Išrinkti geriausi elektronikos mėgėjų sukurti prietaisai  (0)

Mokslininkai ir elektronikos srities verslininkai šiandien apdovanojo elektronikos mėgėjus, kurių išradimai, patobulinimai ar plėtotės elektronikos srityje buvo pripažinti geriausiais metų darbais. Pagrindinis prizas atiteko elektronikos inžinieriui Šarūnui Šutavičiui už jo sukurtą elektrinį motorolerį.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Dar tris prizus išsidalino kiti elektronikos entuziastai. Apdovanojimas už „Fizikos klasiką“ atiteko Linui Karpavičiui už dvigubo rezonanso Teslos transformatorių. Inovatiškiausiu bei artimiausiu grynai elektronikai pripažintas Vytauto Janušonio sprendimas „EVJ-lightening“, sukuriantis virtualų garsiakalbių judėjimą pagal grojamos muzikos ritmą. Autorius už šį darbą buvo įgijo teisę naudotis visiškai naujai įrengta  Kauno technologijos universiteto laboratorija.

Žiūrovai savo simpatijas taip pat skyrė Šarūnui Šutavičiui, kuris iš viso konkursui pateikė net penkis darbus. Jo per 3 mėnesius sukonstruotas ir pagrindiniu prizu apdovanotas elektrinis motoroleris gali būti įkraunamas iš bet kokios 220V įtampos elektros rozetės. „Šiuo metu visiškai įkrautas motoroleris nuvažiuoja iki 20 km, tačiau po patobulinimų jis įveiks 60 km atstumą”, – sakė idėjos autorius. Pagrindinio prizo laimėtojas gavo 2000 Lt vertės čekį pirkti elektronikos ir automatikos komponentams kataloge RSLietuva.com.

Simbolinėje vietoje – „Energetikos ir technikos“ muziejuje – vykęs renginys užbaigė visus metus trukusį konkursą. Jo metu geriausi darbai buvo renkami kiekvieną mėnesį.

Konkurso organizatoriai teigia, kad lietuviai elektronikos srityje – ypač gabūs ir kūrybingi, o jų bendruomenė – didesnė, nei galima tikėtis. „Šis konkursas atsirado iš siekio atrasti elektronikos srities talentus. Elektronikos entuziastai visus metus kūrė pritaisus, o jų aprašymus, nuotraukas ir vaizdo reportažus kėlė į interneto puslapį ir ten su kitais mėgėjais diskutavo apie sukurtus sprendimus ir galimybes prietaisus tobulinti. Šis konkursas paskatino juos laisviau reikšti savo kūrybiškumą”, – sakė konkurso organizatoriaus elektronikos ir automatikos komponentų katalogo RSLietuva.com projektų vadovas Andrej Larionenko.

Tarp konkurso darbų taip pat buvo elektra varomas dviratis ir motociklas, šešiakojis robotas, žaibus laidantis transformatorius, elektroninis temperatūros reguliavimo įrenginys ir „naminis žemės drebėjimas“, atstojantis durų skambutį. Pabeldus į duris vietoje skambučio melodijos pajuntamas „žemės drebėjimas“, perspėjantis apie atėjusį svečią.

Metų finalininkus rinko Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Kauno technologinio universiteto, UAB „YE International“, UAB „Ekspla“, UAB „Elseta“ bei Elektronika.lt ekspertai ir interneto lankytojai. Organizatoriai konkursą tęsia ir toliau bei kviečia visus elektronikos entuziastus kurti ir savo prietaisus kelti į konkurso puslapį http://rsstipendija.elektronika.lt/.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: