Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia lektorius 2009 m. rudens semestrui (0)
Laisvasis universitetas (LUNI) – tai neformali savišvietos iniciatyva, siekianti suburti įvairius žmones bei jų grupes – dėstytojus, studentus, socialinius aktyvistus, mokinius, dirbančiuosius – visus tuos, kurie nori mokytis, aktyviai dalintis žiniomis ir būti išgirsti. LUNI susikūrė 2008-ųjų rugsėjį, šiuo metu LUNI fakultetai veikia Alytuje, Klaipėdoje, Kuršėnuose, Panevėžyje ir Žemaitijos kaime įsikūrusioje „Ekotroboje“. Nuo šių metų rugsėjo LUNI atveria duris ir Kaune.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Laisvasis universitetas (LUNI) kuriamas ne kaip institucija, o kaip tinklas. Jį formuoja skirtingos iniciatyvos, turinčios skirtingus požiūrius ir nuomones. Mums svarbu, kad universitete įgytos žinios leistų praplėsti teorinį ir praktinį mūsų bendruomenės narių akiratį, kad būtų ugdomas kritinis mąstymas, kuriamos visuomeninės ir gyvenimo būdo alternatyvos. Mokymosi programos sudarinėjamos bendru sutarimu, informacija apie planuojamus užsiėmimus platinama internetu ir kitais nepriklausomais žiniasklaidos kanalais.
Kas mokosi Laisvajame universitete?
LUNI studentai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Alytuje ir Kuršėnuose renkasi kartą per savaitę. Kiekviename užsiėmime paprastai tikimasi sulaukti 50-60 klausytojų. Geras pusvalandis skiriamas lektoriaus pranešimui, veliau vyksta diskusijos. Galima demonstruoti filmus, naudoti kitas audiovizualines priemones.
LUNI užsiėmimai būna vienkartiniai ir tęstiniai. Vienkartiniai užsiėmimai rengiami reguliariai, tačiau jų temos gali būti pačios įvairiausios. Vienintelis tokių užsiėmimų atrankos kriterijus – temos alternatyvumas ir aktualumas. Tęstiniai užsiėmimai – tai keli ar keliolika užsiėmimų, sujungtų į kursą, kurį vienija bendra tematika. Tęstinis kursas tęsiasi 1 semestrą (4 mėnesius). Per semestrą tęstinio kurso vadovas turėtų surengti nuo 4 iki 12 užsiėmimų. Iki semestro pradžios kurso vadovas paskelbia kurso planą (konkrečias užsiėmimų temas ir pageidaujamą užsiėmimų laiką). Visi kiti klausimai (užsiėmimų pobūdis, tęstinumas, atsiskaitymo formos ir pan.) yra kurso vadovo prerogatyva.
Kaip tapti Laisvojo universiteto lektoriumi?
Laisvasis universitetas – horizontalus savišvietos tinklas, kuriame atsisakoma bet kokių hierarchinių struktūrų, panaikinama riba tarp dėstytojų ir studentų. LUNI dėstytoju (lektoriumi) gali tapti kiekvienas, norintis pasidalinti savo žiniomis ir patirtimi.
Kviečiame Jus tapti Laisvojo universiteto (LUNI) kurso vadovu arba lektoriumi. Jei sutinkate juo tapti, Jums reiktų paruošti:
1. LUNI kurso vadovui
1.1. Sudaryti kurso planą – nurodyti kurso pavadinimą ir pateikti trumpą jo aprašymą.
1.2. Sudaryti užsiėmimų planą – nurodyti 4-12 konkrečių užsiėmimų pavadinimus ir pateikti trumpus jų aprašymus.
1.3. Laisva forma pateikti trumpą informaciją apie save ir savo gebėjimus.
2. LUNI lektoriui
2.1. Užsiėmimo anonsą, kuriame nurodyta konkreti užsiėmimo tema, pageidaujama data ir trumpai pristatomi nagrinėjami klausimai. Vietoj anonso galima pateikti ir visą pranešimą.
2.2. Laisva forma pateikti trumpą informaciją apie save ir savo gebėjimus.
Prisijunkite prie LUNI kolektyvo Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Alytuje ir Kuršėnuose. Pasirinkite miestą, kuriame norite rengti užsiėmimus ir praneškite apie savo ketinimus el. paštu arba telefonu.
Kas, kada ir kaip?
Visa informacija apie būsimus kursus bei užsiėmimus yra patalpinama interneto svetainėje www.luni.lt ir kitais būdais išplatinama potencialiems klausytojams. Tą savaitę, kada vyksta užsiėmimas, lektorius ar kurso vadovas yra kviečiamas į radijo laidą „LUNI valanda“, kuri transliuojama per radijo stotį „Start FM“ pirmadieniais 18:00-19:00.
2009 metų LUNI rudens semestro trukmė – 4 mėnesiai (rugsėjis-gruodis). Pageidautina, kad LUNI kursų vadovai parengtų kurso planus iki 2009 m. rugsėjo 4 dienos. Atskirų užsiėmimų anonsus LUNI lektoriai turėtų pateikti bent prieš 2 savaites iki užsiėmimo pradžios. Kuo ankščiau šie anonsai bus paruošti, tuo geriau žmonės susipažins su jų tematika ir pasiruoš diskusijoms.
Atminkite, kad Laisvajame universitete žinios netampa nei nuosavybe, nei sistema, nei galios monopoliu. LUNI nėra valdžios, visi dalyviai – lektoriai ir klausytojai – yra lygūs, o mokslas – nemokamas..