10 įdomiausių savaitės mokslo naujienų (2016–09–26) (1)
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Sekmadienį, kylančias Kinijos kosmoso ambicijas ir prestižą mokslinėje bendruomenėje demonstruojančio projekto dalis, didžiausias pasaulyje radioteleskopas pradėjo stebėti žvaigždžių ir galaktikų, o gal ir nežemiškų civilizacijų skleidžiamus radijo signalus. Pekinas jau skyrė milijardus dolerių tokiems ambicingams projektams, o taip pat kariuomenės remiamai kosmos programai, anksčiau šį mėnesį paleidusiai antrąją Kinijos kosmoso stotį.
Toronto universiteto Donnelly centro mokslininkai sudarė pirmąjį atlasą, rodantį ląstelėje vykstančią genų sąveiką. Jis parodo, kaip tūkstančiai genų koordinuoja vieni kitų veiksmus ir visą ląstelės gyvenimą.
Australija yra ne visai ten, kur manote, kad ji yra. Nuo pastarojo GPS koordinačių patikslinimo, atlikto 1994 metais, Australija pajudėjo 150cm, praneša New York Times. Visi Žemės kontinentai plūduriuoja ant tektoninių plokščių, kurios pamažu slenka plastišku viršutinės mantijos sluoksniu.
Federalinė eismo saugumo reguliavimo komisija pirmadienį paskelbė oficialiai: šalies greitkeliai bus saugesni, jei daugiau automobilių save vairuos patys, o ne žmonės. Ilgai lauktame Obamos administracijos pareiškime dėl sparčiai besiplečiančios savivairių automobilių pramonės, žadama atidi priežiūra, bet kartu siunčiamas aiškus signalas automobiilių gamintojams, kad automatiniams automobiliams vartai atviri.
Nors gandai sklandė jau senokai, mokslininkai oficialiai pranešė apie lūtes su karčiais ir užfikuotą labiau patinams būdingą jų elgesį. Geoffrey D. Gilfillan iš Sussex universiteto Falmeryje, JK, su kolegomis stebėjo penkias karčiuotas liūtes Moremi Game rezervate Botswanos Okavango deltoje.
Klimatas pavojingai kinta, ir esame a atsakingi dėl didžiosios šių pokyčių dalies. Tai nėra prielaida ar politinė nuomonė – tai yra absoliučios daugumos klimatą tiriančių mokslininkų išvada, paremta kasmet besikaupiančiais tvirtais įrodymais.
Naujas tyrimas patvirtina, kad už Afrikos ribų gyvenančių žmonių genetinis palikimas praktiškai visiškai gali būti atsektas iki vieno seniai įvykusio žmonių pasitraukimo iš kontinento.
Chan Zuckerberg Iniciatyva (CZI) paskelbė apie naują ligų gydymo programą. CZI paskelbta dar gruodį, gimus dukrai Max. Organizacijai Markas per gyvenimą dovanos 99% savo Facebook akcijų arba ~$45 mlrd.
Pirmadienį JAV Maisto ir vaistų administracija patvirtino kontroversiškąjį vaistą, skirtą gydyti Duchenne raumenų distrofiją, retą susirgimą, neilgam likusiam gyvenimui prikaustantį berniukus prie neįgaliojo vežimėlio. Sprendimas priimtas po ilgų debatų, ar vaisto gamintojas Sarepta Therapeutics pateikė pakankamai įrodymų, kad jos vaistas eteplirsenas pakankamai efektyvus.
Tarptautinės energijos agentūros duomenimis, Kinija stato po dvi vėjo jėgaines kas valandą. Tai didžiausia pasaulyje turbinų montavimo programa, dvigubai lenkiati artimiausią varžovą, JAV. Visą metinis šalies energijos poreikio augimą visiškai patenkino vėjas.
wakelet.com