Įdomiausios savaitės mokslo naujienos (2016–06–13) ()
Trumpas mokslo pasaulio savaitės sąvadas. Nutiko, žinia, daug daugiau, tačiau pateikiame tai, kas svarbiausia ir/ar įdomiausia.
Raktiniai žodžiai: kvantiniai kompiuteriai, suakmenėjęs anglies dioksidas, dvisluoksnė DNR informacija, 4 periodinės cheminių elementų lentelės naujokai, lazerinės senųjų Kambodžos miestų paslaptys, anglinių planetų gyvybė, informacijos paradoksai, ankstyva ir tiksli Alzhaimerio ligos diagnostika, išsėtinės sklerozės vaistų dilema, žalia šviesa prioritetinių genų inžinerijai
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
30 metų mokslininkai stengiasi sukurti universalų kvantinį kompiuterį, galintį išspręsti bet kokias skaičiavimo užduotis. Sėkmė lydėjo ne visus.
Islandijoje mokslininkai ir inžinieriai su klimato kaita kovoja, įterpdami anglies dvideginį giliai į vulkanines uolienas.
Anglies dvideginio emisijų vertimas akmeniu iš Earth Institute Vimeo.
Viskas, dėl ko jūs esate jūs, yra užkoduota DNR, bet iškelta hipotezė, kad svarbu ne tik pats genetinis kodas, bet ir mechaninis kodo susilankstymas jūsų ląstelėse. Olandijos mokslininkai patvirtino, kad šis antrasis informacijos lygis išties egzistuoja.
Metas atnaujinti periodinę lentelę. Keturiems naujai susintetintiems elementams suteikti pavadinimai ir dabar laukiama galutinio tarptautinės mokslininkų grupės, atsakingos už lentelės priežiūrą, patvirtinimo.
Archeologai Kambodžoje atrado daug, anksčiau niekur neminimų viduramžių miestų netoli nuo senovės šventyklų miesto Angkor Wat. Atradimai gali smarkia pakeisti įsivaizdavimus apie Pietryčių Azijos istoriją.
Mūsų Žemė susideda iš geležies branduolio, jį dengiančio silikatų sluoksnio ir plono vandens ir gyvybė šydo. Bet pirmieji susiformavę potencialiai gyvybei tinkami pasauliai galėjo būti visai kitokie. Naujas tyrimas rodo, kad planetų formavimosi Visatos jaunystėje metu, galėjo susidaryti anglies planetos iš grafito, karbidų ir deimantų. Astronomai tokius deimantų pasaulius galėtų aptikti, ieškodami reto tipo žvaigždžių.
Dr. Roberto Nagele iš Rowan universiteto osteopatinės medicinos mokyklos ir Durin Technologies, Inc., vadovaujama komanda paskelbė sukūrusi kraujo testą, kuriuo įvertinamas kūno imuninės sistemos atsakas ir Alzheimerio liga aptinkama ankstyvoje – vadinamoje nesunkaus kognityvino neįgalumo (mild cognitive impairment – MCI) stadijoje neprilygstamai tiksliai.
Tai siaubinga dilema: gydymas gali tave išgydyti arba nužudyti. Toks pasirinkimas kyla kai kuriems žmonėms, sergantiems sunkia išsėtinės sklerozės forma. Radikalus gydymo metodas, kai imuninė sistema ištrinama ir paskui atkuriama kamieninėmis ląstelėmis, sustabdė ligą 70% jį išbandžiusių žmonių.
Nors dar gali praeiti 5 metai ar daugiau, kol tyrėjai bus pasirengę išbandyti kontroversiškąją kenkėjų naikinimo ar pakeitimo technologiją lauko sąlygomis, Nacionalinių mokslo, inžinerijos ir medicinos akademijų komitetai paskatino tyrėjus, finansuojančias organizacijas, ir reguliavimo tarnybas nešvaistyti laiko ir ieškoti būdų spręsti šios genų prioritetizavimo (angl. gene drive) technologijos socialinius ir reguliavimo klausimus.
wakelet.com