Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
mindaugas.vaitiekūnas 2025-03-24 20:13
Draugelis aną dieną siuntė tą video, galvojau dar vienas scam'as
Nu darosi tikrai įdomu: gal youtube kanalas "Naglis Patamsis" ne tokį jau ir scam'ą varė?
Aš tai dėl vieno dalyko kiek "abejoju": tu turi žinot ką darai, kad imtumeisi tokios apimties projekto. O tais laikais suprasti tuos dalykus neturint šiandieninio mokslo žinių... man asmeniškai skamba per gerai.
Tai gal vis gi esam ne pirmoji protinga rasė šioje planetoje? Ar bent jau ne pirmoji moderni/mokslinė civilizacija?
Žinoma komentarai apie konspiraciją kalba. Na įdomu koks tikrasis šios info šaltinis, gal kas tikrinot nuosekliau?
[papildyta]
Ir vis gi tie jų rezultatai nėra patvirtinti, keliantys abejones. Ir vėl su tais ateiviais turbūt nepavyks
https://tribune.com.pk/story/2535959/ex ... a-pyramids
EEE 2025-03-24 21:49
https://www.youtube.com/watch?v=b-8k_nFDZD0
Siūlyčiu nepasididžiuoti ir pasižiūrėti bent 10 pirmųjų minučių. Mintis tokia - tik 21 amžiuje mes gavome prietaisus kuriais galima buvo patikrinti kokio tai lygio statiniai...
mindaugas.vaitiekūnas 2025-03-24 22:38
EEE,
nu užsiknisiu - RU nemoku, o titrų (auto translate) labai nemėgstu, nes video pradedu nebematyti. EN versijos nėra?
Nu peržiūrėjau visą.
Gal sakau jie ten kokius deimantus ant įrankių tvirtindavo ir su jais kapodavo
Ką dar susimąsččiau. Pamenu buvo straipsnis čia, kad nedidelės radiacijos dozės daro teigiamą įtaką. Gal kažkas tokio buvo pastebėta tais laikais ir į tuos granitinius "urvus" eidavo tų visų teigiamų dalykų (velnias žino kokie jie). Dėl to ir galėjo būti taip svarbu turėti kur "pabūti" ten viduje, o ne išorėje, kur radiacijos lygis jau +/- natūralus.
immortallt 2025-03-25 06:58
Daug mistifikuojama apie pirmadies nes galvojama, kad suirinko chebryte ir sugalvojo piramides pastatyti, ko niekas iki tol neva nebuvo daręs, ir viską nuo nulio sugalvojo. O realybėje, iki piramidžių, apie kurias visi galvoja, buvo eita keletą tūkstančių metų. Kiek išmoktum akmenį apdoroti ir judinti per tūkstantį metų, kad pasilengvinti sau gyvenimą?
EEE 2025-03-25 08:15
Jūs tą video apie olas žiūrėjot? Piramides kažkaip pritempinėjant dar galima paaiškinti ir statymu paprastuoju būdu, bet olas Barabar, kad jos iškaltos be aukštų technologijų paaiškint neįmanoma, ten geometrija tokio lygio, kad ir su šiuolaikinėmis technologijomis būtų ką veikti, o jie panašu tai padarė "lengva" ranka, turėjo perteklines technologijas...
Rusai tik patikrino prancūzų matavimus, matyt turėtų būti youtube ir jų įrašas, gal ir angliškai...
Su šiuo įrašu galiu ginčytis su bet kokiu apipelijusiu istoriku ar bukapročiu atropogenezininku. Vienintelis būdas paneigti aukštasias technologijas dar kartą nuvažiuoti su lazeriniais prietaisais ir įrodyti, kad prancūzai ir rusai padarė klaidų. Kito būdo nėra... arba tai tenka priimti kaip įrodymus, arba dar kartą matuoti, matuoti ir dar pamatuoti
Magnus 2025-03-25 11:15
Perverčiau wikipedia apie tas olas, pažiūrėjau keletą nuotraukų.
