LHC fizikai vos nesugavo magnetinio monopolio nurašytame vamzdyje  ()

Magnetino monopolio egzistavimo galimybė — viena iš labiausiai intriguojančių elementariųjų dalelių fizikoje, tačiau lig šiol jos aptikti nepavyksta.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-08-22 LHC fizikai vos nesugavo magnetinio monopolio nurašytame vamzdyje  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nurašyta LHC vamzdžio sekcija priartino mokslininkus prie dar vieno bandymo eksperimentiškai įrodyti atskirų magneto polių egzistavimą. Nors magnetinio monopolio atrasti ir vėl nepavyko, tarptautinė fizikų komanda suskaičiavo kol kas griežčiausius šios hipotetinės elementariosios dalelės apribojimus.

Elementariųjų dalelių fizikoje magnetinis monopolis — vieną polių teturintis taškinis magnetas. Jo ieškodama, fizikų iš Didžiosios Britanijos ir kitų šalių grupė tyrė berilinio vakuuminio vamzdžio sekciją, kuri buvo LHC Kompaktiško miuonų solenoido (Compact Muon Solenoid – CMS) dalelių susidūrimo vietoje. Šį vamzdį veikė spinduliavimas, susidaręs superaukštų energijų jonų susidūrimo, vykusio vos už kelių centimetrų nuo vamzdžio, metu, rašo Science Daily.

[EU+Kuponai] Lenktas žaidimų monitorius, vaizdo registratorius ir multimedijos sistema viename, dvigubo ekrano PC, 140W įkroviklis ir kt. (Video)
5979 1

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-08-31/2024-09-30

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „FYHXele“ - 24/27 colių lenktas žaidimų monitorius

2) „YUEHOO“ - dviejų kamerų vaizdo registratorius ir multimedijos sistema viename

3) „N-ONE Nbook Pro“ - dvigubo ekrano PC

4) „LDNIO“ - 140W, 5-ių jungčių įkroviklis

5) „DaranEner NEO2000“ - 2000W, 2073,6Wh portabili energijos stotelė

6) „GELEIPU DL28“ - dviejų krepšių 1700W karšto oro gruzdintuvė

Išsamiau

„Kadangi vamzdis buvo taip arti ultrareliatyvistinių sunkiųjų jonų susidūrimo taško, atsiveria unikali galimybė išbandyti monopolius beprecedentiškai dideliais magnetiniais krūviais — paaiškino eksperimento analizę atlikęs Aditya Upreti,. — Kadangi magnetinis krūvis išlieka, monopoliai negali suirti ir juos, manoma, sulaikė vamzdžio medžiaga. Taip galėjome pradėti paieškas būtent tokiam magnetiniam krūviui jautriu prietaisu“.

Nors nurašyta vamzdžio atkarpa buvo nusiųsta utilizuoti, mokslininkų hipotezė rodė, kad tai labiausiai tikėtina vieta Žemėje, kur galima aptikti magnetinį monopolį.

Paieškos buvo atliktos MoEDAL prietaisu, superlaidžiu magnetometru, kuriuo buvo skenuojamas vamzdis, ieškant sulaikytų magnetinio krūvio signatūrų. Nors monopolio pėdsakų aptikti nepavyko, eksperimento rezultatai atmetė lengvesnių, nei \(80 \frac{GeV}{c^2}\) (c – šviesos greitis) magnetinių monopolių egzistavimą. Dabar tai yra griežčiausi magnetino monopolio apribojimai.

 

Tyrėjų komanda planuoja paieškos diapazoną išplėsti ir pasitelkti visiškai kitas šios vis išslystančios elementariosios dalelės paieškos strategijas.

Tarptautinė mokslininkų iš Vokietijos, Kinijos ir JAV komanda neaptiko ir kol kas hipotetinės gravitono dalelės, tačiau labiausiai prisiartino prie šio tikslo. Sudėtingu, tris metus ruoštu eksperimentu jie aptiko elektronus, kurie elgėsi kaip gravitonai.


hightech.plus




(5)
(0)
(5)

Komentarai ()