10 įdomiausių savaitės mokslo naujienų (2016–10–03) (0)
6. kambario temperatūros laidininkai įmanomi; 7. pirmykščio pasaulio naujienos; 8. pirmasis kvantinis fotoninis elektrinis etc. ; 9. SpaceX tarpplanetinė transporto sistema; 10. trys gimdytojai – vienas vaikas
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Atsakymas, kodėl šuo – geriausias žmogaus draugas, gali slypėti jų genuose, rodo naujas tyrimas. Mokslininkai teigia radę keletą genų, kurie, panašu, susiję su šunų polinkiu ieškoti žmonių pagalbos ir ryšio.
JAV Maisto ir vaistų administracijos leidimas naudoti naująją insulino sistemą I tipo diabeto žmonėms yra labai svarbus. Pirmojo tipo diabeto atveju kasa gamina mažai arba visiškai negamina insulino, tad žmonės turi jį leistis kelis kartus per dieną švirkštu arba naudoti pompą.
Istorinė ESA misija baigta, kaip ir planuota, susidūrimu su kometa, kurią Rosetta tyrė ilgiau nei porą metų..
Pavaišintos kamanės jaučia kažką panašaus į laimę ir dėl to elgiasi optimistiškiau. Paprastai apie emocijas galvojame kaip apie vidinius jausmus, bet Clint Perry iš Karalienės Mary universiteto šiuo klausimu turi daugiau ką pasakyti.
Naujoji vakcina galėtų apsaugoti nuo 88% iš žinomų gripo tipų ir taip sustabdyti kasmetinius žiemos gripo sezonus.
Superlaidininkai yra energijos efektyvumo šventasis gralis, Tačiau paprastai medžiagos superlaidžios būna tik temperatūrose, artimose absoliučiam nuliui (-273,152C). JAV Energetikos departamento Brookhaveno nacionalinės laboratorijos mokslininkia dar žingsniu prisiartino prie supratimo, kaip superlaidumą sukurti gerokai aukštesnėje temperatūroje