Nebaigta ola, sufleruoja jog čia nebūta kažkokių tai super aukštų technologijų kuriomis būtų galima gana greitai (tarkime kelių dienų begyje) ir tiksliai apdoroti granitą. Kas reikštų jog tai buvo ilgas ir sunkus procesas.
Patalpų dydis, bei išorėje esantys ornamentai bei galima paskirtis taip pat sufleruoja, jog tuo metu nebuvo kažkokios tai pažangios civilizacijos panašios į šiuolaikinę.
Kitas dalykas, kaip kalabame apie anskčiau gyvenusius žmones, tai nereikia galvoti apie juos kaip apie atsilikėlius. Tuo metu tie kurie priėjo prie resursų, jie vartojo daug sveikesnį maistą, dažniau buvo gryname ore, taip pat jų smegenys bei atmintis greičiausiai veikė kur kas geriau nei dabartinio žmogaus. Taigi tas kuris planavo olas, t.y tuometinis architektas greičiausia turėjo puikiai veikiančias smegenis, geras žinias ir begales laiko.
mindaugas.vaitiekūnas 2025-03-25 11:29
Man irgi tos olos neatrodo kažkokios "wow".
Ta prasme nebaigtose olose matomos kirstuvų žymės, o tai reiškia, kad ne su lazeriu pjovė. Lieka neaišku iš ko tie kirstuvai pagaminti buvo.
Ten pabandė pakapoti tą granitą šiuolaikiniais įrankiais ir maždaug paskaičiavo kiek tos olos galima "prikapoti" per laiko tarpą ir ale kiek laiko reikėtų ją visą iškapot. Nu blemba tas tik pabandė ir iš to padarė išvadą. O anie veikiausiai buvo gerokai fiziškai pajėgesni, greitesni ir tikslesni, tad darbą trbūt galėjo apdaryti 10 kartų greičiau nei tas bandytojas.
Visokie kampai, atstumai... nu nestebina manęs ir tai. Pridėjai lentą vienam gale, tada neši į kitą galą ir "lauki" tokio pat atstumo/kampo.
Poliravimas irgi nėra sudėtingas procesas. Dar neaišku kokias medžiagas/įrankius tam naudojo. Galėjo ir karvę atvest, kad ta "pasikasytų" į tas olas Čia gal sudėtingiau išgauti plokštumos ar arkos vientisumą, kas lyg ir nebuvo matuota. Bet net ir tai naudojant šviesą (atspindžius) būtų galima matyti kur "chalturkė".
Neužbaigt uolų galėjo dėl daug priežasčių, pvz. karas, ligos, sausra/badas ar net suvokimas, kad ilgas buvimas toj oloj pražudo (radiacija).
Tie "statiniai" labiau įdomūs dėl pačių ambicijų tai padaryti ir įgyvendinimo fakto.
Man kaip tik piramidės atrodo kur kas sudėtingiau/paslaptingiau.
Būtų įdomu kokią piramidė paardyti ir paieškoti kokių DNR pėdsakų (jei iš principo jie galėjo išlikti), nes susižeidusių ten turėjo būti daug. Jeigu būtų galima rasti DNR, tai gal kažką konkrečiau apie tuos statytojus būtų galima pasakyt.
immortallt 2025-03-25 12:10
Visi tie wow, arba nutylint, arba mistifikuojant, arba tiesiog meluojant. Kiekvieną tokį tikrinti, kai pradedama, kad piramidės čia ateivių darbas ar pažangios civilizacijos, ar dar kieno nors. Ir dar rusų kalba Niekuo, kas parašyta krilica, niekada nepasitikėjau. Mėšle kartais rasi ir tiesos, bet pirma visą mėšlą reikia nuvalyti.
