10 įdomiausių savaitės mokslo naujienų (2016–10–31) ()
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Brazilijos mokslininkai rengiasi į laisvę išleisti milijonus pakeistų moskitų, kad šie išnaikintų savo tolimus pusbrolius, platinančius tropines ligas. Vabzdžių metodas: have sex and then die. Britanijos firma Oxitec teigia, kad jos genetiškai modifikuoti moskitai spiesis su kitomis įprastomis uodų rūšimis, tokiomis, kaip Aedes aegypti, platinančiomis tokias ligas kaip Zika, denge, geltonąją karštinę ir chikungunya.
Jie poruosis su įprastų uodų patelėmis, kurios atves palikuonis, turinčius genetinį defektą, dėl kurio greitai nugaiš.
24 šalys ir Europos sąjunga penktadienį sutarė Antarkties vandenyne sukurti didžiausią pasaulyje jūsų parką. Jo plotas – 1,55 milijonai kvadratinių kilometrų. Rosso jūros parke komercinė žvejyba nebus vykdoma 35 metus. Žvejyba visiškai uždrausta 1,1 mln km² plote, tuo tarpu tyrimams skirtoje zonoje bus leidžiama sužvejoti šiek tiek krilio ir pjūklažuves. Mokslininkai ir aktyvistai pavadino sutarimą istoriniu jūrų gamtinės įvairovės saugojimo žingsniu.
Naujas tyrimas rodo, kad vyrams skirtos kontraceptinės injekcijos veiksmingos. Tyrėjai vis dar tobulina hormoninių kontraceptikų derinį, siekdami sumažinti švelnių ir vidutinio sunkumo nepageidaujamų poveikių, tarp kurių ir depresija bei kiti nuotaikos sutrikimai, riziką.
Tyrėjai, naudodami 3D spausdintuvą ir 6 naujus biorašalus, sukūrė „širdį luste”, kuri gali būti naudojama kaip gyvas organas vaistų tyrimams. Harvardo universiteto Wyss instituto bioinžinierių sukurtas įrenginys aprašytas šios savaitės Nature Materials.
Pasaulio laukinės gamtos populiacijos nuo 1970-ųjų sumenko 58%, teigiama ataskaitoje. Jos vertinimu, kad jeigu tendencija išliks nepakitusi iki 2020 metų stuburinių gyvūnų populiacijos gali sumažėti dviem trečdaliais. Labiausiai nukenčia ežeruose, upėse ir pelkėse gyvenantys gyvūnai. Nykimą sukelia žmogaus veikla, – gyvenamųjų vietų nykimas, prekyba laukiniais gyvūnais, tarša ir globali klimato kaita.
aprūpins elektra žalia
Tesla įkūrėjas ir direktorius Elonas Muskas nejuokavo, sakydamas, kad naujasis Tesla saulės stogas atrodo geriau už įprastą: saulės energiją renkantis stogas išties gerai atrodo. O sujungtas su nauju Powerwall akumuliatoriumi, galės aprūpinti energija namus.
techcrunch.comtechnologijos.lt
Dabar pramoniniai robotai dažniausiai programuojami atlikti vieną darbą labai tiksliai ir tvarkingai. Bet kaskart pasikeitus gaminiui, robotus tenka perprogramuoti iš pagrindų, o tam atlikti reikia laiko ir ekspertų. Naudodami mašininį mokymąsi, robotai gali persiprogramuoti patys. Tam naudojami dideli, kitaip gilieji, neuroniniai tinklai, kontroliuojantys robotų manipuliatorių judėjimą ir keičiantys elgseną, skatindami veiksmus, padedančius pasiekti galutinį tikslą, tarkime, tam tikro objekto paėmimą. Fanuc, vienas iš didžiausių pramoninių robotų gamintojų, paskelbė apie pradedamą bendradarbiavimą su Nvidia, lustų gamintoju iš Silicio slėnio, kuris specializuojasi dirbtinio intelekto sprendimų kūrime.
Tyrėjų teigimu, dirbtino intelekto sistemos teisingai nuspėjo Europos Žmogaus teisių teismo sprendimus. DI nuspėjo sprendimus 79% tikslumu, pasak tyriem dalyvavusio mokslininko.
Papua Naujosios Gvinėjos ir Australijos žmonės turi šiek tiek išnykusių žmonių giminaičių DNR. Naujas tyrimas rodo, kad ši DNR perimta ne iš neandertaliečių ar denisoviečių, bet iš trečios, anksčiau nežinotos hominidų rūšies.
Naujas tyrimas rado ryšį tarp žiūrėjimo į pernelyg daug asmenukių ir sumažėjusios savivertės ir pasitenkinimo gyvenimu.
Tyrimas parodė, kad dažnas žiūrėjimas į asmenukes – autoportretus, nufotografuotus išmaniaisiais telefonais ar skaitmeniniais fotoaparatais – paskelbtas socialiniuose tinkluose, pavyzdžiui, Facebook, yra susijęs su sumažėjusiu savęs vertinimu ir pasitenkinimu gyvenimu.
Termino „asmenukė“ (selfie) sukūrimas priskiriama girtam Australijos universiteto studentui, kuris 2002 metais paskelbė savo nubrozdintų, patinusių lūpų nuotraukas po kritimo savo draugo 21-ojo gimtadienio vakarėlyje. Tačiau dauguma žmonių skelbia selfius, kai jie laimingi ar linksminasi … ir, taip, kartais, kai būna girti
wakelet.com