Vilniaus universiteto bibliotekai – 440 metų  (0)

2010-ieji Vilniaus universiteto bibliotekai – šventiniai metai. Viena seniausių bibliotekų Rytų ir Vidurio Europoje mini 440 metų sukaktį.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Universiteto bibliotekos pradžia – 1570 m. spalio 15 d., kai steigiant Jėzuitų kolegiją, vėliau tapusią Universitetu, buvo įkurta  ir biblioteka.  Per šimtmečius  sukaupto kultūros paveldo unikalumas ir vertė,  sprendimų kūrybiškumas jį aktualinant, atvirumas ir inovacijos teikiant informacijos paslaugas parodo išskirtinę VU bibliotekos vietą Lietuvos mokslo, kultūros istorijoje.

VU biblioteka kviečia spalio 15 d. dalyvauti  renginiuose, atspindinčiuose jos istorijos etapus, veiklos kryptis. 9 val. VU Mažojoje auloje  prasidės mokslinė konferencija „VUB – ženklas istorijos žemėlapyje: paveldas – iššūkiai, postūmiai ir galimybės“. Konferencijos tikslas – bendros naujų kultūros paveldo apsaugos ir sklaidos paradigmų paieškos. Bus skaitomi pranešimai ir diskutuojama apie mokslinius kultūros paveldo tyrimus bei modernių technologijų teikiamas galimybes jo saugojimui bei aktualinimui.

Sukakties dieną  bibliotekoje vyks parodos „Baltarusių etnografo Isako Serbovo 1911–1913 metų nuotraukų kolekcija VU bibliotekos Rankraščių skyriuje“ atidarymas. Tai itin vertingas rinkinys besidomintiems Baltarusijos istorija ir etnografija. Teminė ekskursija „VUB 440 – epochų ženklai“ bibliotekos svečiams suteiks galimybę pamatyti istorines bibliotekos sales ir moderniai įrengtas erdves, sukakties proga parengtas ekspozicijas.

Šventinę dieną vainikuos Bibliotekos vardo suteikimo ceremonija VU Botanikos sodo alėjai. Tai bus pirmoji vardinė alėja VU Botanikos sode ir, tikėtina,  gražios tradicijos pradžia. „Bibliotekos alėja kiekvienam apsilankiusiam VU Botanikos sode ne tik primins apie VU biblioteką, bet ir atspindės gražios draugystės ir bendradarbiavimo ženklą. Labai džiaugiamės, kad alėjos atidarymas sutampa su VU bibliotekai svarbia sukakties data – 440 metų,“ – kalbėjo VU bibliotekos generalinė direktorė Irena Krivienė.  Renginiai vyks 2010 m. spalio 15 d. Vilniaus universitete, VU bibliotekoje ir VU Botanikos sode. Daugiau informacijos www.mb.vu.lt

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: