10 įdomiausių savaitės mokslo naujienų (2017–07–03) (12)
3. Muskas kasasi po Los Angdželu;
5. Olandiška meteorito istorija;
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Net jei tikite, kad Žemei 6000 metų ir dinozaurai laigė po pievas kartu su žmonėmis, galite atlikti tyrimus Didžiajame Kanjone.
Nacionalinio Parko tarnyba dėl gresiančio teisminio nagrinėjimo, leido kreacionistui Andrew Snelling rinkti pavyzdžius tyrimui.
Lygindami du 20-ies metų periodus – nuo 1960 iki 1979 ir nuo 1991 iki 2010, tarp kurių vidutinė temperatūra padidėjo 0,5°C, mokslininkai išsiaiškino, kad pailgėjo ir suintensyvėjo keli ekstremalių orų reiškiniai.
Verslininkas Elonas Muskas paskelbė, kad The Boring Company oficialiai pradėjo kasimo darbus po Los Angelesu. Muskas pranešė naujieną Twitter paskyroje, kur parašė, kad „Godot“, kasimo mašina, kurios pavadinimą įkvėpė Samuelio Becketto kūrinys, užbaigė pirmąją Pietų Kalifornijos metropolio tunelio atkarpą. Lig šiol nebuvo aišku, kiek laiko truks, kol Muskas įtikins miestą leisti vykdyti darbus už SpaceX leidimosi platformos Hawthorne ribų.
Didžiausias pasaulyje kada nors atliktas lauko bandymas parodė, kad plačiai naudojami insekticidai blogina naminių bičių kolonijų išgyvenamumą, o taip pat kenkia laukinėms bitėms.
Tyrimai taip pat parodė kelių pesticidų sukuriamą toksišką „kokteilio efektą“.
Šis tyrimas pateikia kol kas svariausius įrodymus, kuriuos reguliuotojai galės panaudoti sprendimams prieš neonikotinoidus, įskaitant ir ES, kur šį rudenį turėtų įsigalioti visiškas jų draudimas. Kol kas ES draudžiamas insekticidų naudojimas augalų žydėjimo metu.
Nyderlandų mokslininkai pirmadienį šventė meteorito atradimą. Tai tik šeštas per porą šimtmečių Olandijoje rastas 4,5 mlrd. metų senumo meteoritas, kuris gali padėti atskleisti mūsų Saulės sistemos gimimo paslaptį.
Naujosios Meksikos universiteto astronomams pirmą kartą pavyko stebėti ir išmatuoti dviejų supermasyvių juodųjų bedugnių, esančių už milijonų šviesmečių nuo Žemės, orbitinį judėjimą - šiam atradimui prireikė daugiau nei dešimtmečio.
Paaiškėjo, kad jėga, trumpam sulipinanti molekules, turi ir atstumiančią pusę, net kai jos nėra suglaudžiamos.
Britų Kolumbijos universiteto vandenynų ir ževybos instituto bei Vakarų Australijos universiteto Sea Around Us iniciatyvos tyrėjai išsiaiškino, kad pastaruosius dešimt metų beveik 10 procentų pasaulyje sugaunamų žuvų brokuojamos dėl prastos žvejybos praktikos ir netinkamos vadybos. Tai atitinka 4500 olimpinių plaukimo baseinų žuvų išmetimą kasmet.
Įprastai manoma, kad skysto vandens molekulės išsidėsčiusios ir juda netvarkingai ir jų savybės susivienodina. Tačiau Stockholmo universiteto mokslininkai atrado dvi skysto vandens fazes, kurių struktūra ir tankis smarkiai skiriasi. Eksperimentinių tyrimų rezultatai remiasi tyrimu rentgeno spinduliais ir publikuoti Proceedings of the National Academy of Science (US).
Šis oranžinis burbulas yra šalia esančios žvaigždės Betelgeizės atvaizdas, gautas Atakamos radioteleskopu (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array – ALMA). Žvaigždės paviršius ALMA stebėtas pirmą kartą ir gautas didžiausios raiškos Betelgeizės atvaizdas.
wakelet.com