EEE 2025-03-25 22:54
Toks vaizdas, kad komentuojate net nepasižiūrėję įrašo. Rusai tikrino prancūzų matavimus, iš esmės jie sutapo, labai su nedidele paklaida, o tikrinta vien dėl to nes stebino olų neįtikėtina geometrija. Skliautai ne šiaip radiusai, bet junginys kelių radiusų, taip vadinamos tiesios sienos yra lenktos labai nedaug, o radiuso centras už 150 metrų kažkur po žeme. Sienos išlygintos ir nupoliruotos dabartinių technologijų lygiu. Kas liečia rankinį darbą, tai jie paskaičiavo - tam, kad iškalti rankiniu būdu vien tik koridoriu ir, kad šalia olos kalimui galėtų atsistoti antras žmogus reikia non stop dirbti 15 metų. Ten kur matėt kaltų žymes ne jokie ne kaltai, o įrankiai smingantys iki dviejų centimetrų į granitą. Granito rankiniu kaltuku taip neapdorosi. immortallt nereikėtų mėtytis tuom kuom pats apsidirbai jei net nežiūrėjai įrašo. Toks perdėtas "gudrumas" tolygus bukumui, niekuom nesisikria nuo giliai tikinčio islamisto. Vienas tiki alchu, kitas mokslu, o jau istorija tai klausimas ar tai mokslas, ar mokslinykų interpretacijos, dažnai remiamasi kokio 19 a. "atradimais".... Mano nuoroda tai antra dalis to tyrinėjimo, tų olų gal kokios 5 reikėtų vėl peržiūrinėti, visų olų grindis įdealiai horizontalios ir t.t. ir t.t.
EEE 2025-03-25 23:02
https://www.youtube.com/watch?v=jiPy-ZYQluw&t=22s
Įdėsiu dar ir pirmos dalies nuorodą. Siūlau ilgai nesikankinti atsiversti 35 min ir pažiūrėti dvi minutes įrašo, to pilnai pakaks ir man įdomu ar atsiras toks "drąsuolis - bukuolis" kuris leis sau viešai pasakyti, kad tai rankų darbas. Tam kas netiki mokslu, bet juo domisi, kas su juo draugauja, tai daro įspūdį...
Kažko neleidžia įkelti, bet youtube rasite, kam įdomu
EEE 2025-03-25 23:02
https://www.youtube.com/watch?v=iF6qv1CC5_4
angliškai apie tą patį
mindaugas.vaitiekūnas 2025-03-25 23:25
Tas tikslumas tikrai vertas pagarbos. Dar aišku yra klausimas kodėl jie tai darė taip tiksliai jeigu iš principo "lankytojas" iš akies net negali tų detalių tikslumo užfiksuoti, na pvz. ar ta siena bus plokščia, ar su 150m radiusu, tai veikiausiai net nematys skirtumo. Gal ten kokiam garso aide tas jaučiasi?
Mačiau kažkuriuos "akmenis" skaldo pakaitinę/padeginę, tai gal ir su granitu analogiška technologija gali būti taikoma?
Tiems kampams, plokštumoms nu gi galima turėti šablonus, kad ir su tuo 150m radiusu - pasidarai šabloną lauke ir "pritaikai" viduje. Pritaikai rašau kabutėse dėl to, kad akivaizdu kaip galima pamatuot, bet va pagal tai iškalt jau atskira tema. Grindis irgi: papylei vandens, jei visur gylis vienodas - idealiai plokščia. Bet vėl gi matavimas nelygu "gamybai".
Dar yra kitas dalykas - kai artėji prie tikslo, tai kiekvienas tavo "kaukšt" neturi būti per gilus. Priešingu atveju ten atsiras duobė, tai arba reikės visą paviršių ar net visą patalpą atitinkamai giliau "skaptuot" arba nugriaut, nes nepaėjo
Tai va šitie dalykai tikrai stebina. Na bent jau iš šios dienos perspektyvos žiūrint, tai reikėjo labai daug kantrybės tokiam reikalui.
O gal jie turėjo tokią technologiją, kad visa tai buvo "juokų darbas".
Aš irgi tą patį esu ne kartą sakęs, kad senovėj žmonės nebuvo kvaili. Galim vadinti juos "laukiniais", bet jie nebuvo kvaili. Sakyčiau net buvo protingesni už mus, nes turėjo gerokai daugiau laiko apgalvot "how to".
