Sensacija! Po Egipto piramidėmis. „Tai surado 650 m gylyje...“ (Foto, Video) (59)
Nauji duomenys verčia abejoti tradiciniu požiūriu į piramides kaip į karališkuosius kapus ir atveria erdvę hipotezėms apie senovės energetikos sistemą.

© Olaf Tausch, CC BY 3.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Giseh_16.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Grupė mokslininkų iš Italijos Corrado Malanga ir Filippo Biondi universtetų pristatė sensacingus Gizos piramidžių skenavimo rezultatus, kurie gali radikaliai pakeisti mūsų supratimą apie šias senovės struktūras. Apie tai praneša „The Tribune“.
Naudodami sintetinės apertūros* radarą (Synthetic Aperture Radar, SAR), mokslininkai po Chefreno (Khafre) piramide aptiko sudėtingą požeminę struktūrą, kuri, jų nuomone, gali būti susijusi ne tik su palaidojimais, bet ir su galima energetine funkcija.
|
SAR atskleidė didelį tinklą, besitęsiantį 2 kilometrus po visomis trimis pagrindinėmis piramidėmis. Mokslininkai aprašė penkias identiškas kelių lygių struktūras, sujungtas geometriškai tiksliais praėjimais pagrindiniame Chefreno piramidės lygyje.
Here is the full report that is available so far. (Attached below)
— Anwii The French (@AnwiiTheFrench) March 20, 2025
Press conference coming in a few days! 👀
The work of Corrado Malanga, Filippo Biondi, Armando Mei, and Nicole Ciccolo cannot be understated. We may be sitting on the discovery of the century!
Giza Powerplant… pic.twitter.com/HirCb1FIDz
Ypatingą susidomėjimą kelia aštuoni vertikalūs cilindriniai bokštai, apsupti spiraliniais nusileidimais, besileidžiančiais į 648 metrų gylį. Šios šachtos susilieja į dvi milžiniškas kubines kameras, kurių matmenys yra 80×80×80 metrų.
Kovo 15 d. moksliniame straipsnyje paskelbti duomenys kartu su pranešimu spaudai, sukėlė karštas diskusijas mokslo bendruomenėje. Kai kurie tyrinėtojai teigia, kad radinys gali rodyti senovės energetikos sistemos egzistavimą.
Vaizdo įraše pabrėžiama, kad naujasis atradimas „ginčija įprastinį požiūrį“ apie piramidžių funkcijas. Tyrėjai teigia, kad šios konstrukcijos galėtų tarnauti ne tik kaip laidojimo vietos, bet ir atlikti praktines užduotis, susijusias su energijos generavimu ar kaupimu.
Savo nuomonę šiuo klausimu išsakė ir buvęs aviacijos ir kosmoso inžinierius Christopheris Dunnas, žinomas teorijos, kad Gizos piramidės buvo senovės jėgainės, šalininkas. Anot jo, piramidės struktūra rodo aukštą jos funkcionalumą:
„Manau, kad šioje piramidėje nėra nė vienos dalies, kuri neatliktų praktinės funkcijos“, – sakė jis.
Dunnas mano, kad egiptiečiai galėjo cheminėmis reakcijomis išgauti vandenilį, iš kurio vėliau išgaudavo energiją. Jis pabrėžia, kad piramidės architektūrinis tikslumas negalėjo būti atsitiktinis ir nurodo, kad statytojai turėjo pažangių technologijų ir žinių, kurios dar neatrastos.