Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Dannas3 2025-03-27 13:19
Bet viskas primityvu iki negalejimo religiju atveju, ypac pirminiu is kuriu issivyste dabartines. Mirties suvokimas, bei gamtos reiskiniu( ypac nesuprantamu, kuriu tuo metu buvo labai daug) suplakimas i viena.
Religiju skirstomi ne kas pries ka kovoja ir kiek daug, o pagal ju struktura. Vienos monoteistines. Hinduizmas net per daug neisigilines, bet zinau, kad turi daugybe atsaku, yra politeistine. Budizmas, man labiausiai patinkanti, yra labiau gyvenimo filosofija, kurioj isvis nera dievu.
immortallt 2025-03-27 13:21
Kaip teisingai pastebėjo, piramidė atkartoja kalną, plačiausiai į pagrindą paskirsto svorį.
Nereikėtų manyti, kad visiškai izoliuoti žemynai buvo. Gi jau visi žino, kad iš europiečių ne kolumbas buvo pirmasis Š. Amerikos žemyne. Greičiausiai ir kitur pakeleivių buvo. Pakeleiviai istorijas ir skleisdavo, nes svetimšalis iš tolimų kraštų visada įdomu. Taip, reikėjo kalbos barjerą įveikti.
Tiesiog gyvenimas vyko visiškai kitaip nei dabar. Pasiekimai buvo kuriami šimtmečius ar tūkstantmečius, kols pasiekdavo piką. Dabar mes tos pačios kartos apimtyje pradedame nuo nulio ir kažką sukuriame, kas atrodo įspūdinga.
Ir jei tas pačias piramides būtų statę kažkokia labai pažangi civilizacija, kodėl tada tūkstantmečiu anksčiau ant kapaviečių viršaus statė mini piramides su kelių metrų kraštinėmis?
Ir niekas nesakė, kad lengvas. Tai reikalavo išmanumo ir daug patirties, bet būtent tą patirtį ir kaupė per šimtus bei tūkstantmečius metų, Nebuvo taip kad lygioje vietoje pamąstė, ką čia naujo padaryti? Davai, pastatome Cheopso piramidę, niekas iki šiol nei piramides statė, nei akmenis tašė ar tampė šimtais kilometrų, bus achujienai. Jei nemaišaus piramidžių, berods tai pačiai Cheopso piramidei dalis akmenų įtariama kad buvo panaudota iš šalia stovėjusių monumentų/pastatų.
donatasv 2025-03-27 14:29
Mano išvardytu atveju tikėjimuose eliminuoja dievą aplamai. Į viską yra žiūrima kaip į istorinius įvykius ir bandoma lyginti su tuo ką matom dabar. Ne tik su dabartinėmis technologijomis bet ir su kitomis religijomis, aprašomais įvykiais, kur ėjo, ką darė, kaip darė ir kas gavosi. Religines knygas vertina labiau kaip čiabuvių parašytas, kurie nelabai supranta ką mato ir visa tai ką mato sudievina, arba demonizuoja. Būtent hinduizme tai labai atsiveria kai turi n dievų su n galių. Lygiai kaip ir dabartiniam gyvenime kiekvienas su savo specialybe ir gebėjimais.
donatasv 2025-03-27 15:27
Nėra jau toki kosminiai skaičiai žmonių. Bet alternatyvi istorija irgi įdomi
immortallt 2025-03-28 06:55
O jei pusę blokų paimi iš šalia stovėjusių pastatų? Ir jei blokus tieki ne iš vienos ir ne 2, o 30 karjerų, tai iš vieno karjero tereikia 10 blokų. Kiekviename tokiame karjere, turbūt mažiau nei 100 žmonių tą galėjo padaryti. O greičiausiai dar ir buvo iškalama daug blokų kol sausra, ir plukdomi, kai Nilas patvindavo - mažiau darbo.
Tai jei tokia "istorija" gali būti interpretuojama bet kaip, tai tada tai yra horoskopas, kur kiekvienas randa ką nori. Gera istorija, bet neturinti jokios vertės kaip informacijos šaltinis. O dar kai pradedi gilintis, tai paaiškėja, kad tie visokie "įlipo" ir pan. yra atsiradę dėl vertimo klaidų, kai originalų tekstą išverčia per 5 ir daugiau kalbų.