EEE 2025-03-25 23:55
Tokiais atvejais nereikia turėti išankstinės nuomonės ar laikytis akademinės kripties. Pvz. Jei olos tai iki istorinės civilizacijos labortorija ar kitos techninės paskirties patalpos tada tas tikslumas suprantamas, kitu atveju visiškai beprasmis ir jokiomis rankinėmis technologijomis nepasiekiamas. Ant įdealiai poliruotų paviršių, bet koks kvailys gali iškalti - čia buvo vasia, bet tik tas vasia nepajėgus nei olos iškalti, nei paviršiu taip apdoroti. Su Egipto piramidėmis tik laiko klausimas, kai keisis jų paskirtis, kilmė... Per daug jau susikaupė neatitikimų. Kai turiu laiko vos ne kas dieną galiu žiūrėti kanalus kur alternatyvieji istorikai pateikinėja įrodymus diena dienon, o kad jų tiek kartais sunku patikėti, bet ir prie to priprantama...
immortallt 2025-03-26 08:50
"Modern precission", mačiau, kaip aiškino, kad horizontalės nustatyti be modernių technologijų neįmanoma. Video įraše fone stovėjo vandens buteliukas ant akmens.
Radiuso be modernių technologijų nustatyti negalima? Imi virvę, pririši prie vieno taško. Prašom.
Per daug neatitikimų? Ar per daug fantazijų?
Kas sakė, kad bet koks kvailys piramides state? Problema tokių kaip tu, fantazuojančių apie ateivius ar pažangias civilizacijas, kad tu laikai visus tuo metu gyvenančius vos protingesniais nei beždžionės. Statė piramides amatininkai, kurie patirtį kurę karta iš kartos per tūkstančius metų. Dabar sakyk, atlikdamas idealiai tą patį darbą visą savo gyvenimą, ar sugalvosi kaip pagreitinti procesą bei pagerinti rezultatus, ar ne? O dabar padaugink tai iš 30-60 gyvenimų.
Čia kaip aiškina, kad horizontalės be lazerinio nivelyro idealiai nepagausi, ar sienos tiesiai nesumūrusi be nivelyro, tai ištrauki vandens indą ar virvutę su akmenuku.
donatasv 2025-03-26 11:06
O kaip tavo nuomone karta iš kartos išmoksi paruošt pamatą tokio tipo statiniu? Ir neliks jokių archeologinių įrodymų? Nu dirbo 100k / 200k žmonių kaip nors sunešė, iškapojo, nivelyrą gali iš bambuko pasidaryt net be vandens iš akies. Kaip išmokt paruošt pamatą, kad nesmuktų, neišsivaikščiotų, dykumoje ant smėlio? Nesidomėjau tuo bet šiaip įdomu nes ir mūsų architektai pamatus renka pagal dirvą jei mato galimybę smukt sutvirtina ir t.t. O šitie genijai prieš 5k metų be realios patirties pamatuose nes nelabai mato archeologai praktikos pist sunešė sudėjo ir stovi?
mindaugas.vaitiekūnas 2025-03-26 12:08
Tai buvo ir tokių, kur tie pamatai nelaikydavo. Tad norėdami nuimti apkrovą, piramidę tęsdavo jau "plokštesniu" kampu, tai gaudavosi tokia "2 pakopų". Nepamenu pavadinimo, bet paieškojęs rasi.
Galiausiai vis tiek stebina mane tai, kad nėra įrašų apie procesą "how it's made". Tai arba tai buvo labai didelė paslaptis, arba tai buvo tokia akivaizdi technologija, kad net nereikėjo jos aprašinėti. Arba tie įrašai buvo sunaikinti, kas turbūt nebūtų sunku (rašė/skaitė gi nedaug žmonių, tai stipriai ir neišplito).
Apie ateivius čia nereikia įsijaust. Kalba eina apie civilizacijos pažangą ir kokios tai buvo technologijos.
immortallt 2025-03-26 12:19
Piramidžių buvo statyta daug, ankstyvosios piramides iš vis mažos ir niekuo neįspūdingas palyginus, tai dauguma net nežino kad tokios egzistuoja. Oficialiai yra 119 piramidžių identifikuota Egipte. Ankstesnė alternatyva, tiesiog kapavietė su mažesniu kauburiu, kurių daugumos tiesiog neišliko.
