Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Benediktas 2020-10-08 23:11
O saulės baterijoms arba cmos negali buti pritaikyta?
HardAxe 2020-10-09 00:37
130% efektyvumo saules baterija (Y) jamam!
Cmos turbut perdaug triuksmautu?
punktyras 2020-10-09 08:00
Abejoju, kad tokie energingi fotonai cmos pasiekia.
Kaip suprantu, čia „prikolas“, kad, grubiai tariant, vienas fotonas sukuria daugiau negu vieną elektroną. Energijos dėsnio niekas neatšaukė, todėl logiška manyti, kad toks efektyvumas įmanomas UV bangų ruože, kur vienas fotonas turi daugiau energijos, nei reikia viena elektronui išlaisvinti iš silicio gardelės nelaisvės. Kitu atveju šis perviršis būtų panaudotas šildyti aparatą, o dabar jis panaudojamas naudingai.
Fotoelementams gal praverstų, bet reikėtų sukurti nanostruktūrą, kas tikrai nebūtų pigu.
HardAxe 2020-10-09 14:53
Stogam aišku ne. Gal net ne palydovam, jiem nesvarbu vieta. Bet kokiam marsaeigiui būtų nerealu tokio lygio baterijos. Ar tie patys zondai galėtų toliau nuskristi be radiaktyvios baterijos.
immortallt 2020-10-09 17:25
Šiaip kur matau saulės elementams žemėje plėstis - tai ne efektyvume, o integravime į langus, fasadų dangą ar pan., kad tai pakeistų kurią nors iš statybos eigų, nepridėtų papildomų kaštų įrengiant, leistų pasiekti pakankamai didelį energijos kiekį, kad tarkime 80 kv.m. namas turėt 5 kW saulės elementų su 90% efektyvumu atitikmenį, ir pačios medžiagos nebūtų daug brangesnės nei dabartinė visa įranga. Šiuo metu tvirtinimo elementai ir darbas kainuoja apie trečdalį elektrinės kainos, na ketvirtadalį, jei renkiesi itin aukštos kokybės įrangą.
punktyras 2020-10-10 18:22
Na, taip, Marse daugiau UV, turėtų labiau praversti.
Zondų nuskrendamas atstumas nepadidėtų smarkiai, nes vis viena prie Urano ar Neptūno jau labai silpnai Saulutė spigina. Tokio elemento efektyvumas tiek kartų nepadidėtų, kiek susilpnėtų Saulės energijos srautas.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Juodojo silicio fotodetektorius viršija 100% efektyvumo ribą ir – o kaip be to!? – šokiruoja mokslininkus