Aukštosios mokyklos padės diplomuotiems bedarbiams (0)
Aukštąjį išsilavinimą turintys bedarbiai galės pasinaudoti tik jiems skirta kvalifikacijos kėlimo programa, kad šiuo nedarbo metu neprarastų specialybės įgūdžių ir įgytų naujų kompetencijų, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Lietuvos darbo birža, bendradarbiaudama su Švietimo ir mokslo ministerija, pasirašė mokymų finansavimo sutartis su šešiolika aukštųjų mokyklų. Numatoma, kad iki 2011 m. pabaigos atnaujinti žinias ir įgyti papildomų kompetencijų universitetuose ir kolegijose galės per tūkstantį darbo netekusių diplomuotų specialistų, teigiama ministerijos pranešime.
Galimybę kelti kvalifikaciją bedarbiams, turintiems aukštąjį išsilavinimą, šiuo metu sudaro Kauno technologijos, Klaipėdos ir Mykolo Romerio universitetai ir 13 kolegijų, iš viso siūlantys 240 studijų programų. Aukštosios mokyklos kviečia pasirinkti tarp įvairiausių sričių – nuo apskaitos, kompiuterijos, logistikos, verslo organizavimo ir verslo užsienio kalbos iki teisės pagrindų, finansų valdymo, slaugos, kaimo turizmo ir ekologinės gamybos. Mokymų trukmė sieks nuo 2 mėnesių iki 2 metų.
Aktyvus regioninių aukštųjų mokyklų dalyvavimas sudarys galimybę kvalifikaciją tobulinti kuo arčiau savo gyvenamosios vietos. Sutartys dėl bedarbių mokymų pasirašytos su Alytaus, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių valstybine, Šiaurės Lietuvos, Utenos kolegijomis, taip pat Kauno, Kolpingo, Kauno miškų ir aplinkos apsaugos inžinerijos, Vilniaus ir Klaipėdos valstybine kolegijomis, Klaipėdos aukštąja verslo mokykla ir V.A. Greičiūno aukštąja mokykla.
Švietimo ir mokslo ministerija kreipėsi į Lietuvos darbo biržą siūlydama, kad į mokymus būtų įtraukta ir daugiau aukštųjų mokyklų. „Dabartinėje ekonominėje situacijoje svarbu, kad bedarbių perkvalifikavimo bei kvalifikacijos tobulinimo sistema būtų kuo lankstesnė, pasiūlant visą įvairovę studijų modulių. Pažymėtina, kad kvalifikacijos tobulinimo programose būtinas elementas yra praktikos. Tikėtina, kad bent dalis bedarbių jau besimokydami galbūt susiras darbą, – pranešime cituojama švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė. – Džiaugiamės bendradarbiavimu su Lietuvos darbo birža ir tikimės, kad programų pasiūlos ir atrankos mechanizmas ateityje tobulės. Numatome šia patirtimi pasinaudoti, plečiant mokymosi visą gyvenimą galimybes bei rengiant finansavimo modelius turinčių darbą specialistų kvalifikacijos kėlimui ar perkvalifikavimui“.
Lietuvos darbo birža ruošiasi pasirašyti sutartis su dar 8 universitetais ir 7 kolegijomis, įtrauktomis į švietimo ir mokslo ministro patvirtintą kvalifikacijos tobulinimo programų sąrašą. Planuojama, kad į mokymus iš viso įsijungs 31 aukštoji mokykla – 11 universitetų ir 20 kolegijų, o aukštąjį išsilavinimą turintys bedarbiai galės rinktis iš 380 programų.
Aukštąjį išsilavinimą turintys bedarbiai, norintys tobulinti kvalifikaciją, dėl galimybių studijuoti turėtų kreiptis į savo teritorinės darbo biržos konsultantus. Jie kiekvienam besikreipiančiam individualiai padės išsirinkti tinkamiausią kvalifikacijos tobulinimo programą, sakoma pranešime.