P.S. priklausomai nuo laikmečio, vertinama, kad Egipte gyveno nuo 2 iki 5 mln. gyventojų. Tai išskirti 30k gyventojų tokioms statyboms, kas yra <1% nėra kažkas neįmanomo. Tiesiog geras organizavimas ir planavimas, o tuo senovės egiptiečiai pasižymėjo.
EEE 2025-03-28 19:01
... viena smulkenelytė, kai antropogenezė tikrino varinio pjūklo su drėgnu smėliuku našumą kas jiems gavosi pjaunant vidutinio dydžio piramidės bloką per pusę - 4mm per vieną valandą... o dabar prašom perskaičiuoti kaip įtilpti į 20 metų grafiką??? Panašu, kad ir 3000 karjerų nepakaks
donatasv 2025-03-28 20:17
https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Pyramid_of_Giza
Dirba 6 žmonės, 4 dienas, po 6h, išpjauna vieną bloką. Jei panaudoja vandenį gauna 6 kart greitesnį procesą. Viską sudėjus 250 blokų į dieną per 27 metus reikėjo 3500 meistrų vien tik pjovimui. Dar gal tiek pat išgaut žalvarį ir pagamint pjūklų.
EEE 2025-03-28 23:02
Labai gražiai atrodo pjaunant vieną bloką ir dauginant iš 2500000. Transportavimas per smėlį ridenant per rastelius beveik neįmanomas dalykas. Tempiant ant rogučiu per šlapią smėlį įmanoma, bet jau greitis tai tikrai nebus greitesnis nei vėžlio. Tada tuos blokus reikia išdėlioti nelygioje vietovėje - lygiai, 234 m ilgio kraštinė, tiesa nelygiai, piramidė turi gautis aštuonkampė - keturi kampai į išorę, keturi kampai į vidų. Tuos blokus reikia sukilnoti galiausiai į 150 m aukštį. Tiksliai išlaikyti geometriją, pasaulio kryptis. Bet čia anot žinovu labai paprasta - pasikabini du akmenukus ant virvutės ir ... gal dar butelį su vandeniu.... Bet čia darbai dar nesibaigia. Visą piramidę reikia padengti apdailiniais blokais ir juos nušlifuoti. Būtent nušlifuoti, nes yra atrasta po smėliu dalis blokų kuriais buvo padengta piramidė ir matosi kokia buvo naudojama technologija. O technologija iš tiesų paprasta "" Ant pagrindinių blokų buvo dedami apdailiniai blokai ir tada vietoje šlifuojama. Va šitoje vietoje alternatyvieji technologai jau pradeda kabinės, nes matosi kaip įrankis greičiausiai besisukantis volas, bent jau virš metro aukščio, nes tiek likę apdailos, sminga į kokių 10 cm gylį pavažiuoja keleta metrų ir sustoja, toliau liko nenušlifuota dalis. Neįsivaizduoju kodėl tokie gudruoliai antropologai nepradeda nuo apdailos? Išpjauti bloką, atvilkti, užkelti ne sunkiausia piramidės statymo dalis. Tiksli geometrija, apdaila, iškrovos kameros granitiniai blokai kurių svoris 50 - 80 tonų ir jie buvo keliami pakankamai aukštai, o prieš tai dar atvežti iš karjero už 500 km ar mylių, nebeprisimenu... Kam tuos blokus reikėjo taip toli vežti, kai šalia buvo ir granito karjerai. Gal jiems vietinio granito sąvybės netiko? Gal? O kaip jie tas sąvybes nustatė ir patikrino? Ir kas tai per savybės kai granitiniai blokai palaidojami po kitais blokais? Kokia apskritai tų blokų paskirtis? Pratęsiant kodėl, o gal tai siejasi su tais atrastais požeminiais tuneliais? Šiais laikais didžiausi statiniai visada siejami su energetika, gamyba ir technine paskirtimi, o kaip anais?
Stebėtojas 2025-03-29 00:06
EEE, tu darai labai nepagrįstas prielaidas, kai jau yra surinkti faktai.
