Užsienyje studijuojanti lietuvė: Lietuvoje man nepatiko mokymo sistema ir dėstytojų politika

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Arthuras 2012-12-21 18:44
literatūros) ir dar gabūs konkrečiam dalykui. Neužpildytumėm net vieno universiteto tokiais... Neveiktų išvis universitetai turbūt. Kol kas tokių nežinau net, ar pažįstu. Nors mano draugų, pažįstamų ratas labai įvairus ir yra gabių žmonių. Būtent todėl ir turi būti žmogus lavinamas toliau universitetuose. Aišku, ne fiktyviai, o realiai.
jonasas 2012-12-21 18:45
nu domiuos dbr ten apie ta universiteta ju svetainej. galetum gal jo paklaust apie stojimo reikalavimus arba duot jo email?
edragon 2012-12-23 20:55
Labai nustebau, kad tiek daug komentarų po tokiu straipsniu, nes man jau baigia jie įgristi, bet pasirodo, čia taip tik man... Įdomūs čia komentarai... Didžiausia nesąmonė, kurią perskaičiau "Jei jau studijuot užsienyje - ten pasilikt ir dirbt". Nežinau, mano universitete kitataučių tikrai daug, mano kurse daugiau nei pusė, bet nepasakyčiau, kad visi nori pasilikti UK. Juolab, kad galimybių visokių pilna, tarkim Google workshop'us pas mus kasmet rengia, yra kompanijų siūlančių praktikas ir JAV, ir šiaip Europoje, šiek tiek globalesnis mąstymas jaučiasi. Nežinau kaip kituose universitetuose, bet netgi ir be šito privalumo, vis tiek lieka tas, kad susipažįsti su kita kultūra. Ir su žmonėmis iš viso pasaulio! Man čia atrodo šiek tiek vertingesnis dalykas, nei tarkim sociologija, kurią fizikai VU turi mokytis.
Arthuras 2012-12-24 21:59
Jei iš tikrųjų yra noras susipažinti su kitataučiais, be problemų tą galima padaryti turistaujant, keliaujant, savanoriaujant ir t.t. Galų gale, paimkime tą pačią UK. Su kokia kultūra ten gali susipažint?.. Su įvairių kultūrų miksu, nebent. Azijiečiai, juodaodžiai, Rytų europiečiai... Gal smagu būtų pirmus metus, bet po to atsibostų IMHO.
blizzard 2012-12-24 22:13
Na matot viskas prie esamos situacijos prisideda žinoma lėšų trūkumas ko gero didžiausia problema, bet aš pvz nebuvau girdėjęs apie tokius studentui aktualius dalykus kaip asmeninis kuratorius, dabartiniai grupės kuratoriai praktiškai savo pareigų neatlieka ir tie studentai net nežino jų kaip kuratorių pareigų, jeigu jau kokių problemų kyla tai tada jau ir einam klausti pas juos pagalbos, o realiai tai tik papildomas etatas ant popieriaus.. Šaunu kad studentai yra mokomi kaip mokytis, dažnas mano grupiokas nesugeba iš teksto atsirinkti svarbios informacijos, gavęs teoriją iš kurios turi mokytis ją skaito visą ir net nebando ieškoti svarbiausių dalykų iš kurių bus egzamino klausimai. Todėl tenka rinktis nusirašymo kelią, aišku nesakau, kad jeigu jie mokėtų išsirinkti reikiamą informaciją tai nenusirašinėtų, bet yra kaip yra.. Na o kalbant apie dėstytojus, aš asmeniškai mokausi ne tokioje ir didelėje mokymo įstaigoje, tačiau joje per trejus metus turėjau turbūt vienintelį dėstytoją kuris suprato kas tai per darbas, ko studentams reikia iš dėstytojo, ar kaip dėstytojas turi dirbti. Dauguma dėstytojų dirba tik dėl užmokesčio ir nesistengia ką nors aiškinti studentui ar jo mokyti, tiesiog pateikia teoriją ir viskas. Vienu žodžiu mūsų mokymo sistema dar gilioj duobėj kad ir kaip žiūrėsime ir tas jaučiasi ne vien vadovėlių senume ir čia ko gero pati mažiausia problema visos sistemos. Aišku šios problemos susija ir su darbo rinkos problemom, kuomet kas antras tautietis turi aukštojo mokslo diplomą ir kas antras vaikas nori studijuot universitete, tai automatiškai ir tas mokymo lygis krenta ir diplomo vertė krenta, valstybė yra viena visuma ir kiekvienas dalykas susiveda į ją viskas tarpusavyje yra susiję..