Neregėtas Hitleris: rastos fiurerio nuotraukos, dešimtmečius dūlėjusios palėpėje (Foto) (Video)  (14)

Metų metus Bridget Harris įdėmiai klausydavosi motinos pasakojimų apie jos senelio patirtis Antrajame pasauliniame kare, tačiau per paskutinį jųdviejų pokalbį moteris išgirdo pikantišką detalę, apie kurią iki tol nebuvo užsiminta.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Išgyvenęs garsųjį „D–Day“ puolimą Normandijoje, jos senelis, štabo seržantas Paulas T. Liparis, paliko Europą su slaptu suvenyrų kroviniu, kuriame buvo ir Adolfo Hitlerio jaunystės nuotraukų. „Palaukite. Ką? – rašė „Time“ nuotraukų redaktorė B.Harris straipsnyje LIFE.com. – Mano ausys stačios... Hitlerio nuotraukos? Dabar tai jau istorija, kurios niekada nesu girdėjus.“ B.Harris sėdėjo praradusi žadą, kai jos motina ištraukė niekada nematytas fotografijas, kurios buvo saugomos dėžėje su kitomis nuotraukomis, žemėlapiais ir laiškais. Ši dėžė visą laiką gulėjo B.Harris tėvų namų palėpėje Kalifornijoje. Nuotraukose – nacių propaganda – bandymas A.Hitlerį vaizduoti kaip malonų ir gerbiamą lyderį. Vienoje fotografijoje jis maitina elniuką. Užrašas skelbia: „Fiureris yra gyvūnų draugas.“ Kitoje nuotraukoje A.Hitleris spaudžia rankas besišypsantiems darbininkams, dar vienoje jis lanko sužeistus SA kareivius. Dar ankstyvesnėje nuotraukoje A.Hitleris pozuoja kartu su bendražygiais ligoninėje Berlitze, kur fiureris praleido beveik du mėnesius po to, kai nukentėjo Somos mūšyje 1916 metų spalį. Tarp nuotraukų yra ir tokių, kuriose užfiksuoti mitinguose mojuojantys šalininkai ir žygiuojantys vaikai gatvėse – kaip A.Hitlerio jaunimas. B.Harris pastebėjo, kad kiekviena nuotrauka turėjo patriotinį šūkį: „Būgnai, kurie skelbia Vokietijos laisvę“, „Kancleris ir darbininkai – ranka rankon“ ir t.t. Šios nuotraukos yra labai retos, nes po 1945 metų Vokietijos vyriausybė išleido įstatymą draudžiantį nacių propagandą ir literatūrą. B.Harris rastos nuotraukos buvo darytos knygai „Germany Awakes: The Growth, Struggle and Victory of the NSDAP“ („Vokietija bunda: NSDAP augimas, kova ir pergalė“ – liet.). Daugumos nuotraukų autorius buvo Heinrichas Hoffmannas – oficialus Vokietijos nacionalsocialistinės darbininkų partijos fotografas.

B.Harris senelis mirė prieš 15 metų. Jei jis būtų gyvas, moteris jam užduotų labai daug klausimų: kur jis rado šias nuotraukas? Kodėl jis jas surinko ir parsivežė namo?

Filmuotoje medžiagoje užfiksuota, kaip A.Hitleris ima valdžią:

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: 15min.lt
(34)
(1)
(33)

Komentarai (14)