Maču Pikču buvo inkų piligrimystės vieta (4)
Naujausiame tyrime, kuriam vadovavo Milano (Italija) politechnikos instituto astrofizikas Giulio Magli, teigiama, kad Peru prarastasis miestas Maču Pikču buvo inkų piligrimystės vieta, simbolizuojanti sumažintą mitinį kraštovaizdį, praneša „National Geographic News“.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
G. Magli teigia, kad kai kurie Maču Pikču statiniai simbolizuoja svarbius šios kelionės objektus. Pavyzdžiui, netvarkinga akmenų krūva simbolizuoja požeminę tuštumą, kuria keliavo protėviai.
„Pača Mama arba Motina Žemė buvo siejama su netvarka“, – pasakė G. Magli. Maču Pikču aikštė simbolizuoja Tamputoką, o akmeninė piramidė – Huanakaurio kalną, pridūrė jis.
Savo tyrimo aprašyme, paskelbtame interneto svetainėje arXiv.org., G. Magli teigia, kad Maču Pikču pietryčių–šiaurės vakarų išplanavimas simboliškai atkartoja saulės – kuri buvo garbinama kaip dievas – kelionę dangaus skliautu. Šios krypties laikėsi ir pirmieji inkai per savo mitinę kelionę.
Vis dėlto archeologas Richardas Burgeris iš Jeilio universiteto nemano, kad G. Maglio hipotezė paneigia iki šiol vyravusią nuomonę. Pasak jo, tai, kad Maču Pikču galbūt buvo religinės piligrimystės vieta, nepaneigia šios vietos kaip karališkosios tropikų rezidencijos reikšmės, panašiai kaip faktas, jog Versalyje daug religinio meno ir architektūros pavyzdžių, nepaneigia jo kaip karaliaus rūmų reikšmės.