Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
cower 2012-12-31 09:27
Lietuviu kalbos privalomasis egzaminas irgi absoliuti nesąmone. Jeigu mokytojai per lietuviu kalbos egzamina nebutu "nepastebeje" mano keletos klaidu mokyklos nebuciau baiges... ir tai tik ketvirta gavau.. taigi yra toks sutrikimas kai zmones savo klaidu nemato "dislekcija"... ir nieko cia nepadarysi...
punktyras 2012-12-31 09:36
O ką bendro turi tamstos sutrikimas su lietuvių kalbos mokėjimo patikrinimu? Ir kuo tai siejasi su matematikos egzaminu?
*disgrafija
cower 2012-12-31 10:45
lietuvu kalboje tikrinamos klaidos.. o ju su siuo sutrikimu gal padaryti begale... nes ju nematai.. virsijus klaidu limita gauni neigiamus balus.. bent jau tai buvo seniau.. turinys = 10, klaidos = 1, ir suėjus lygu = 4.. nes teigiamo pazymio rasyti negali...
vienu zodziu.. ne visiems reikia lietuviu kalbos ne visiems matematikos... ir kazkam gadinti gyvenima, nes taip geriau... tai nieko gero...
Pumper 2012-12-31 10:49
Ką dar sugalvosim? "Privalomas darbas, kad gauti atlyginimą dvelkia sovietmečiu"?
Incognito 2012-12-31 11:54
O kodėl ne? Šiais laikais nėra tokio dalyko, Pumper, kaip privalomas darbas. Egzistuoja teisė pasirinkti darbą, bet ne kažkokia prievolė. Jeigu tu nenori dirbti - tai jau čia tavo asmeninis pasirinkimas ir niekas neturėtų dėl to tavęs smerkti ar menkinti. Bet tokiu atveju, natūralu, kad nedirbantis (tiksliau niekada nedirbęs asmuo) turėtų ir negauti paramos iš valstybės, nes jis atsisako realizuoti savo teisę į darbą.
Arthuras 2012-12-31 11:59
Na nesu aš matematikos profesorius, bet man toks teiginys: "Matematika pasikeitė 180 laipsnių" šiek tiek įdomiai nuskambėjo. Kas ten gali pasikeist?.. Gal turim čia matematikų, kurie pakomentuotų šitą teiginį?
Kita vertus, nereikia daryti to matematikos egzamino privalomu. Reikia tiesiog palikti labai nedidelį kiekį finansuojamų socialinių mokslų vietų ir viskas. Valstybė turi visas teises reguliuoti tų VF vietų skaičių pagal savo nuožiūrą.
Tuxedo cat 2012-12-31 12:57
Mano akys irgi užkliuvo už to teiginio... Gal aukštosiose mokyklose dėstomi matematikos kursai ir keičiasi, bet kad mokykloje dėstomi pagrindai keistusi...
Arthuras 2012-12-31 13:02
Na kad keičiasi labai sudėtinga, visai nesena matematika, tai gal ir taip, bet nei mokykloje, nei pirmuosiuose kursuose tokios nedėsto. Todėl kiek kreivokai ir populistiškai man tas teiginys nuskambėjo.
jonasas 2012-12-31 13:20
privalomas egzaminas skamba kvailai is viso. stoji i kazkur, gauni sarasa egzu kuriu tau reikia ir laikai juos, o kad cia sunkia smegenis mokiniu liepdami analizuot ir kalt pasenusia literatura tai nesamone. matematikos lygciu sudetingu siais laikais irgi reikia tik programuotojam ir fizikam, tai manau logiska butu ismesti privaloma matematikos egza ir ivesti nauja logikos ar kazko panasaus egza, kuris parodytu kaip zmogus masto
ZygisB 2012-12-31 14:04
Man irgi taip užkliuvo, kad net susiradau to teigėjo CV ir perskaičiau. Tad turint omeny, kad jis matematikas, manau, kad jis norėjo pasakyt, kad ne matematika pasikeitė, bet mūsų santykis su ja. T.y., atsirado kiekvienam prieinami kompiuteriai, kurie sugeba daryt elementarius matematikos veiksmus už mus. Šis reiškinys verčia mus mąstyti, kad dabartinis matematikos kursas yra PER LENGVAS ir yra tinkamas tik XIX a. moksleiviams!
Jei tai yra tai, ką norėjo pasakyti gerb. dr., tai aš su juo visiškai sutinku. Manau, kad lavinti savo smegenis galima ir kitais būdais nei atliekant paprasčiausią aritmetiką.
Esu visom keturiom prieš matematikos egzamino lengvinimą. Net kai aš jį laikiau jau prieš nemažai metų, jis buvo per lengvas.
Esu visom galūnėm už privalomą matematikos egzaminą. Daugeliui iš mūsų baigus mokyklą dar pienas nuo lūpų nenuvarvėjęs ir mes nebūnam kompetetingi pasirinkti tinkamai savo ateities kelią. Nelaikant matematikos egzamino mes sau patys uždarome duris ateities perspektyvomis.
