiau impotentu, o po to amoraliu.
Kodėl taip sunku atsisakyti alaus gėrimo? Todėl, kad artimiausia apynio giminė yra kanapė. Juos netgi galima kryžminti ir gauti hibridus. Tos pačios narkotinės medžiagos yra ir apyniuose, tik mažesnėmis koncentracijomis. Be to apynys turi ir šiek tiek morfino. Alus puikus startinis narkotikas kelyje į visišką narkotinę priklausomybę.
Alus yra nuodingesnis už degtinę, ir net už „naminukę“, nes jo gamybos metu susidaro ne tik etilo alkoholis, bet ir metilo, propilo, izo-amilo spiritai, aldehidai, ketonai ... jeigu degtinėje šių nuodingų medžiagų neleidžiama viršyti 3 mg/l, tai aluje jų yra net 50-100 mg/l. Būtent dėl to persigėrus alaus skauda galvą ir savijauta labai bloga.
Iki dabar nėra atlikta nuodugnių alaus poveikio žmogaus organizmui tyrimo. Suprantama kodėl – juk tai „pirmo būtinumo prekė“, už kurią mokami geri pinigai.
Yra duomenų, kad alus padidina riziką susirgti krūties vėžiu 30% (alus šarmina organizmą), alus sukelia visą eilę akių ligų.
Kodėl žmonės geria alų? Kai kas sako, kad jiems patinka alaus skonis. Tada prisiminkite savo pirmąjį alaus ragavimą. Ar labai jau jis buvo malonus? Toks pats, kaip ir pirma cigaretė. Pirmame etape alų geria tam, kad atrodyti „suaugusiu“, o po to tik dėl to, kad jame yra alkoholis ir narkotinės medžiagos.
„Gerk, ką geri“ - kiekviename gyvenimo žingsnyje įkyriai, bet lakoniškai tekšteli sparnuota frazė nuolatinį „kablį pagavusiam“ į smegenis, kad šis nesisukiotų į kitus lovius, o laktų iš to, į kurį kadaise įbrido. Pradžioje buvęs tvirtas,sausas ir stačias vėliau virs paliegusiu, gulinčiu, dažnai apsimyžusiu, ir tesuvokiančiu tik „gerk, ką geri“. Išbandyk naujus pojūčius! Juk šiame gyvenime reikia pabandyti viską! Ne tik alų, dar galima ir narkotikus ...Kiekvienoje dvokiančioje baloje pasivolioti, visą purvą į save surinkti ..., kol galų gale kils noras pakibti kilpoje – ją irgi reikia išbandyti.
O gyvenime tereikia vieno – pabandyti tapti Žmogumi.
Paimta iš: http://www.homosanitus.lt/
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Saikingas alaus vartojimas padidina kaulų medžiagos tankį