Kaip išmoksti pamatą padayrti? Kai pro pro -velniai žino kiek pro- pradėjo statyti pirmadies nuo 10x10 metrų ir vis didėjo, kol susidūrė su iššūkiu, tai strigdavo progresas, kol kas suprasdavo problemą ir rasdavo išeitį.
Egipto civilizacija tęsėsi per 3000 metų. Cheopso piramidės buvo technologinis pasiekimas, iki kurio eita pora tūkstantmečių.
EEE 2025-03-26 12:33
Mane tai tokie dalykai jau nestebina. Pvz. Kairo muziejuje yra keraminių indų iš iki faraoninių laikų 6 - 8 tūkstančių metų senumo, tie indai dekoruoti piramidiniais ornamentais. Akademiniai istorikai aiškina, kad ten vaizduojami kalnai, alternatyvieji aiškina, kad piramidės jau stovėjo ir apylinkėse jokių kalnų nėra. Kitas pvz. karjere kur buvo ruošiami obeliskai ant sienų likę primityvus laukinių piešiniai kur vaizduojami striučiai, žirafos kiti laukiniai gyvūnai kurie faraonų laikais jau tose apylinkėse nebegyveno. Galima daryti prielaida, kad ir karjerai jau buvo iki faraonų. Alternatyvieji istorikai remiasi tuo, kad faraonai piramides rado, o ne pastatė. Vėliau jas mėgino perstatinėti, kopijuoti. O piramidžių statybų aprašymų nėra, nes niekas iš tų laikų nematė jokių statybų, o turėjo dalyvauti šimtai tūkstančių žmonių tiesiogiai statybose...
immortallt 2025-03-26 13:04
Kaip tai jokių rašytinių šaltinių nėra? Yra.
https://bigthink.com/culture-religion/a ... was-built/
Yra ir iš karjerų "buhalterinė apskaita". Daug visko yra, tik kai pasakai, kad nėra, visi tiki, ir niekas nieko netikrinta, tada mistifikuoja.
Ir jau ne vieną video mačiau, kaip su primityviais įrankiais 1-2 be fizinio pasirengimo ar realios patirties toje srityje žmonės laisvai ir pjauna akmenį (aišku, ne taip tiksliai, patirties tai nėra), ir šlifuoja, ir varto, ir judina.
Ir ne vienas ir ne dešimtys akmenų, skaldykloje apdorotų, bet nepasiekusių savo vietos rasta tiek Nilo vagoje, tiek kažkur kitur pamesta. Ir nebaigtų skaptuotų obeliskų karjere yra, ir sutrūkusių beskaptuojant, kurie liko vietoje.
Ir ne, piramidės nėra pastatytos tik iš blokų, vienodo dydžio.
O elementariai, supranti, kad didžioji dalis žmonių apskritai nerašė? Ir kad iki mūsų laikų išgyveno >0,01% to kas buvo parašyta?
donatasv 2025-03-26 14:11
Imk kaip nori šioje vietoje matome kaip minimum civilizacijos degradacijos pavyzdį ir nematau nieko keisto, kad tai kelia klausimus ir įvairias teorijas. 119 piramidžių per 3000 metų ir jau pastatai gizos piramidę... imk kaip nori tai atrodo įspūdingai. Jei reiktų nuniveliuot tokį plota su šiuolaikinia technika jau būtų pakankamai paprasta, o tais lakais turėjo būt iššūkis. Cemento, armatūros neturi, didelio pagrindo neišliesi, tinkamai suvibruot bent jau pagrindą tais laikais turėjo būt iššūkis ypač kai turi birų paviršių kuris be rimtų kraštų tiesiog išplauks į šonus. Čia yra labai daug inžinerijos sudėta kuri reikalauja įvairių dalykų kompleksinių žinių. Jei šiuolaikiniams inžinieriams reikia sukt galvą kaip jie tai padarė tai manau nieko keisto, kad paprastam žmogui kelia dar didesnę krūvą klausimų, ypač kai matai kai ginčijasi krūva moksliukų
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Sensacija! Po Egipto piramidėmis. „Tai surado 650 m gylyje...“ (Foto, Video)