Pirma, tik dalis blokų yra "išpjauti" - išoriniai ir kamerų, visa kita yra užpildyta skalda ją tiesiog suverčiant, netgi buvo apskaičiavę kaip reikėtų gabenti akmenis ir kuriose vietose turi būti tuneliai, tai ten juos ir rado.
Antra, senieji egiptiečiai buvo mūrytojai, tai žinojo kaip pagaminti geopolimerinį betoną, tai apdaila buvo tiesiog išlieta naudojant šabloną, na, o po to fantazijos prasideda apie akmens super pjaustymo ir šlifavimo technologijas.
EEE 2025-03-29 09:57
... tu darai labai nepagrįstas prielaidas, kai jau yra surinkti faktai...
Faktai jau buvo surinkti ir 19a. ir 20a. ir "visiems" jau buvo aišku kaip ką ir kada pastatė. Bet va praskanavo georadarais po piramidėmis ir pasirodo rado dirbtinius darinius įspūdingesnius už pačias piramides, o jau visi "viską" žinojo. Dabar jau tik laiko klausimas, tikiuosi aš dar sulauksiu, kai žmonės į ten pateks tai tikrai bus aišku kas ką ir kada pastatė, ten jokie kapų plėšikai ar archeologai - vandalai dar nebuvo, būsim pirmieji po pakutiniųjų be jokių tarpininkų. Beje labai įdomi Egipto piramidžių ministro reakciją į šį atradimą - kodėl jūs atlikote nuotolinį skanavimą be mūsų leidimo?... Prieš tai buvo istorija kelerių metų kai prancūzų mokslininkai rado dar neatrastų ertmių piramidėje, tai to ministro iš raidė Ch reakcija buvo labai panaši - mes neleisime griauti piramidžių dėl kažkokių ufonautinių teorijų...? Gal ir po piramidėmis kastis jis neleis?
Tam, kad bendras vaizdas būtų kuo tikresnis reikia remtis visais patikrintais faktais neatmetant ir nenutylint jokių smulkmenų, na ir dėliojam. Blokus rankiniu būdu reikiamą kiekį išpjauti įmanoma, juos atvežti į vietą įmanoma, užpildant nepasiekiamas ertmes statybiniu laužu labai racionalus mąstymas ir pagreitina statybas. Priimam prielaidą, kad granitiniai apdailiniai blokai buvo išlieti formose, galima ir tai priimti, nors kaip išlieti apdailinius blokus bent jau panašiai, kai pagrindo blokai nestandartizuoti... Galima sugalvoti, kad buvo liejama tiesiai ant piramidės, beveik be formų, o atsiradusius nelygumus, kuriuos aš jau minėjau, išlyginti kol dar granitinis betonas pilnai nesustengęs. Taip sakant paėmė šiūpelį ar ką panašaus, brūkštelėjo ir bus lygu, o mes dabar krapštom pakaušius kaip jie tą granitą apdorojo. Tarytum jau ir viskas aišku. Tada pamėginam dar pridėti moksliškai patikrintus faktus - faraono iškrovos patalpa perdengta granitiniais blokais kurie pargabenti iš už 500 mylių, tai būtų 800 km, o transportuojant patogesne vietove bus jau ir apie 1000km. Blokų svoris 50 - 80 tonų. Tada kyla klausimas - kam vilkti tuos blokus iš taip toli, kai visiškai šalia granito karjeras, kuriame dar po šiai dienai guli nepabaigtas obeliskas? Jau tenka daryti prielaidą, kad jiems rūpėjo pačio granito savybės ir vietinis netiko, būtent vidinės savybės, nes pastačius piramidę, užvertus tuos blokus kitomis statybinėmis atliekomis niekas jų nebematys. Granite daug kvarco, o kvarcas turi pjezo kristalinių savybių, matyt tuose pargabentuose blokuose kvarco buvo būten tiek kiek reikia, tik įdomu kokiose laboratorijose jie tai patikrino? Ir ką tai turi bendro su faraono palaidojimo ceremonija??? O jei dar pridedam paskutinį mokslinį atradimą apie šachtas, o georadarai nemeluoja, bent jau kol kas nemelvo, kaip tai suderinti su palaidojimo koncepciją kuri jau patvirtinta faktais???
Yra viena technologinė koncepcija, bet gal vėliau, nes ir taip pasisakymo didelė apimtis...
