Stebuklus daranti akademija: kaip „žalias“ antro kurso informatikas per du metus tapo tarptautinio lygio programuotoju  ()

Mantas Urnieža prieš kelerius metus, būdamas dar „žalias“ antro kurso informatikos studentas, prisijungė prie Lietuvos technologijų bendrovės organizuojamos „NFQ Akademijos”, o dabar vadovauja tos pačios bendrovės plėtojamo tarptautinio projekto techninei komandai ir pats programavimo moko kitus.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Aurelija Kuncevičiūtė žengia panašiu keliu – tik baigusi „NFQ Akademiją“ prisijungė prie pasaulyje didžiausios atostogų būsto paieškos platformos „HomeToGo“ vystymo.

Šiandien į vieną nemokamų „NFQ Akademijos“ kursų vietą pretenduoja 10 kandidatų, o kas penktas absolventas sulaukia pasiūlymo tęsti karjerą bendrovėje.

Nuo žemiausio laiptelio iki tarptautinės komandos vadovo

„Antrame kurse studijavau informatiką ir ieškojau darbo. Tačiau supratau, kad trūko techninių žinių, todėl ir nusprendžiau išbandyti „NFQ Akademiją“. Patiko tai, kad informacija paskaitų metu buvo itin koncentruota – per vieną paskaitą išmokdavau tiek, kas universitete užimdavo visą semestrą. Be to, visi dėstytojai yra programuotojai ir puikiai išmano ką kalba“, – sako M. Urnieža.

Jis buvo vienas iš pirmųjų „NFQ Akademijos“ absolventų 2012 metų pabaigoje. Iškart po jos baigimo M. Urnieža sulaukė pasiūlymo prisijungti prie NFQ komandos.

Pradėjo nuo žemiausio laiptelio – techninės pagalbos, o šiandien eina vyr. programuotojo pareigas ir vadovauja NFQ techninei komandai, dirbančiai su didelio masto projektu Vokietijoje – verslui skirtų maitinimo paslaugų platforma „Lemoncat“: „Dirbant prie šio projekto tenka ne tik techninės užduotys, bet nuolat keliauju tarp Vilniaus ir Berlyno, padedu spręsti, kokiu keliu toliau turėtų vystytis platforma ir kaip užtikrinti jos sėkmingą augimą.“

Atvėrė duris į didžiausios pasaulyje atostogų būsto paieškos platformos vystymą

A. Kuncevičiūtė taip pat, dar būdama studente, nusprendė patobulinti žinias „NFQ Akademijoje“: „Buvau vienintelė mergina iš visos grupės. Tačiau programavimas jau seniai ne tik vaikinų užsiėmimas ir merginos šioje srityje rodo puikius rezultatus.

Akademijoje turėjau puikią galimybę susipažinti kaip įmonėje dirbama su realiais projektais, o lektoriai viską grindė praktiniais pavyzdžiais ir patarimais, kuriuos kasdien naudoju darbe. Be to, tokiu būdu kur kas greičiau tobulėji nei, pavyzdžiui, mokydamasis savarankiškai.“

Po sėkmingo pasirodymo A. Kuncevičiūtė sulaukė pasiūlymo prisijungti prie NFQ. Šiuo metu mergina darbuojasi komandoje, kuri vysto „HomeToGo“ projektą – didžiausią pasaulyje meta paieškos variklį, leidžiantį keliautojams surasti geriausią būstą atostogoms vos per kelias sekundes.

Dešimt kandidatų į vieną vietą

„Akademiją nusprendėme įkurti, nes matėme didelį poreikį padėti universitetų absolventams žengti nuo teorinių pagrindų prie realios rinkos projektų šiuolaikinių praktikų, norėjome pasidalinti savo praktine patirtimi ir paspartinti jaunųjų programuotojų tobulėjimą Lietuvos rinkoje.

Žinoma, tai puiki erdvė ir potencialių darbuotojų paieškai, per tris intensyvių mokymų mėnesius galima neblogai pažinti kandidatus bei įvertinti jų potencialą praktikoje. Šiandien vidutiškai kas penktą absolventą pakviečiame prisijungti prie mūsų komandos“, – pastebi Paulius Insoda, bendrovės NFQ vadovas.

Nuo 2012 m. veiklą pradėjusią „NFQ Akademiją“ jau baigė per 300 studentų. Pasak P. Insodos, jaunųjų programuotojų susidomėjimas – milžiniškas: „Kiekvieną semestrą į vieną vietą pretenduoja apie dešimt kandidatų.

Todėl vien užsiregistruoti nebepakanka – testuojame kandidatų teorines žinias bei vertiname motyvaciją, nes tai yra viena svarbiausių žmogaus realaus potencialo sudedamųjų dalių.“

Prie „NFQ Akademijos“ 3 mėnesių intensyvių programavimo kursų Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose gali nemokamai prisijungti studentai, programavimo besidomintys moksleiviai bei visi kiti, turintys minimalios programavimo patirties. Kursai vyksta du kartus per metus – rudenį ir pavasarį.

Aut. teisės: alfa.lt
(22)
(8)
(14)

Komentarai ()