Gabiausiems moksleiviams – informacijos technologijų konkurso „Bebras“ prizai  (0)

Vilniuje esančiame teatre „Domino“ šeštadienį buvo apdovanoti tarptautinio konkurso „Bebras“ laureatai - tiksliausiai į klausimus apie informatiką ir informacijos technologijas atsakinėję 5-12 klasių moksleiviai. Konkurse šiemet dalyvavo beveik 14 tūkstančių moksleivių iš maždaug 500 Lietuvos mokyklų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Konkurso „Bebras“ organizavimo komiteto pirmininkės profesorės Valentinos Dagienės teigimu sprendžiant konkurso užduotis jo dalyviai turėjo pademonstruoti savo gabumus ir loginį mąstymą. „Moksleiviams nebūtina turėti specifinių žinių ar patyrimo – svarbu greitai ir logiškai mąstyti. Šiuo konkursu norime juos sudominti ir skatinti siekti gilesnių informatikos ir technologijos mokslų žinių“, - teigė V. Dagienė. Pasak jos, šiemet „Bebras“ pasižymėjo modernia, TEO įmonių grupės duomenų centruose veikusia rezultatų pateikimo ir jų vertinimo internetine sistema. Ji pagrįsta antrosios kartos interneto (web 2.0) technologijomis, leidžiančiomis mokiniams ir mokytojams diskutuoti forumuose, reitinguoti ir komentuoti užduotis. Ateityje sistemą numatoma tobulinti. Lietuvos pedagogų prieš septynetą metų sumanytas „Bebras“ tapo tarptautiniu. Šiemet konkursas vyko 18 valstybių – Vokietijoje, Austrijoje, Suomijoje, Olandijoje, Ukrainoje, Izraelyje ir kitose šalyse. Aktyvumu pasižymėjo Vokietijos moksleiviai – šioje šalyje dėl „Bebro“ prizų varžėsi net 120 tūkstančių konkurso dalyvių. Kitąmet „Bebras“ vyks ir Japonijoje. Visose šalyse organizuojamuose konkursuose moksleiviai atsakinėja į tarptautinio komiteto parengtus klausimus. Dėl jų diskutuojama pavasarį rengiamame tarptautiniame seminare. Kasmetinio konkurso iniciatorius yra Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos institutas, organizuoti padeda Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija, Švietimo informacinių technologijų centras ir Nacionalinis egzaminų centras.

Konkurso pagrindiniu rėmėju jau keletą metų yra telekomunikacijų TEO LT, AB – ji organizuoja ir baigiamąją konkurso šventę, kurios metu apdovanojami geriausi mokiniai ir aktyviausių mokyklų mokytojai.

Konkurso organizatoriams talkino „Algoritmų sistemos“, „Alpera“, „Apacer“, „Baltic Amadeus“, „Ciklonas“, „Hnit-Baltic“, „Minties vingiai“, „Sisneta“, Lietuvių kalbos institutas, Lietuvos radijo ir televizijos centras, „Oracle“, „Ramios bitės“, „Saikas“, „Sintagma“, „Šviesa“, TEV, „Tieto“, „Venipak“, asociacija „Infobalt“ ir portalas „Elektronika.lt“.

Konkurso laureatais šiemet tapo:

Laima Jundulaitė, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija (5 klasė);

Viktorija Maskolaitytė, Klaipėdos Tauralaukio pagrindinės mokykla (6 klasė);

Rokas Kireilis, Marijampolės Jono Totoraičio pagrindinės mokykla ir Giedrius Pakalka, Ignalinos Česlovo Kudabos pagrindinė mokykla (7 klasė);

Miglė Kalinauskaitė, Vilniaus jėzuitų gimnazija ir Elena Gelžinytė, Kauno jėzuitų gimnazija (8 klasė);

Jokūbas Jankevičius, Vilniaus Simono Daukanto gimnazija (9 klasė);

Lukas Klebonas, Vilniaus licėjus (10 klasė);

Kęstutis Vilčinskas, Vilniaus licėjus (11 klasė);

Arnas Gabrielius Šlepikas, Vilniaus licėjus (12 klasė).

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: