10 įdomiausių savaitės mokslo naujienų (2017–05–29) ()
2. Saugiausia pramogų haliucinacija;
3. Dirbtinis Apple intelektas;
4. Jupiterio paslapčių verpetai;
5. Kodėl banginiai dideli;
6. Didžiausio teleskopo statybos;
7. Nauji vėžio stabdžiai;
8. Antieplepsinės kanapės vaikams;
9. Nemigos įtaka mokslui;
10. Mažiau pilkosios medžiagos – dažniau Facebook
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Astronomai stebėjo, kaip masyvi mirštanti žvaigždė turėjo atgimti kaip juodoji bedugnė. Stebima buvo bendromis Large Binocular Telescope (LBT), NASA Hubble ir Spitzer kosminių teleskopų pajėgomis. Tačiau žvaigždė užuot surengusi vaizdingą fejerverką, tiesiog tyliai pranyko. 25 Saulės masių žvaigždė turėjo sprogti kaip labai ryški supernova. Tačiau ji tik purkštelėjo ir beliko juodoji bedugnė. „Fiasko“ galėtų paaiškinti, kodėl astronomai retai mato masyviausių žvaigždžių supernovas – iki 30% tokių žvaigždžių kolapsuoja į JB be supernovos žybsnio.
Daugybė žmonių savo malonumui vartoja įvairias narkotines medžiagas. Kartais tai nėra susiję su priklausomybe - kai kurie lengvus narkotikus vartoja tik kai pasitaiko koks nors draugų susibūrimas ar šventė. Visgi, mokslininkai iki šiol nebuvo tikri, kurie iš laisvalaikio narkotikų yra saugiausi, todėl jie atliko tyrimą. Rezultatas nustebino net juos pačius.
Kaippranešama, Apple kuria specialų dirbtinio intelekto lustą, kuris vykdys su DI susijusias užduotis. Lustas, kuris gali būti pavadintas Apple Neural Engine, būtų naudojamas sudėtingoms veidų ir balsų atpažinimo užduotims, perkeldamas naštą nuo CPU ir taip pagerindamas Apple įrenginių veikimą ir baterijos tarnavimo laiką.
NASA Juno kosminis zondas Jupiterio šiaurės ir pietų ašigaliuose užfiksavo didžiulius ciklonus. Tai tik vienas daugelio netikėtų ir paslaptingų Juno mokslininkų komandos atradimų. Prie Tai pirmas į Jupiterį atvykusio Juno zondo priartėjimas prie planetos ašigalių. Dabar zondas skrieja aplink dujinę milžinę 53 dienų orbita ir kiekvieną kartą siunčia duomenis į Žemę.
200 tonų sveriantis ir krepšinio aikštelės ilgio mėlynasis banginis yra didžiausias kada nors gyvenęs gyvūnas. Dabar mokslininkai išsiaiškino, kodėl jis ir kiti banginiai taip išaugo.
sciencemag.orgtechnologijos.lt
Padėjus didžiausio pasaulyje optinio ir infraraudonųjų spindulių teleskopo kertinį akmenį, mokslas žengė dar vieną žingsnį visatos sandaros pažinimo link.
Itin didelio teleskopo (Extremely Large Telescope – ELT) pagrindinis veidrodis bus 39 metrų skersmens, o jame pirmą kartą panaudojama atmosferos turbulenciją ištaisanti adaptyvioji optika pakels ELT į naują lygį. ELT stovės ant Cerro Armazones viršaus, 3046 metrų aukštyje.
Johns Hopkins centro tyrėjų vadovaujama komanda atardo biocheminį signalizavimo procesą, nurodantį kompaktiškai susitelkusioms vėžio ląstelėms atsiskirti nuo auglio ir paskleisti ligą kitur kūne. Nature Communications publikuotame tyrime komanda taip pat pranešė, kad kombinuotas dviejų esamų vaistų vartojimas sutrikdo šį procesą ir gerokai sulėtina vėžio plitimą – metastazavimą.
Marichuanos augaluose esantis kanabidiolas sumažino konvulsijas vaikams, sergantiems sunkia ir dažnai mirtina epilepsijos forma, rašoma New England Journal of Medicine publikuotame tyrime.
Kanabidiolą vartojantiems vaikams konvulsiniai trauliai pasireiškė 23 procentiniais punktais rečiau, nei gavusiems placebo.
Tyrimas buvo randomizuotas, dvigubai aklas, su placebo kontrole – bet kokių naujų vaistų bandymo auksinis standartas.
Kanabidiolas, sutrumpintai CBD, yra vienas iš 80 aktyvių marichuanos kanabinoidų. Kitaip nei tetrahidrokanabinolas – THC, – apsvaigimo jis nesukelia.
Daugeliui nėra paslaptis, kad geras nakties miegas yra laimės ir darbingumo laidas, o prastai miegota naktis dienos darbingumą veikia neigiamai. Bet naujas tyrimas nustatė konkrečią smegenų sritį, atsakingą už naujus įgūdžius ir kuriai kenkia prasta miego kokybė.
Naujas tyrimas rodo, kad žmonių, dažnai tikrinančių Facebook savo išmaniajame telefone, smegenų srityje, susijusioje su atlygiu ir malonumu, sutelktiniame branduolyje, (lot. nucleus accumbens) paprastai būna mažiau pilkosios medžiagos.
wakelet.com