Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Sloth 2011-01-25 15:16
visiška tiesa, konspektus rašytus ranka įsimenu žymiai geriau negu tuos, kuriuos rašiau į pc. Visa bėda ta, kad ranka rašyt taip greitai, kaip pc nesugebu, todėl naudingumo koeficientą paskaičiavus dar įdomu, kas ką atsvertų
Kuo toliau, tuo labiau prieinu išvadą, kad pc visapusiškai kenkia protiniams gabumams. Aišku, tokių problemų nekiltų, jei jis būtų naudojamas pagal paskirtį. Na, kad ir kaip ten būtų, po gero dešimtmečio jau pilnai matysime realiai "kompiuterių kartos" ypatybes
Aklas 2011-01-25 15:36
kazkada gudziais laikais kai kompiuteriai buvo tik dideles skaiciavimo spintos is matematikos mokytojos irgi girdejau, kad skaiciavimo masineles menkina protinius sugebejimus. Tame tiesos aisku yra, nes reikiamas rezultatas pasiekiamas greiciau, efektyviau.
ligonis 2011-01-25 16:39
rasai ranka - nuolat kartoji ta forma ir atsimeni geriau, geresne asocijacija.
rasai klaviatura - nuolat naudoji erdves suvokima, nors greiciau rasai nesugebi taip greit mokytis tu formu ir atpazinimo.
pasekoje aktyvuojami visiskai skirtingi gebejimai. 2 atveju greiciau ir labiau erdvei orietuotis sugebi(svarbesnis dalykas, nei sugebet atpazint linijas kuriu naudojimas vis mazeja)
taippat drasiai galima pasakyt: knygu skaitymas mazina protinius sugebejimus. 5 menesius zmogus praskaites bus primirses apie motorinius gebejimus - issiderins judesiai, sumazes protiniai gebejimai vienoi daly.
esme tame, kad negalima taip drasiai sakyt, kad blogiau istyrus tik viena maza dali.
Sloth 2011-01-25 16:47
Raštas bei knygos kaip ir minėjai, tikrai gali pakenkti erdviniam suvokimui, bet jos labai didiną sugebėjimą susitelkti ties viena problema, žiūrėti į ją iš įvairių pozicijų. Atsiranda susitelkimas ir susikaupimas. Aišku, imdamas plačiai, erdviau, tu gali atrasti netyčia tai, kas padės esamai problemai surasti sprendimą, tačiau vėlgi, jei trūksta susitelkimo, apčiuopęs tą reikalingą detalę tu gali lygiai taip pat ją pamesti. Visgi savo pirmam poste praleidau vieną žodelį, ne pc kenkia protiniams gabumams, o pernelyg didelis laiko prie pc praleidimas.
Be to, ligoni, ne tik knygos ir raštas blogina monitoringą, jį blogina bet kokia veikla susijusi su išlikimu vienoje padėtyje ilgą laiką, ar tai būtų pc, ar tai būtų knygos. Lygiai taip pat už kėdžių ir slenksčių kliūna ir kompiuterastai ir knygagraužiai
mobilunkas 2011-01-25 17:11
bet tai juk logiska, taip pat kaip ir bandant nueit 100 km raumenys labiau issitreniruoja nei nuvaziuot 1000 km. kuo daugiau zmogaus kuno ijungiama i tam tikra procesa tuo didesne atmintis to proceso islieka, n a ir tobulejimas vyksta
Indigo89 2011-01-25 17:18
Tuoj bus tyrimas "Nustatyta, jog zmones, kurie treniruojasi zaisti krepsini sporto saleje, pataiko geriau negu tie, kurie zaidzia krepsini prie kompiuterio. Si netiketa atradima geriausi amerikos mokslininkai paskelbe mokslo zurnale "Discovery". Manoma, jog smegenyse kazkas persijungia zaidziant krepsini realiai, kad leidzia jiems geriau pataikyti, nors ir zaidzianciu kompiuteriu krepsini taiklumas kompiuteryje yra didesnis.". Tiesiog atsiveria akys perskaicius toki straipsni, i pasauli pradedi ziureti kitomis akimis.
hostgator 2011-01-25 17:59
Žiūriu, kad technologijose straipsnisu pradėjo rašyti CAPTAIN OBVIOUS.
CAPTAIN OBVIOUS STRIKES AGAIN!!!
kionig 2011-01-25 19:31
Nepatinka, tai p3,14zdink kur geriau arba EN. Nei tu moki uz publikuojama turini nei ka, taip kad nevaidink cia kapitoniju nuozmiuju.
immortallt 2011-01-25 20:30
Viskas paprasta, ta pacia minti rasau 2x ilgiau, todel 2x ilgiau (arba net dar daugiau, nes priklauso nuo rasymo tempo) tu apie tai galvoji
i74s 2011-01-26 02:21
nebus skaitytoju nebus ir pinigu
Vyskupas 2011-01-26 08:54
Bet kokia technologija atneša ir anudos ir tuo pačiu kažką sumenkina, čia kaip ir nėr vaistų be šalutinio poveikio. Pritariu tai minčiai jog rašydamas ranka konspektą tikrai geriau atsimeni, nors nepasakyčiau jog rašymas o ne copy/paste kompiuteriu būtų labai ženkliai davęs mažiau naudos, gal nemoku taip greit spausdint, tad susitelkimas į rašomą mintį būdavo panašus. O abiejuose matau savų pliusų, rašant ranka žymiai paprasčiau yra braižyti schemas, ar piešinius, rašant kompiuteriu paprastesnis redagavimas.
Kita vertus universitetuose tas sėdėjimas ir konspektavimas dėstytojo minčių, ar dažniau elementariausios knygos yra mano nuomone vistiek laiko užmušimas, kaip pagrindimas būtų, jog informacijso kiekis didelis, bet rašymas gaunasi automatizuoats nespėjant išanalizuoti minties, vien tam kad spėt užsirašyt sekančią, tuo tarpu žymiai mažesnis bet konkretesnis informacijos kiekis pateikiamas skaidrėse leidžia ir viską suvirškinti ir tuo pačiu apmąstyti.
O šiaip tikriausiia geriausiai įsimintumėm apskritai jei grįžtumėm į akmens amžių ir viską bandytumėm iškalt uolos paviršiuje, nes tada prie vieno objekto tektų praleis pora valandų
Vyskupas 2011-01-26 08:56
p.s. Straipsnis primena tų nusenusių dėstytojų politiką, kaip antai mums geodeziją 21 amžiuje siūlydavo braižyti su tušu ir plunksnakočiu, kur dėl grubesnės klaidos keletą valandų ar net keliolikos darbą reikėtų perdaryti, tuo tarpu braižydamas autocad programa tu mokytumeisi tiek tą pačią geodeziją tiek kompiuterinį raštingumą..
Nerkashis 2011-01-27 13:15
Visada darydavausi "špurges". Turbūt todėl, kad negaliu pasigirt gera atmintimi. Kitam gi užtekdavo perskaityt kartą ir jau atsimindavo. Retai jomis pasinaudodavau. Tik būdavo psichologiškai ramiau, kad va turiu atsarginį planą jei ko nemokėsiu.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Kodėl parkeris geriau nei klaviatūra?