Įstatymų painiava ir biurokratija užkniso negyvai: Silicio slėnio turtuoliai statys plaukiojantį miestą, kuriame galios tik minimalūs įstatymai (Video)  (17)

Tikėdamiesi išsivaduoti iš šiuo metu galiojančių ir dažnai eksperimentus bei inovacijas ribojančių įstatymų, grupė Silicio slėnio turtuolių planuoja statyti didžiulį plaukiojantį miestą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pirminė šios plaukiojančios salos idėja kilo dar 2008 metais vienam iš PayPal įkūrėjų Peter’iui Thiel’ui ir programuotojui bei pokerio žaidėjui – Patri Friedman’ui.

Judviejų teigimu, dėl liberalaus požiūrio ir minimalaus teisinio reguliavimo atsirastų pagrindas pasauliniam mokslo ir technologijų šuoliui.

Sala sukurs unikalias galimybes akvakultūros, vertikalaus ūkininkavimo, energetikos, medicinos, nanotechnologijų, informacinių technologijų ir kitų sričių moksliniams ir inžineriniams tyrimams – taip rašoma projektą pristatančiuose leidiniuose.

Nors sala turėtų paklusti tarptautiniams įstatymams, vidinė įstatyminė jos bazė ir reguliavimas būtų absoliučiai minimalūs. Tai leistų vykdyti mokslinius tyrimus išvengiant daugybės šiuo metu įvairiose šalyse egzistuojančių biurokratinių kliūčių.

Plaukiojantis miestas turėtų įsikurti šalia Prancūzijos Polinezijos. Jis turėtų būti sudarytas iš dešimčių 50 metrų ilgio ir tiek pat pločio tarpusavyje sujungtų platformų. Šios galėtų išlaikyti trijų aukštų pastatus, biurus, parkus ir mokslininkų gyvenamąsias patalpas. Vien pradiniame etape, saloje turėtų reziduoti ne mažiau nei 250 žmonių.

Šiuo metu jau yra pasirašytas susitarimas su Prancūzijos Polinezijos vyriausybe, kuri neprieštarauja šalia jos įsikursiančio plaukiojančio miesto idėjai. 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(62)
(1)
(61)

Komentarai (17)