EEE 2025-03-29 10:20
https://www.youtube.com/watch?v=-_IjZ5orVeo&t=523s
Įrašas rusų kalba, ką tai labai žeidžia galite išjungti garsą ir įrašą pasižiūrėti nuo 8 min. Dekoras tokio lygio, kad jei koks istorikas antropogenezininkas pasakys, kad tai plaktuko-kaltuko technologijos, tokiam galima iš karto spjauti į barzdą, apsukti ir pasiųsti toli, toli... O jei aš sugalvočiau sau antkapinį paminklą su tokiu dekoru, tai kol kas joks šiuolaikinis 3D printeris nepajėgus to atkartoti. Gal aš neteisus? pataisykite prašom
Beje tas vyrukas nežinau kelinti jau metai bastosi po pasaulį, surandą tokių dalykų, vos ne kas diena pas jį naujas įrašas, vos ne kas diena įrodymai apie aukštesnes technologijas nei kaltukas su plaktuku...
immortallt 2025-03-29 19:51
Na pradėti reikėtų nuo to, kad niekas šimtą kilometrų smėliu akmenų netempė. Plukdė. Nilo vaga irgi ėjo arčiau piramidžių.
Kaip išpjauti bloką, ne vienas buvo eksperimentas, kuris įrodė, kad primityviais įrankiais padaroma. Tai čia ne tai kad pirma karta kažką bandė daryti, čia pabandė kelias dienas. Jokių įgūdžių nėra. Elementariai, sukau gipso kartoną (su statybomis ir meistravimu iki tol iš viso nesusidūręs), pasižiūrėjęs video, nusipirkęs juostinį pistoletą, realiai trečią savaitę sukau 2-3x greičiau ir gražiau, nei pirmą dieną. Tai jei sukti gipso kartoną būčiau išmokęs iš tėvo, kuris išmoko iš savo tėvo, o pastarasis iš savo tėvo, ir pats jau sukčiau gipso kartoną 20 metų, manau būčiau visam namui susukęs per savaitę vietoje 4, ir nebūčiau padaręs nė vienos klaidos. Dabar per namą padaręs ~4 klaidas, kurios per beveik 5 metus išlindo.
O dėl blokų skaičiaus, jau teisingai parašė, piramidė nėra pastatyta tiesiog iš gražiai sudėtų blokų. Didžioji dalis tūrio užpilta ala skalda, trūkusiais ir mažesniais blokais, gan netaisyklingai.
EEE 2025-03-30 10:04
... tai gerokai palengvina transportavimą, bet nepaaiškina kodėl reikėjo tuos blokus vežtis iš taip toli, kai labai panaši medžiaga guli vos ne statybų aikštelėje...
Pereikime prie prielaidos, viso labo, kuri paremta technologine koncepsija, nes po paskutinių atradimų istorijos mokslo prielaidos paremtos faktais apie antkapinį paminklą pasitvirtina tik labai nedidele dalimi. Medžiaga gal kokių penkerių metų senumo, kanalas berods "versodasko". Pagrindinė mintis, kad piramidės tai energetiniai statiniai arba paprasčiau elektrinės. Principas labai paprastas, kadangi žemėje stipriausias generatorius yra žemės branduolis kaip rotorius kuriantis magnetinį lauką, o žemės pluta kaip statorius. Apart magnetinio lauko dar susidaro taip vadinamos harmonikos, stovinčios sinusoidinės bangos kurios tam tikrose vietose pasiekia žemės paviršių. Žinant tas vietas pastačius atitinkamas rites - transformatorius gaunasi lygiai toks pats efektas kai po aukštos įtampos linija pastatyti transformatorių. Visai nebloga mintis jei tai veikia, beveik nemokama energija deja ne amžinai, nes žemės magnetiniai poliai juda ir su jais kartu keičiasi bangos viršūnės padėtis, bet jei tai užtikrina energijos gavyba bent 100 metų tai visai apsimoka ta elektrinė. Kas buvo pastebėta, bent jau taip autoriai teigia, kad visos senesnės piramidės yra žemiau didžiųjų piramidžių, o jų vietos sutampa buvusiomis aktyviomis