ZygisB 2012-12-31 14:10
Atleisk, ponas (-ia), bet matau, kad nelabai turi suvokimą nei apie programavimą, nei apie matematiką ir nei apie logiką. Aš tau rekomenduoju va dabar jau bėgt ir paskaityt, kas yra ta logika ir kiek ji parodo kaip žmogus mąsto.
Nei čia tą juokingą mokyklinę matematiką išmokt sunku, nei pasėdėjimas keletą valandų prie egzamino nesubjauroja žmogaus veido.
punktyras 2012-12-31 15:58
Aš tai suprantu, bet ar tai nėra tamstos problema ir išskirtinis atvejis, kurį galima išspręsti gydytojo pažyma? Primenu, straipsnis apie matematikos egzaminą, apie privalomą lietuvių kalbos nė neužsiminta.
10+1=11
11/2=5,5
Pjovėjas 2012-12-31 16:01
mhm, jo, tikrai... o leiskit paklausti, ko reikia kažkam savo gyvenime? na tikrai, nuoširdžiai pasakykit? Ir dar pasakykit, kiek iš besimokančių mokykloje jau tikrai žino kas jie tokie bus?
Paskui ir turim minias bedarbių naiviai besistebinčių, kodėl vat neturi darbo pagal specialybę visas 200 žmonių politologijos kursas
jonasas 2012-12-31 16:54
o kiek nebaige mokyklos turi gerai apmokamus darbus? o be to, lietuviu kalba po 10 klases nebemoko gramatikos, o moko tik analizuoti pasenusia literatura
jonasas 2012-12-31 16:55
kur programavime nereik matematikos?
Arthuras 2012-12-31 17:37
Nebaigusių mokyklos, bet turinčių gerai apmokamus darbus - vienetai, net nežinau tokių(nebent tau statybininku ar santechniku dirbt yra lygis). Verslininkų, kurie moka sukčiaut, gal ir yra vienas kitas. O jei kalbam apie intelektualų darbą, tai be išsilavinimo tu jo išvis neturėsi.
SuperRandomExplosion 2012-12-31 17:51
Matematika matematikai nelygi. Man asmeniškai reikėjo trigonometrijos, vektorių ir matricų. Žinios apie išvestines, integrakus ir panašius dalykus naudos dar nedavė.
TomasS 2012-12-31 18:00
1. „Sudėtingų lygčių“ tikriausiai turima omeny integralai, matricos, ribos ir pan.? Jei taip, šitie dalykai labai stipriai naudojami finansinėse srityse (finansų matematika: bankai, draudimas), geodezijoje, statyboje (plačiąja prasme: architektūra, medžiagų atsparumai) ir t.t. ir pan. Žodžiu beveik visas mūsų dabartinis praktinis gyvenimas tobulinamas naudojant „sudėtingas lygtis“.
2. „Sudėtingos lygtys“ lengviau suprantamos, kai jos turi aiškų taikymą (gaila, kad universitetuose retai dėstytojai paaiškina, kur konkrečiai galima atitinkamas lygtis naudoti, taip būtų daug lengviau suprasti). Bet iš principo „sudėtingų lygčių“ paskirtis - mokėti mąstyti abstrakčiomis sąvokomis, kurios kartais neturi absoliučiai nieko bendro su fiziniu pasauliu. Šitoje vietoje matematika artėja prie metafizikos (visų žmogaus sugalvotų mokslo sričių lopšio).
3. Mūsų IT jau atėjo iki tokio lygio, kad tiesiog dideli kiekiai paprastų skaičiavimų nieko naujo nebeduoda. Tame, ką sugeba suskaičiuoti informacinės sistemos, reikia daryti kokybinį šuolį. Tokio šuolio patys kompai padaryti dar negali, tokį šuolį padaryti gali tik žmogus, turintis 2 punkte aprašytas savybes/galimybes.
Misanthrop 2012-12-31 18:08
Na ką jūs šnekat, taigi Donskis yra grynas humanitaras (tiksliau tinginys), kuriam mokykloje matieka nekažką sekėsi. Mano sena mokytoja sakydavo, be matematikos išmanymo (dauguma) gyvensite tik vidutinį gyvenimą, taip ir yra, būtent tas core labiausiai apmokamų specialybių reikalauja matematikos.
Misanthrop 2012-12-31 18:10
TomasS, o Tu pats bent rauki, ko moko universitete pasirinkus IT? 70 proc. kurso sudaro matematika ir visokie skaičiavimai ir čia ne vien kokiam VU, bet ir Masačiusetse, Kembridže, visur taip. Kas būtų, jeigu absoliučiai visi žmonės mokėtų naudotis televizoriumi, bet nežinotų kaip jis veikia? Nebūtų žmonių, kurie galėtų sukurti kažko naujo.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Leonidas Donskis. Privalomas matematikos egzaminas dvelkia sovietmečiu