10 įdomiausių savaitės mokslo naujienų (2017–10–02) ()
2. Elono Musko planai;
3. Tas aliuminio lengvumas;
4. Pabudimas po 15 metų;
5. Naujausia seniausia gyvybė;
6. Susieti telekomunikacijų fotonai;
7. Cheminis embrionų DNR raidžių taisyma;
8. Išmaniosios tatuiruotės;
9. Smegenų atradimas;
10. Visos Indijos elektrifikacija.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Dabartinės Pietų Afrikos teritorijoje prieš beveik 2000 metų gyvenusio berniuko genomas mokslininkams padėjo nustatyti, kad žmonės, kaip atskira populiacija atsirado anksčiau, nei įprastai manoma, prieš
Elono Musko svajonės didelės. Adelaidėje šiandien (09-29) vykstančiame Tarptautiniame astronautikos kongrese Muskas paskelbė SpaceX planus apie didžiulę naują raketą, kuri, jo teigimu, 2022 skris į Marsą ir paskui galbūt teiks greitas keliones apie Žemę.
newscientist.comtechnologijos.lt
Aliuminis pasižymi daugybe naudingų savybių – jis yra laidus elektrai, lydosi žemoje temperatūroje, sudaro labai tvirtus lydinius, nerūdija ir, svarbiausia, yra labai lengvas (2,7g/cm³). Šiek tiek kitaip išdėliojus jo kristalinės gardelės atomus, galima sukurti ir dar tris kartus lengvesnę (0,6g/cm³) jo alotropinę atmainą, kuri neskęstų vandenyje.
Prancūzas, 15 metų praleidęs vegetatyvinėje būsenoje, atgavo kai kuriuos sąmoningumo aspektus, kai gydytojai panaudojo smegenų stimuliavimo per kaklo nervą techniką.
newscientist.comtechnologijos.lt
Gyvybės užuomazgos Žemėje tikriausiai egzistavo jau prieš 3,95 mlrd. metų, kai mūsų dar jauną planetą bombardavo kometos ir joje beveik nebuvo deguonies, paskelbė mokslininkai.
Pirmą kartą pavyko priversti kvantinį tašką spinduliuoti susietus fotonus energijos atžvilgiu efektyviausiame, šviesolaidiniam ryšiui naudojamame С-diapazone. Autorių, Štutgarto universiteto fizikų straipsnis publikuojamas Applied Physics Letters žurnale.
Sun Yat-sen universiteto komanda, naudodama bazių redagavimo techniką, ištaisė vieną klaidingą raidę trijų milijardų raidžių ilgumo mūsų genetiniame kode. Jie pakeitė laboratorijoje sukurto embrioną, pašalindami beta-talasemiją sukeliančią mutaciją. Embrionas nebuvo implantuotas. Komanda teigia, kad šiuo būdu vieną dieną bus galima gydyti įvairias paveldimas ligas.
Harvardo ir MIT tyrėjai sukūrė išmanų tatuiruočių rašalą, galintį rodyti sveikatos būklę, keisdamas spalvą. Taip jis galėtų parodyti atletui, kad jam yra dehidratacija, ar serganiems diabetu – cukraus lygio kraujyje padidėjimą.
Profesoriaus Nicolas Bazano vadovaujami Naujojo Orleano LSU Health tyrėjai atrado naują smegenų molekulių klasę, sinchronizuojančią tarpląstelinę komunikaciją ir neurouždegiminį/imuninį atsaką į sužeidimą ar ligas. Elovanoidai (ELV) yra bioaktyvūs cheminiai kurjeriai iš labai ilgų omega-3 polinesočiųjų riebalų rūgščių grandinių (VLC-PUFA,n-3). Jos išsiskiria, kai ląstelė pažeidžiama ar jaučia stresą. Žinos apie juos padės geriau suprasti smegenų sveikimą po insulto, Parkinsono ar Alzheimerio ligų.
Indijos premjeras Narendra Modi pirmadienį pradėjo $2,5 mlrd vertės projektą, pagal kurį iki 2018 metų galo elektra turėtų būti pajungta visiems namų ūkiams. Daugiau nei 40 milijonų namų ūkių – maždaug ketvirtadalyje šalies - dar nėra elektros ir prie tinklų tebėra neprijungti maždaug 300 milijonų iš 1300 milijonų Indijos gyventojų. Valstijos elektrifikaciją turės baigti iki 2018 metų gruodžio ir vyriausybė nustatys, kam elektra bus prijungta nemokamai.
„Iš skurdžių piliečių namų ūkių mokestis už prijungimą nebus imamas,“ sakė Modi projekto pradžios renginyje.
wakelet.com