vietomis prieš tuos tūkstančius metų. Pirminis georadarų vaizdas labai primena Teslos rites, vadinasi elektrinę po piramide jau turime. Toliau pati piramidė, koncepcija labai jau beprotiška, aš ją žinau senokai, bet taip ją viešai pateikti būtų atrodę labai kvailai. Įdėjos autorius, matematikos mokslų daktaras kuris teigia, kad piramidė tai kaip radiolokatarius tik veikiantis hipergreitųjų bangų dažniu, kurios dar tiesiogiai neatrastos, bet šalutiniai eksperimentų rezultatai jau leidžia tai teigti. Visa jo koncepcija remiasi keturmate erdve, pradininkas Minkovskis Einšteino mokytojas. Kai Einšteinas paskelbė savo reliatyvumo teorija, po jos Minkovskis parašė savo straipsnį apie tai, kad kosmologinį spektro raudonąjį pokrypį galima paaiškinti nebūtinai didžiuoju sprogimu, bet keturmatės erdvės pagrindiniu principu, kad kuo toliau nuo mūsų objektas, tuo mūsų atžvilgiu ten laikas teka greičiau. Tai va išklausiau aš tą mokslų daktaro paskaitą prieš kelis metus, kaip tik buvo iškeltas Webo teleskopas, dar vyko jo derinimo darbai ir tas mokslininkas tvirtai pareiškė - kai tas teleskopas pažvelgs už 13 mljrd. šviesmečių ribos jis pamatys tokią pačią visatą kaip ir šalia mūsų, senas susiformavusias galaktikas, jokių pirmapradžių žvaigždžių. Tada tai nuskambėjo labai jau beprotiškai drąsiai, bet kaip matote pasitvirtino... Tada dar jo paklausė - o kas bus jei vis tik pasitvirtins Einšteino koncepciją? Na tada man teks pakeisti savo... Vadinasi jei mokslininkas numatė, ką pamatys teleskopas ir ne tai ko tikėjosi pasaulinė mokslininkų bendruomenė, tai gal vis tik jis kažką raukia... Tenka tokius dalykus parašyti, nes kitaip tai atrodys tik kaip bepročio svaičiojimai. Jo mintis, piramidė kaip radioteleskopas kuris gali matyti labai toli, jis gali perduoti informacija labai toli ir greičiau nei šviesos greitis, piramidė yra siųstuvas ir imtuvas. Kadangi ketrumatėje erdvėje laikas teka ir pirmyn ir atgal, tai neprieštarauja koncepcijai, jo manymu žinant piramidės veikimo principus galima būtų pasižiūrėti į praeiti ir pamatyti, kas tas piramides statė... Apie pačią piramidės konstrukciją. Jei priimti tai, kad piramidė technologinis įrenginys tada ir granito transportavimas iš toli įgauną prasmę. Atsižvelgiant į tai kaip tie granitiniai blokai sudėti, kaip kelios perdangos su tarpais, tai labiau pjezo modulis, ne paprasta statybinė kostrukcija. Neaišku ar tai buvo kosminė ryšio priemonė, ar tai buvo žemiškas starlinko atitikmuo, nes tų piramidžių tikrai labai daug ir ne Egipte daugiausia, deja mokslo bendruomenė kaip užkibo ant 19a. koncepcijos taip ir negali nusikabinti. Beje sarkofagai jo koncepcijoje kaip techniniai įrenginiai, ne karstukai. Didžiausioji dalis sarkofagų atrasti buvo tušti...
Beje kol kas neišgirdau paneigimo, kad šiuolaikiniai 3D printeriai nepajėgūs atkartoti to ornamento. Labai panašūs ornamentai ir ant Baalbeko kolonų kapitelio. Labai panašus gėlių ornamentas, labai panaši technologija, taip pat giluminis ir tūrinis tik kodėl jis užkeltas į 10 metrų aukštį ir žmogaus akis nuo žemės to nepamatys, na nebent su kokiu dronu, gal jau tais laikais ir dronai skraidė ...
immortallt 2025-03-30 16:15
Čia tikiesi, kad kas nors rimtai reaguos į šituos paistalus?
