Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Skeleton 2012-01-17 02:41
Ten viskas... labai sudėtinga
Riba maisto talonams (Food Stamps) skaičiuojama pagal pajamas vienam šeimos nariui ir priklausomai nuo gyvenamojo regiono. Jeigu šeimoje dirba tik tėvas ir turi krūvą vaikų, tai teoriškai gali gauti paramą ir su neblogomis pajamomis.
Pakankamai įdomus JAV ir Europos palyginimas:
http://www.timbro.se/bokhandel/pdf/9175665646.pdf
Trumpai tiems kas tingi skaityti ilgą tekstą: dauguma JAV oficialių "skurdžių" pagal realų gyvenimo lygį (gyvenimui naudojamus daiktus) Europoje būtų tipiški vidutinės klasės gyventojai.
nondescript 2012-01-17 02:42
Aukštasis išsilavinimas tau duoda dviratį, bet turi pats išmokti juo važiuoti ir tai yra ilgalaikė investicija, todėl ji atsiperka ne iš karto... Aišku gali dirbti stroikėse už kelias štukas, bet ar norėsi dirbti tokį darbą likusį gyvenimą, kai baigęs aukštąjį, nors ir pradėdamas nuo varganų kelių šimtų, galėtum prasiskinti kelią, kaupdamas patirtį, rekomendacijas ir t.t. Nors aišku daug priklauso nuo pačio žmogaus sugebėjimų ir kiek jis į tai įdeda pastangų.
Monteiro 2012-01-17 04:32
Apie amerikiečių neprasimaitinimą net bloga pasidarė. Nejau amerika taip nusigyveno, kad netgi net negali būti pakankamai storas?
Apie aukštąjį išsilavinimą mokykloje susiformuoja perdaug ambicinga nuomonė. Reikia suprasti, kad jį pabaigus tau niekas ant lėkštutės gero gyvenimo nepadės. Jeigu esi gabus ir talentingas galima apsieiti ir bejo. O šiuo metu tai yra tarsi valstybės busimų valstybės mokesčių mokėtojų kepykla. O taip sakau todėl, kad didžioji finansuojamo mokslo dalis yra socialinės studijos, o abiturientai pabaigę šias studijas gauna tik paprastus darbus ir tikriausia su vis dar mokykloje likusiomis ambicijomis, kad kažkas atneš tą įsivaizduotą lėkštutę. Žmonėms ir valdžiai reikia suprasti, kad reikia investuoti į technologinį mokslą. Sunku pasakyti kokiomis priemonės, bet reikia pakelti technologinį mokslą į kitą lygį, kuriame nesustotų daugumą tų, kuriems reikia rinktis ar išvažiuoti į užsieny ar dar 4 metelius už tėvelių pinigus pasitūsinti. Kuo daugiau gabių studentų bus technologai ir su jau Lietuvoje iškeptais vadybininkais ir ekonomistais darys verslą ir gamins prekes ir kurios ištikrųjų bus pridėtinės vertės prekės ir kurias bus galima eksportuoti į kvailų žmonių perpildytas vakarų šalis.
Vytax 2012-01-17 08:33
Viskas labai priklauso nuo darbo rinkos situacijos. Kai į vieną darbo vietą pretenduoja 50 ar daugiau darbuotojų, tai kiekvienas popiergalis svarbus, kiekvienas diplomas, kiekvienas sertifikatas, kiekviena darbo patirtis ar rekomendacija. Nes paprasčiausiai įsidarbindamas konkuruoji su tais 50.
O jei situacija bus tokia, kad darbdaviai nebegalės rasti darbuotojų. Tai visas ratas apsisuks. Darbdaviai gaudys bet ką kas tik turi motyvaciją dirbti.
Aišku visada bus tam tikrų sričių kur auštasis tos srities mokslas bus minimali sąlyga dirbti. Taip pat ir labiau kvalifikuoti darbuotojai visada uždirbs daugiau, o aukštasis mokslas yra vienas iš kvalifikacijos komponentų.
Impintinas 2012-01-17 10:23
Teisingai.
Jau kuris laikas kalbama, kad universitetinio mokslo vertė krenta, nes reikia diplomo ir tokiem darbam, kuriems anskčiau nerekėjo. Taip gaunas, kad turėdamas diplomą galiu dirbti tą, ką anksšaiu dirbdavo nediplomuotas žmogus.
Man rodos, čia apie tai kalba (yra subtitrai LT, RU ir kt.,jei reikia)
http://www.ted.com/talks/ken_robinson_s ... ivity.html
Skeleton 2012-01-17 10:53
Dėl aukštojo mokslo nuvertinimo buvo teisingai pastebėta.
Dabar Lietuvoje aukštąjį mokslą baigia visiški tuščiagalviai, tai darbdaviai nebaigusį aukštojo mokslo laiko visišku avinu. Galų gale kokiu durniumi reikia būti, kad nebaigtum lietuviško aukštojo mokslo.
Tai ir sustoja visiški avinai bet kur mokytis, tempia mokymo lygį žemyn...
Impintinas 2012-01-17 11:28
Kad visam pasauly ta pati tendencija.
Nieko, kai sistema visai nebeveiks, tada jau bus sugalvota, kaip ją pakeisti. Žmonės dar ne iš tokių padėčių išsisuko
kurmis 2012-01-17 12:00
Tik jau nereikia gerai labai jau išaukštinti tą diplomą. Aišku, medicinoje, teisėje jokių išimčių negali būti "be diplomų".
Yra labai gabių ir talentingų auksarankių inžinierių ir be diplomo. Jie patys moka tobulėti. Užsienyje užtenka kursus baigti ir gauti leidimą/licenziją/atestatą. Kad atestuotas esi ir pirmyn rodyk savo sugebėjimus. O pas mus pagrinde darbdaviai yra tarybinio mąstymo bent jau dauguma, įsikabinę į tą "popierių".
Visokie apsimetėliai ir šarlatanai su diplomu labai greitai atsijojami per banduomuosius laikotarpius.
Sarunas 2012-01-19 11:08
Uoj ble... kabinėjimasis prie žodžių. Neprašiau „...gali visus KITUS kriterijus atitikti...“ o iš praktikos galiu pasakyti, magistro diplomus daug kas gauna ne mokydamiesi, o panaudodami darbe išmoktas jau žinias... tai koks logiškas paaiškinimas tam gali būt? Neužtektų sertifikatų reikalavimams?
- 2012-01-19 11:50
Ne visose magistrantūros studijose gali gauti diplomą, naudodamasis vien tik darbinėmis žiniomis.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Diplomas negarantuoja sotaus gyvenimo?