EEE 2025-03-30 16:44
Nesitikiu, bet atvirai sakant tikėjausi piktesnių išpuoliu išgirdus tokius nurautus pasakojimus, nieko tokio, o kam pabodo "brolių grimų" pasakos apie Egipto faraonų žygdarbius gal bent pradės domėtis, bet va dėl dekoro tai stebina oponentų stručio taktika? Negi ir pačiam atrodo, kad tokius dekorus galima atstuksenti kaltuku ir plaktuku, be jokių klaidų, o apimtis skaičiuojama per visą Kambodžą kilometrais? Plaktukinė technologija atpuola iš karto, 3D printeris taip giliai po dekoru nepaims, lieka 3D printerio betoninis liejinis, iš mums suprantamų technologijų... Galima prisiminti Von Denikeną, kai jis 20 a. 8-jame dešimtmetyje pamėgino užsakyti granitinio sarkofago analogą, tada dar nebuvo tokių technologijų, dabar jau 21 a. technologijos pajėgios tą padaryti, bet tokio dekoro dar ne...
gytis13 2025-03-30 21:41
Va, jau į temą diskusija pakrypo. Jei piramidė yra elektrinė, tai kur laidai? Gal surūdijo per 3000 metų. Kur elektros vartotojai, kokie nors senoviniai varikliai ar pan? Nerasta, matyt metalo vagys pridavė į laužą. O dėl to kad kažką po žeme mato tai irgi pasakų pasaka. Atkas tada bus aišku ar tuštuma ar smėlio kišenė matoma radarais kaip kažkoks objektas. Va tanko pelkėje 5 metrų gylyje jokie hidrolokatoriai nemato, turi narai graibaliot dumble aklai, va taip matoma po žeme. Vieną šou ne vienus metus pažiūriu per TV, tai realiai visi tie paiėškos metodai po žeme dalinai būrimas iš kavos tirščių. Geriausia ginčytis apie akmenis, jie vis dėl to realiai stovi, tad galima svarstyti ar vienaip ar kitaip jie iškalti.
EEE 2025-03-30 21:53
Na čia ne disertacijos pristatymas, o tik perpasakojimas ką mačiau, ką girdėjau ir kas mane sudomino... tik tiek...
Klausimas, kodėl nuoroda apie dekorą apeinama tylomis, o tai jau faktas, daiktinis įrodymas apie aukštesnes technologijas nei kaltukinės? Tai didžiulis priekaištas akademinės krypties istorikams ir jų pasekėjams dėl makaronų kabinimo, jeigu ką...
Stebėtojas 2025-03-30 22:13
EEE, išsitrauk galvą iš tos skylės kur esi įkišęs ir pasidomėk apie skulptūras, akmens raižymo meną ir pan. Nustebsi sužinojęs, ką galima padaryti su kvarco šuke. Be to, derėtų pasidomėti apie akmenų kietumą, net po žodžiu - granitas - slypi labai skirtingo kietumo akmuo. Tiesą sakant, dauguma tų šarlatanų, kurie svaigsta apie granitą, neturi supratimo, koks ten akmuo naudojamas.
Uždavei klausimą, kodėl akmenį vežėsi iš tolimos skaldyklos, tai gal todėl, kad galėjo tokį lengviau apdirbti?
Štai ką sako wikipedia:
Taigi, granito ten ašaros, palyginus su viskuo. Ir ne, granitas yra kietas, bet toli gražu ne kiečiausias akmuo, jo kietumas yra apie 6-7 pagal Moso skalę.
EEE 2025-03-31 13:45
Su viskuo sutinku, prašom pažiūrėti vaizdo įrašą nuo 8 min ir pasakyti ar tai rankų darbas? Bet prieš tai reikia pažiūrėti, o ne pasakoti, kad įmanoma.
Stebėtojas 2025-04-01 00:25
Žinoma, kad įmanoma. Tą mes matom, bet mes nežinom, kaip tai buvo padaryta - kad pafilmavo tai gerai, bet duomenų trūksta apie bareljefus - iš kokių medžiagų pagamino? Kodėl puošyba tokia ekstravagantiška, o štai dievybė tokia nupiepus? Gal dievybę iškalė akmenyje kaip sugebėjo, o visa kita pricementavo?
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Sensacija! Po Egipto piramidėmis. „Tai surado 650 m gylyje...“ (Foto, Video)